Tokat Merkez · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiTokat Merkez ilçesi
%68,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
121.033 geçerli oy · katılım %91,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tokat Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %68,5 ile birinci; 121.033 geçerli oy, katılım %91,5.
Tokat Merkez
Kayıtlı seçmen 135.074 · Oy kullanan 123.540 (katılım %91,5) · Geçerli 121.033 · Geçersiz 2.507
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 82.867 | %68,5 |
| Muharrem İnce | 26.543 | %21,9 |
| Meral Akşener | 9.753 | %8,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 1.368 | %1,1 |
| Selahattin Demirtaş | 356 | %0,3 |
| Doğu Perinçek | 146 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acıpınar Köyü | 1 | 90 | %98,9 | Muharrem İnce | %94,4 |
| Ahmetalan Köyü | 1 | 136 | %100,7 | Muharrem İnce | %93,0 |
| Akbelen Köyü | 2 | 437 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Akdeğirmen Mah. | 4 | 1.430 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Akın Köyü | 2 | 516 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,8 |
| Akyamaç Köyü | 1 | 319 | %97,5 | Muharrem İnce | %98,7 |
| Akyurt Köyü | 1 | 46 | %102,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Alanköy | 1 | 32 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Altıntaş Köyü | 1 | 189 | %98,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Altıyüzevler Mah. | 8 | 2.826 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Aluç Köyü | 1 | 64 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Alipaşa Mah. | 6 | 2.061 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,8 |
| Avlunlar Köyü | 1 | 320 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Avşarağzı Köyü | 1 | 96 | %101,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Aydınca Köyü | 1 | 103 | %99,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,0 |
| Aydoğdu Köyü | 1 | 70 | %94,3 | Muharrem İnce | %93,9 |
| Aşağıfırındere Köyü | 1 | 71 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Bahçelievler Mah. | 13 | 4.753 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Bakışlı Köyü | 1 | 356 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,9 |
| Ballıdere Köyü | 1 | 161 | %95,0 | Muharrem İnce | %97,4 |
| Batmantaş Köyü | 1 | 89 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Bağbaşı Köyü | 1 | 220 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Bedestenlioğlu Mah. | 3 | 1.085 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Bedirkale Köyü | 1 | 228 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Beşören Köyü | 1 | 255 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Boyalı Köyü | 1 | 123 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 |
| Bulaköy | 1 | 115 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,3 |
| Büyük Bağlar Köyü | 1 | 269 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Büyük Beybağı Mah. | 7 | 2.428 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Büyükyıldız Köyü | 3 | 901 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Binecek Köyü | 1 | 59 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Camiikebir Mah. | 2 | 541 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Cemalettin Mah. | 3 | 847 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,8 |
| Dayılıhacı Köyü | 1 | 60 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Dedeli Köyü | 1 | 309 | %100,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Derbent Mah. | 5 | 1.654 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Dereağzı Köyü | 1 | 63 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Derekışla Köyü | 1 | 66 | %103,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Dereyaka Köyü | 1 | 288 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Devegörmez Mah. | 10 | 3.705 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Dodurga Köyü | 1 | 97 | %92,8 | Muharrem İnce | %92,0 |
| Doğancıbağları Mah. | 1 | 308 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Doğukent Mah. | 7 | 2.422 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Döllük Köyü | 1 | 284 | %95,8 | Muharrem İnce | %98,9 |
| Efeköy | 1 | 197 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Ekincik Köyü | 1 | 33 | %103,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Emirseyit-Bahçelievler Mah. | 2 | 659 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,2 |
| Emirseyit-Bozatalan Mah. | 2 | 526 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Emirseyit-Güneşli Mah. | 1 | 317 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Erenler Mah. | 4 | 1.524 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Esentepe Mah. | 28 | 10.493 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,9 |
| Eskiköy | 1 | 60 | %103,3 | Muharrem İnce | %95,1 |
| Eze Köyü | 1 | 309 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Gaziosmanpaşa Köyü | 1 | 200 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Geyras Mah. | 1 | 302 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Gezirlik Mah. | 3 | 884 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 |
| Gökdere Köyü | 1 | 228 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Gökçe Köyü | 1 | 108 | %102,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Gökçeyol Köyü | 2 | 401 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Gölcük Köyü | 1 | 52 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 |
| Gözova Köyü | 2 | 673 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Gülbaharhatun Mah. | 13 | 4.601 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Gülpınar Köyü | 1 | 109 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Gümenek Köyü | 1 | 284 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Günevi Köyü | 2 | 429 | %98,4 | Muharrem İnce | %96,4 |
| Güneşli Mah. | 4 | 1.343 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Günçalı Köyü | 1 | 297 | %94,3 | Muharrem İnce | %96,0 |
| Güryıldız-Ali Yücel Mah. | 1 | 315 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Güryıldız-Bahçelievler Mah. | 1 | 338 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Güryıldız-Kanalaltı Mah. | 1 | 155 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Güryıldız-Küçükyıldız Mah. | 1 | 302 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Güryıldız-Şht.Abdullah Özer Mah. | 1 | 376 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Güzelce Köyü | 1 | 266 | %95,9 | Muharrem İnce | %95,7 |
| Güzeldere Köyü | 1 | 142 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Güğümlü Köyü | 1 | 56 | %105,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Halilalan Köyü | 1 | 28 | %110,7 | Muharrem İnce | %83,9 |
| Hanpınar Köyü | 1 | 73 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Hasanbaba Köyü | 1 | 123 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Hocaahmet Mah. | 3 | 1.018 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Kabakboğazı Köyü | 1 | 75 | %102,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Kabe-İ Mescid Mah. | 2 | 560 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 |
| Kadıvakfı Köyü | 1 | 271 | %100,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Kaleardı Mah. | 4 | 1.195 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 |
| Karakaya Köyü | 1 | 161 | %96,3 | Muharrem İnce | %93,9 |
| Kargın Köyü | 1 | 49 | %98,0 | Muharrem İnce | %73,9 |
| Kargıncık Köyü | 1 | 61 | %95,1 | Muharrem İnce | %91,2 |
| Karşıyaka Mah. | 26 | 9.633 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Kaşıkcıbağları Mah. | 4 | 1.465 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,7 |
| Kemalpaşa Köyü | 3 | 832 | %96,3 | Muharrem İnce | %97,6 |
| Kemer Mah. | 2 | 671 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 |
| Kervansaray Köyü | 1 | 170 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Keşlik Köyü | 1 | 263 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,2 |
| Kızık Köyü | 2 | 551 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Kızılkaya Köyü | 1 | 35 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Kızılköy | 2 | 464 | %96,6 | Muharrem İnce | %97,5 |
| Kızılöz Köyü | 1 | 264 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Kocacık Köyü | 1 | 278 | %97,5 | Muharrem İnce | %94,8 |
| Kömeç Köyü | 2 | 509 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,1 |
| Kümbet Mah. | 7 | 2.393 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| Küçük Bağlar Köyü | 2 | 732 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| Küçükbey Bağı Mah. | 5 | 1.635 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Killik Köyü | 1 | 95 | %101,1 | Muharrem İnce | %91,4 |
| Madas Köyü | 2 | 408 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Mahmutpaşa Mah. | 12 | 4.191 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Mehmetpaşa Mah. | 6 | 2.158 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Musullu Köyü | 1 | 33 | %121,2 | Muharrem İnce | %84,6 |
| Mülkköy | 1 | 149 | %99,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,9 |
| Nebiköy | 1 | 144 | %96,5 | Muharrem İnce | %96,4 |
| Ormanbeyli Köyü | 2 | 783 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Ortaören Köyü | 2 | 518 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Oğulbey Mah. | 2 | 748 | %88,0 | Muharrem İnce | %86,9 |
| Perakende Mah. | 9 | 3.277 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Pınarlı Köyü | 1 | 113 | %100,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Sarıtarla Köyü | 1 | 20 | %105,0 | Muharrem İnce | %81,0 |
| Semerci Köyü | 2 | 755 | %99,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,5 |
| Semerkant Mah. | 5 | 1.561 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Sevindik Köyü | 1 | 27 | %107,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Seyitnecmettin Mah. | 2 | 671 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Sırçalı Köyü | 1 | 73 | %100,0 | Muharrem İnce | %89,0 |
| Soğukpınar Mah. | 10 | 3.504 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Söngüt Köyü | 1 | 303 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 |
| Tahtoba Köyü | 1 | 390 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Taşlıçiftlik Köyü | 2 | 666 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Tekneli Köyü | 1 | 40 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Topçam Mah. | 12 | 4.516 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Topçubağı Mah. | 5 | 1.541 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Ulaş Köyü | 2 | 453 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,9 |
| Uğrak Köyü | 1 | 147 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Yakacık Köyü | 1 | 204 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Yarahmet Mah. | 3 | 991 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Yatmış Köyü | 1 | 116 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Yayladalı Köyü | 1 | 395 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Yazıbaşı Köyü | 1 | 288 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Yağmurlu Köyü | 2 | 580 | %92,9 | Muharrem İnce | %96,3 |
| Yelpe Köyü | 1 | 322 | %99,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,1 |
| Yeni Mah. | 14 | 5.142 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,9 |
| Yenice Köyü | 1 | 42 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Yeniyurt Mah. | 3 | 966 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Yeşilırmak Mah. | 22 | 8.145 | %89,9 | Muharrem İnce | %51,3 |
| Yeşilova Mah. | 2 | 417 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 91 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Çamaltı Köyü | 1 | 241 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Çamağzı Köyü | 1 | 333 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Çamdere Köyü | 1 | 248 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Çamlıbel-Aktepe Mah. | 2 | 438 | %94,1 | Muharrem İnce | %60,3 |
| Çamlıbel-Behram Mah. | 1 | 183 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Çamlıbel-Karasu Mah. | 4 | 987 | %89,8 | Muharrem İnce | %38,4 |
| Çamlıbel-Yunusemre Mah. | 1 | 257 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Çamlıbel-Çekerek Mah. | 1 | 65 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,2 |
| Çamlık Köyü | 1 | 92 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Çat-Cumhuriyet Mah. | 2 | 632 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Çat-Karşıyaka Mah. | 2 | 669 | %99,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Çat-Merkez Mah. | 2 | 498 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,0 |
| Çatalkaya Köyü | 1 | 40 | %107,5 | Muharrem İnce | %78,6 |
| Çay Mah. | 6 | 2.264 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Çayören Köyü | 1 | 46 | %104,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Çerdiğin Köyü | 1 | 287 | %93,7 | Muharrem İnce | %93,6 |
| Çerçi Köyü | 2 | 482 | %95,2 | Muharrem İnce | %50,5 |
| Çubuklu Köyü | 1 | 208 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 |
| Çökelikkışla Köyü | 1 | 128 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Çördük Köyü | 1 | 147 | %100,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Çöreğibüyük Köyü | 1 | 271 | %97,8 | Muharrem İnce | %97,7 |
| Örtmeliönü Mah. | 4 | 1.201 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| İhsaniye Köyü | 1 | 37 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Şehitler Köyü | 1 | 105 | %102,9 | Muharrem İnce | %94,4 |
| Şenköy | 1 | 252 | %96,0 | Muharrem İnce | %95,0 |