Koyulhisar · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKoyulhisar ilçesi
%75,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
8.931 geçerli oy · katılım %87,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Koyulhisar ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %75,0 ile birinci; 8931 geçerli oy, katılım %87,4.
Koyulhisar
Kayıtlı seçmen 10.721 · Oy kullanan 9.365 (katılım %87,4) · Geçerli 8.931 · Geçersiz 434
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.698 | %75,0 |
| Muharrem İnce | 1.536 | %17,2 |
| Meral Akşener | 568 | %6,4 |
| Temel Karamollaoğlu | 87 | %1,0 |
| Selahattin Demirtaş | 22 | %0,3 |
| Doğu Perinçek | 20 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akseki Köyü | 2 | 316 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 |
| Aksu Köyü | 2 | 433 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Aydınlar Köyü | 1 | 230 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Aşağıkale Mah. | 1 | 199 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Bahçeköy | 1 | 256 | %99,2 | Muharrem İnce | %97,1 |
| Ballıca Köyü | 2 | 315 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Boyalı Köyü | 1 | 315 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Bozkuş Köyü | 1 | 41 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Camiikebir Mah. | 5 | 1.520 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Değirmentaş Köyü | 1 | 52 | %101,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Dilekli Köyü | 1 | 110 | %93,6 | Muharrem İnce | %52,0 |
| Ekinözü Köyü | 1 | 41 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Gökdere Köyü | 1 | 328 | %97,0 | Muharrem İnce | %95,1 |
| Gölcük Köyü | 1 | 154 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Gümüşlü Köyü | 1 | 154 | %76,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Günışık Köyü | 1 | 50 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 |
| Güzelyurt Köyü | 2 | 378 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Hacıilyas Köyü | 1 | 17 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,0 |
| Kadife Köyü | 2 | 264 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Kalebaşı Köyü | 1 | 134 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Karaçam Köyü | 1 | 92 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,7 |
| Kavacık Köyü | 1 | 222 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Kayaören Köyü | 2 | 133 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Kılıçpınarı Köyü | 1 | 94 | %95,7 | Muharrem İnce | %90,9 |
| Kızılelma Köyü | 2 | 347 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Kurşunlu Köyü | 1 | 67 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Küplüce Köyü | 1 | 50 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Orta Mah. | 1 | 252 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Ortaköy | 1 | 243 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Ortaseki Köyü | 4 | 401 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Sarıharman Köyü | 1 | 116 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,1 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 147 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Subaşı Mah. | 1 | 86 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Sugözü Köyü | 1 | 271 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 124 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Taşpınar Köyü | 1 | 63 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 |
| Tuğladağı Mah. | 2 | 611 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Yalnıztepe Köyü | 2 | 200 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Yağcılar Köyü | 1 | 65 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Yeniarslan Köyü | 1 | 118 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Yenice Köyü | 1 | 132 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 106 | %97,2 | Muharrem İnce | %95,9 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 108 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Yukarıkale Mah. | 2 | 410 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Çandır Köyü | 2 | 222 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,0 |
| Çaylı Köyü | 1 | 179 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Çukuroba Köyü | 1 | 147 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,5 |
| Çiçeközü Köyü | 1 | 65 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| İkizyaka Köyü | 1 | 107 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| İskenderşeyh Köyü | 1 | 104 | %94,2 | Muharrem İnce | %77,7 |
| Şeyhler Mah. | 1 | 132 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |