Kangal · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKangal ilçesi
%59,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
14.161 geçerli oy · katılım %89,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kangal ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %59,1 ile birinci; 14.161 geçerli oy, katılım %89,0.
Kangal
Kayıtlı seçmen 16.360 · Oy kullanan 14.554 (katılım %89,0) · Geçerli 14.161 · Geçersiz 393
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.370 | %59,1 |
| Muharrem İnce | 4.444 | %31,4 |
| Meral Akşener | 1.103 | %7,8 |
| Selahattin Demirtaş | 123 | %0,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 100 | %0,7 |
| Doğu Perinçek | 21 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdere Köyü | 1 | 12 | %125,0 | Muharrem İnce | %80,0 |
| Akgedik Köyü | 1 | 52 | %88,5 | Muharrem İnce | %93,5 |
| Akpınar Köyü | 1 | 55 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Aktepe Köyü | 1 | 64 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Akçakale Köyü | 1 | 225 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Akçamağara Köyü | 1 | 173 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Akçaşehir Köyü | 1 | 69 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Alacahan Köyü | 3 | 939 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,1 |
| Alacahan Yeniköy | 1 | 71 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Armağan Köyü | 1 | 20 | %105,0 | Muharrem İnce | %85,7 |
| Arpalı Köyü | 1 | 36 | %102,8 | Muharrem İnce | %67,6 |
| Avşarören Köyü | 1 | 176 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Aşağıhüyük Köyü | 1 | 35 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| Bahçeliyurt Köyü | 1 | 43 | %102,3 | Muharrem İnce | %97,7 |
| Bektaşköy | 1 | 291 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Beyyurdu Köyü | 1 | 19 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Bozarmut Köyü | 1 | 94 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Boğaz Köyü | 1 | 21 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Bulak Köyü | 1 | 23 | %108,7 | Muharrem İnce | %84,0 |
| Cevizköy | 1 | 67 | %101,5 | Muharrem İnce | %93,6 |
| Davulbaz Köyü | 1 | 19 | %105,3 | Muharrem İnce | %72,2 |
| Dayılı Köyü | 1 | 38 | %102,6 | Muharrem İnce | %89,2 |
| Dağönü Köyü | 1 | 69 | %98,6 | Muharrem İnce | %92,2 |
| Deligazili Köyü | 1 | 55 | %101,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Deliktaş Köyü | 1 | 168 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Delioğlanderesi Köyü | 1 | 31 | %77,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Dereköy | 1 | 48 | %102,1 | Muharrem İnce | %80,9 |
| Dışlık Köyü | 1 | 80 | %100,0 | Muharrem İnce | %96,3 |
| Düzce Köyü | 1 | 54 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Elalibey Köyü | 1 | 67 | %100,0 | Muharrem İnce | %85,9 |
| Elkondu Köyü | 1 | 41 | %100,0 | Muharrem İnce | %92,7 |
| Etyemez Köyü | 1 | 55 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Eymir Köyü | 1 | 100 | %91,0 | Muharrem İnce | %90,9 |
| Eğricek Köyü | 1 | 34 | %108,8 | Muharrem İnce | %86,5 |
| Gebelikatran Köyü | 1 | 12 | %100,0 | Muharrem İnce | %83,3 |
| Gençali Köyü | 1 | 40 | %105,0 | Muharrem İnce | %92,9 |
| Göze Mah. | 1 | 251 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Güneypınar Köyü | 1 | 26 | %103,9 | Muharrem İnce | %88,9 |
| Gürsel Mah. | 4 | 1.361 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Gürükbekir Köyü | 1 | 58 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,2 |
| Hamal Köyü | 1 | 160 | %91,3 | Muharrem İnce | %93,2 |
| Hamzabey Köyü | 1 | 16 | %118,8 | Muharrem İnce | %89,5 |
| Hatunçayırı Köyü | 1 | 16 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Havuz Köyü | 2 | 679 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Humarlı Köyü | 1 | 71 | %95,8 | Muharrem İnce | %91,0 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 389 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Hüyüklüyurt Köyü | 1 | 96 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Irmaç Köyü | 1 | 42 | %97,6 | Muharrem İnce | %75,6 |
| Kabakçevliği Köyü | 1 | 33 | %100,0 | Muharrem İnce | %93,8 |
| Kalkım Köyü | 1 | 73 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Kangaltekkesi Köyü | 1 | 55 | %100,0 | Muharrem İnce | %92,6 |
| Karacaören Köyü | 1 | 63 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 |
| Karagücük Köyü | 1 | 74 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Karamehmetli Köyü | 1 | 20 | %100,0 | Muharrem İnce | %85,0 |
| Karanlık Köyü | 1 | 94 | %93,6 | Muharrem İnce | %96,6 |
| Karasüver Köyü | 1 | 99 | %98,0 | Muharrem İnce | %93,7 |
| Karşıyaka Mah. | 4 | 1.165 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Kavak Köyü | 1 | 102 | %91,2 | Muharrem İnce | %81,8 |
| Kavak Mescit Köyü | 1 | 31 | %96,8 | Muharrem İnce | %83,3 |
| Kırkpınar Köyü | 1 | 25 | %104,0 | Muharrem İnce | %80,8 |
| Kızıldikme Köyü | 1 | 98 | %78,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Kızıliniş Köyü | 1 | 92 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Kocakurt Köyü | 1 | 155 | %97,4 | Muharrem İnce | %96,0 |
| Koçköprü Köyü | 1 | 10 | %130,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Kuruayşe Köyü | 1 | 20 | %110,0 | Muharrem İnce | %77,3 |
| Kuşkayası Köyü | 1 | 221 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,3 |
| Külekli Köyü | 1 | 30 | %103,3 | Muharrem İnce | %85,7 |
| Kürkçü Köyü | 1 | 18 | %105,6 | Muharrem İnce | %89,5 |
| Killik Köyü | 1 | 16 | %100,0 | Muharrem İnce | %86,7 |
| Maksutlu Köyü | 1 | 38 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Mancılık Köyü | 1 | 161 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Mescit Köyü | 1 | 49 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Mısırören Köyü | 1 | 44 | %102,3 | Muharrem İnce | %88,4 |
| Mühürkulak Köyü | 1 | 37 | %86,5 | Muharrem İnce | %81,3 |
| Mürsel Köyü | 1 | 30 | %106,7 | Muharrem İnce | %90,6 |
| Minarekaya Köyü | 1 | 34 | %94,1 | Muharrem İnce | %93,8 |
| Onaran Köyü | 1 | 81 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,4 |
| Oğlaklı Köyü | 1 | 52 | %88,5 | Muharrem İnce | %86,4 |
| Paşamçayırı Köyü | 1 | 21 | %100,0 | Muharrem İnce | %90,5 |
| Pınargözü Köyü | 1 | 125 | %96,0 | Muharrem İnce | %89,0 |
| Reşadiye Mah. | 3 | 1.125 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,7 |
| Sarıkadı Köyü | 1 | 61 | %95,1 | Muharrem İnce | %70,9 |
| Sarıpınar Köyü | 1 | 125 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Saçayağı Köyü | 1 | 121 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Seçenyurdu Köyü | 1 | 52 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Soğukpınar Köyü | 1 | 78 | %88,5 | Muharrem İnce | %94,0 |
| Sularbaşı Mah. | 3 | 1.087 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 |
| Sultanpınarı Köyü | 1 | 38 | %102,6 | Muharrem İnce | %89,7 |
| Sutaşı Köyü | 1 | 105 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Sipahi Köyü | 1 | 40 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Tahtalı Köyü | 1 | 70 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Tatlıpınar Köyü | 1 | 37 | %97,3 | Muharrem İnce | %78,8 |
| Taşlı Köyü | 1 | 26 | %103,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Taşlık Köyü | 1 | 22 | %109,1 | Muharrem İnce | %95,8 |
| Topardıç Köyü | 1 | 83 | %94,0 | Muharrem İnce | %93,2 |
| Turnalı Köyü | 1 | 92 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Tilkihüyük Köyü | 1 | 58 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Yarhisar Köyü | 1 | 86 | %77,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 38 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Yellice Köyü | 1 | 197 | %95,9 | Muharrem İnce | %95,2 |
| Yeni Mah. | 2 | 668 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Yeşildere Köyü | 1 | 41 | %102,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Yeşilkale Köyü | 1 | 164 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,8 |
| Yeşilvadi Köyü | 1 | 70 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 23 | %104,4 | Muharrem İnce | %91,7 |
| Yukarıhüyük Köyü | 1 | 89 | %73,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Zafer Mah. | 2 | 406 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Zerk Köyü | 1 | 85 | %100,0 | Muharrem İnce | %91,6 |
| Çamurlu Köyü | 1 | 73 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Çatköy | 1 | 76 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Çayırova Köyü | 1 | 70 | %77,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Çağlıcaören Köyü | 1 | 41 | %90,2 | Muharrem İnce | %71,4 |
| Çetinkaya Köyü | 3 | 877 | %87,9 | Muharrem İnce | %48,5 |
| Çiftlikören Köyü | 1 | 86 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Çipil Köyü | 1 | 33 | %103,0 | Muharrem İnce | %90,9 |
| Örencik Köyü | 1 | 117 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| İmamınköyü | 1 | 33 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| İğdeli Köyü | 1 | 20 | %80,0 | Muharrem İnce | %81,3 |
| İğdelidere Köyü | 1 | 42 | %71,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Şekerpınar Köyü | 1 | 78 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |