Reşadiye · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiReşadiye ilçesi
%70,3
Recep Tayyip Erdoğan birinci
19.425 geçerli oy · katılım %86,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Reşadiye ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %70,3 ile birinci; 19.425 geçerli oy, katılım %86,8.
Reşadiye
Kayıtlı seçmen 23.046 · Oy kullanan 19.999 (katılım %86,8) · Geçerli 19.425 · Geçersiz 574
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 13.664 | %70,3 |
| Muharrem İnce | 4.285 | %22,1 |
| Meral Akşener | 1.215 | %6,3 |
| Temel Karamollaoğlu | 176 | %0,9 |
| Selahattin Demirtaş | 45 | %0,2 |
| Doğu Perinçek | 40 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdurrahmanlı Köyü | 1 | 25 | %112,0 | Muharrem İnce | %92,6 |
| Akdoğmuş Köyü | 1 | 62 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Akçakolay Mah. | 1 | 98 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 |
| Altıparmak Köyü | 1 | 67 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Baydarlı-Gökcesüleymanlı Mah. | 1 | 42 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Baydarlı-Gündoğdu Mah. | 1 | 144 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Baydarlı-Medrese Mah. | 1 | 231 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Baydarlı-Merkez Mah. | 2 | 452 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Baydarlı-Yükseliş Mah. | 1 | 245 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Bayırbaşı Köyü | 1 | 13 | %107,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Bağdatlı Köyü | 1 | 36 | %108,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Bereketli-Eskituraç Mah. | 1 | 238 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Bereketli-Hebüllü Mah. | 1 | 244 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Bereketli-Kayalık Mah. | 1 | 296 | %67,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Bereketli-Orta Mah. | 1 | 374 | %62,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Bereketli-Yeni Mah. | 2 | 392 | %66,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Bereketli-Çakraz Mah. | 1 | 238 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Beşdere Köyü | 1 | 62 | %100,0 | Muharrem İnce | %98,3 |
| Bostankolu Köyü | 1 | 100 | %90,0 | Muharrem İnce | %51,7 |
| Bozçalı-Gerdengeç Mah. | 1 | 87 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| Bozçalı-Hacı Abidin Mah. | 1 | 284 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 |
| Bozçalı-Işıklar Mah. | 1 | 261 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Bozçalı-Nizam Mah. | 2 | 473 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Bozçalı-Orta Mah. | 2 | 424 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Bozçalı-Zafer Mah. | 1 | 257 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Büşürüm Köyü | 2 | 516 | %75,0 | Muharrem İnce | %95,8 |
| Cimitekke-Alpler Mah. | 1 | 147 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Cimitekke-Cimisadi Mah. | 1 | 116 | %74,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Cimitekke-Erenler Mah. | 1 | 216 | %76,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Cimitekke-Halaçlı Mah. | 1 | 186 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Cimitekke-Kavaklıdere Mah. | 1 | 170 | %75,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Cimitekke-Keteniği Mah. | 1 | 269 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Cimitekke-Çamlık Mah. | 1 | 85 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Dalpınar Köyü | 1 | 36 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Danişment Köyü | 1 | 40 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,3 |
| Darıdere Köyü | 1 | 232 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Demircili Köyü | 1 | 360 | %54,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Dolay Köyü | 1 | 37 | %108,1 | Muharrem İnce | %89,5 |
| Doğantepe Köyü | 1 | 67 | %103,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Dutdibi Köyü | 1 | 87 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Döllük Köyü | 1 | 74 | %100,0 | Muharrem İnce | %96,0 |
| Elmacık Köyü | 1 | 263 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Emirşeyhyakup Mah. | 1 | 199 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 |
| Esenköy | 1 | 81 | %101,2 | Muharrem İnce | %93,8 |
| Eymir Köyü | 1 | 78 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Eyüp Köyü | 1 | 92 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,9 |
| Gurbetli Köyü | 1 | 25 | %140,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Gökköy | 1 | 96 | %102,1 | Muharrem İnce | %95,8 |
| Gölburnu Köyü | 1 | 23 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Göllüköy | 1 | 75 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Gülkonak Köyü | 1 | 65 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Güllüce Köyü | 1 | 78 | %96,2 | Muharrem İnce | %90,7 |
| Güneygölcük Köyü | 1 | 53 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Güvenlik Köyü | 1 | 142 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Güzeldere Köyü | 1 | 63 | %103,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,5 |
| Hasanşeyh-Gündoğan Mah. | 1 | 115 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Hasanşeyh-Gürpınar Mah. | 1 | 176 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 |
| Hasanşeyh-Hasangazi Mah. | 1 | 259 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Hasanşeyh-Keçiköy Mah. | 1 | 135 | %66,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Hasanşeyh-Tahirbey Mah. | 1 | 270 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Hasanşeyh-Uluköy Mah. | 1 | 98 | %72,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,7 |
| Hasanşeyh-Şeyhlioğlu Mah. | 1 | 257 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Kabalı Köyü | 1 | 131 | %71,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 58 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| Karacaağaç Köyü | 1 | 63 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Karataş Köyü | 1 | 84 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Karlıyayla Köyü | 1 | 165 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Karşıkent Köyü | 1 | 143 | %97,2 | Muharrem İnce | %93,9 |
| Kayalık Mah. | 3 | 1.064 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,5 |
| Kaşpınar Köyü | 1 | 41 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Kızılcaören Köyü | 1 | 301 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,1 |
| Konakköy | 1 | 28 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Kurtuluş Mah. | 5 | 1.851 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,5 |
| Kuyucak Köyü | 1 | 134 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Kuzbağı Köyü | 1 | 196 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,2 |
| Kuzgölcük Köyü | 1 | 46 | %104,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Köklü Köyü | 1 | 86 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Muratkaya Köyü | 1 | 91 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Nebişeyh Köyü | 1 | 277 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Osmaniye Mah. | 4 | 1.375 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Saraykışla Köyü | 1 | 226 | %87,2 | Muharrem İnce | %96,4 |
| Sarıyayla Köyü | 1 | 76 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Sazak Köyü | 1 | 257 | %94,2 | Muharrem İnce | %97,9 |
| Soğukpınar Köyü | 1 | 356 | %87,6 | Muharrem İnce | %93,8 |
| Taşlıca Köyü | 1 | 340 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Toklar Köyü | 1 | 116 | %94,8 | Muharrem İnce | %87,9 |
| Tozanlıfındıcak Köyü | 1 | 123 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Umurca Köyü | 1 | 221 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Uğurlu Köyü | 1 | 100 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,9 |
| Yağsiyan Köyü | 1 | 146 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Yenituraç Köyü | 1 | 19 | %126,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 120 | %98,3 | Muharrem İnce | %88,2 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 356 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Yoğunpelit Köyü | 1 | 51 | %105,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,2 |
| Yuvacık Köyü | 1 | 76 | %88,2 | Muharrem İnce | %63,5 |
| Çakırlı Köyü | 1 | 63 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Çakmak Köyü | 1 | 104 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Çambalı Köyü | 1 | 112 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Çamlıca Mah. | 3 | 773 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,3 |
| Çamlıkaya Köyü | 1 | 204 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Çatköy | 1 | 63 | %101,6 | Muharrem İnce | %92,2 |
| Çavuşbeyli Köyü | 1 | 38 | %105,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Çayırpınar Köyü | 1 | 209 | %96,2 | Muharrem İnce | %91,7 |
| Çermik Mah. | 4 | 1.337 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Çevrecik Köyü | 1 | 350 | %84,0 | Muharrem İnce | %94,1 |
| Çınarcık Köyü | 1 | 84 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Özen Köyü | 1 | 36 | %102,8 | Muharrem İnce | %97,3 |
| Özlüce Köyü | 1 | 50 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| İbrahimşeyh Köyü | 1 | 119 | %100,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| İslamlı Köyü | 1 | 59 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,4 |
| İsmailiye Köyü | 1 | 302 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,9 |