Erbaa · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiErbaa ilçesi
%68,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
59.182 geçerli oy · katılım %89,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Erbaa ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %68,6 ile birinci; 59.182 geçerli oy, katılım %89,4.
Erbaa
Kayıtlı seçmen 68.513 · Oy kullanan 61.274 (katılım %89,4) · Geçerli 59.182 · Geçersiz 2.092
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 40.618 | %68,6 |
| Muharrem İnce | 10.444 | %17,7 |
| Meral Akşener | 7.044 | %11,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 775 | %1,3 |
| Selahattin Demirtaş | 154 | %0,3 |
| Doğu Perinçek | 147 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmet Yesevi Mah. | 6 | 1.988 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Akgün Köyü | 1 | 126 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Akça Köyü | 3 | 813 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Alacabal Mah. | 3 | 821 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| Alanköy | 1 | 142 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,6 |
| Ayan Köyü | 1 | 94 | %101,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Aydınsofu Köyü | 1 | 242 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Ağcaalan Köyü | 1 | 161 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 |
| Ağcakeçi Köyü | 1 | 91 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Aşağıçandır Köyü | 1 | 317 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Ballıbağ Köyü | 2 | 579 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Bağpınar Köyü | 1 | 301 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Benli Köyü | 1 | 225 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Beykayası Köyü | 1 | 286 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Canbolat Köyü | 1 | 35 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.298 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,8 |
| Cibril Köyü | 1 | 103 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Demirtaş Köyü | 1 | 119 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,2 |
| Değirmenli Köyü | 3 | 1.026 | %86,9 | Muharrem İnce | %67,8 |
| Dokuzçam Köyü | 1 | 122 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Doğanyurt Köyü | 2 | 514 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,1 |
| Endekpınar Köyü | 1 | 341 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,0 |
| Erdemli Köyü | 1 | 208 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Erek Mah. | 5 | 1.768 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Ermeydanı Köyü | 1 | 43 | %107,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Ertuğrulgazi Mah. | 8 | 2.811 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,8 |
| Eryaba Köyü | 1 | 107 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Evciler Köyü | 1 | 101 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,4 |
| Evyaba Mah. | 2 | 523 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Ezebağı Köyü | 1 | 148 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,2 |
| Fatihsultanmehmet Mah. | 8 | 2.946 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Fevzipaşa Mah. | 5 | 1.649 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,4 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 9 | 3.166 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 |
| Gazipaşa Mah. | 4 | 1.196 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 |
| Gökal-Alparslan Mah. | 2 | 281 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Gökal-Fatih Sultan Mehmet Mah. | 1 | 236 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Gökal-Gazi Osman Paşa Mah. | 1 | 284 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,0 |
| Gökal-Güldere Mah. | 2 | 307 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Gökal-Karşıyaka Mah. | 1 | 138 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Gökal-Sütlüce Mah. | 1 | 152 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Gökal-Yavuz Sultan Selim Mah. | 2 | 208 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Gökal-Yeşilyurt Mah. | 1 | 169 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Gökal-Çermik Kaplıca Mah. | 1 | 355 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Gölönü Köyü | 1 | 78 | %102,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,7 |
| Gümüşalan Köyü | 1 | 285 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,9 |
| Gündoğdu Mah. | 3 | 768 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,4 |
| Güveçli Köyü | 1 | 97 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Hacıali Köyü | 1 | 19 | %105,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Hacıbükü Köyü | 1 | 157 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Hacıpazar Köyü | 2 | 413 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,2 |
| Kaleköy | 1 | 260 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 354 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Karayaka-Bahçelievler Mah. | 2 | 448 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |
| Karayaka-Hürmüzlü Mah. | 2 | 586 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Karayaka-Orta Mah. | 1 | 189 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Karayaka-Tepe Mah. | 1 | 188 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Karayaka-Yukarı Mah. | 2 | 746 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 |
| Kartosman Köyü | 1 | 34 | %105,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,8 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 263 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Kavalcık Köyü | 1 | 14 | %114,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Kelkit Mah. | 4 | 1.319 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |
| Keçeci Köyü | 1 | 377 | %93,9 | Muharrem İnce | %93,9 |
| Kınıkgüney Köyü | 1 | 180 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Kızılçubuk Köyü | 1 | 109 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Kozlu Köyü | 1 | 116 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Koçak Köyü | 2 | 729 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Kurtuluş Köyü | 1 | 39 | %107,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Kuruçay Mah. | 3 | 1.027 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Kuzköy | 1 | 151 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 |
| Küplüce Köyü | 1 | 159 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Madenli Köyü | 1 | 225 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Mehmet Akif Mah. | 4 | 1.332 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Mevlana Mah. | 6 | 1.989 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Meydandüzü Köyü | 1 | 43 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Mimarsinan Mah. | 5 | 1.844 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Narlıdere Köyü | 1 | 156 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Ocakbaşı Köyü | 1 | 53 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Ortaköy | 1 | 325 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Osmangazi Mah. | 3 | 1.003 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |
| Oğlakçı Köyü | 1 | 28 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Pınarbeyli Köyü | 1 | 298 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Salkımören Köyü | 2 | 592 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Sokutaş Köyü | 1 | 88 | %94,3 | Muharrem İnce | %89,7 |
| Tandırlı Köyü | 1 | 100 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 |
| Tanoba-Akkoç Mah. | 1 | 376 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Tanoba-Bahçelievler Mah. | 1 | 356 | %77,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Tanoba-Fevzipaşa Mah. | 1 | 193 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Tanoba-Gürpınar Mah. | 1 | 231 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Tanoba-Çankaya Mah. | 1 | 196 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,9 |
| Tepekışla Köyü | 2 | 404 | %95,3 | Muharrem İnce | %45,3 |
| Tosunlar Köyü | 1 | 189 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Türkfındıcak Köyü | 1 | 44 | %102,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Ustamehmet Köyü | 1 | 127 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Yavuzsultanselim Mah. | 8 | 2.689 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,4 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 109 | %99,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Yaylalı Köyü | 1 | 99 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Yeni Mah. | 2 | 668 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,7 |
| Yeşilköy | 1 | 246 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Yeşilyurt Mah. | 8 | 2.832 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Yıldırımbeyazıt Mah. | 5 | 1.820 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Yoldere Köyü | 1 | 150 | %100,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Yukarıçandır Köyü | 1 | 245 | %99,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 |
| Yunusemre Mah. | 7 | 2.590 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Yurtalan Köyü | 2 | 394 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Zoğallıçukur Köyü | 1 | 32 | %106,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Ziyagökalp Mah. | 11 | 3.632 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Çakır Köyü | 1 | 244 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Çalkara Köyü | 1 | 332 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Çamdibi Köyü | 1 | 191 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Çatalan Köyü | 2 | 280 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Çerkezfındıcak Köyü | 1 | 62 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |
| Çevresu Köyü | 1 | 193 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Çeşmeli Köyü | 1 | 46 | %108,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Üzümlü Köyü | 3 | 1.019 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| İkizce Köyü | 1 | 119 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| İsmetpaşa Mah. | 9 | 3.316 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| İverönü Köyü | 1 | 258 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Şükür Köyü | 1 | 110 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |