Gürün · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiGürün ilçesi
%66,3
Recep Tayyip Erdoğan birinci
11.953 geçerli oy · katılım %86,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gürün ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %66,3 ile birinci; 11.953 geçerli oy, katılım %86,0.
Gürün
Kayıtlı seçmen 14.254 · Oy kullanan 12.256 (katılım %86,0) · Geçerli 11.953 · Geçersiz 303
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.927 | %66,3 |
| Muharrem İnce | 2.609 | %21,8 |
| Meral Akşener | 1.136 | %9,5 |
| Temel Karamollaoğlu | 211 | %1,8 |
| Selahattin Demirtaş | 56 | %0,5 |
| Doğu Perinçek | 14 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdere Köyü | 1 | 47 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Akpınar Köyü | 1 | 29 | %93,1 | Muharrem İnce | %82,6 |
| Aksu Mah. | 1 | 314 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |
| Ayvalı Köyü | 1 | 345 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Bahçeiçi Köyü | 1 | 229 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Bağlıçay Köyü | 1 | 79 | %86,1 | Muharrem İnce | %85,3 |
| Başören Köyü | 1 | 81 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Beypınarı Köyü | 1 | 318 | %68,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 |
| Bozhüyük Köyü | 1 | 75 | %98,7 | Muharrem İnce | %94,6 |
| Boğaziçi Mah. | 1 | 210 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Burçevi Mah. | 1 | 246 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,5 |
| Böğrüdelik Köyü | 1 | 48 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Camiliyurt Köyü | 1 | 30 | %93,3 | Muharrem İnce | %88,9 |
| Davulhüyük Köyü | 1 | 152 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| Dayakpınar Köyü | 1 | 50 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Deveçayırı Köyü | 1 | 23 | %100,0 | Muharrem İnce | %91,3 |
| Dürmepınar Köyü | 1 | 55 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Erdoğan Köyü | 1 | 41 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Eskibektaşlı Köyü | 1 | 41 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Eskihamal Köyü | 2 | 349 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Göbekören Köyü | 1 | 178 | %79,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,1 |
| Gökpınar Mah. | 1 | 123 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Gökçeyazı Köyü | 1 | 78 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Güldede Köyü | 1 | 56 | %87,5 | Muharrem İnce | %93,6 |
| Güllübucak Köyü | 1 | 37 | %102,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Güneş Köyü | 1 | 72 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,6 |
| Hacılar Mah. | 1 | 169 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Hüyüklüyurt Köyü | 1 | 51 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Işıtan Mah. | 1 | 317 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,0 |
| Kaledere Köyü | 1 | 46 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Karadoruk Köyü | 1 | 121 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Karahisar Köyü | 1 | 16 | %106,3 | Muharrem İnce | %52,9 |
| Karakuyu Köyü | 1 | 53 | %83,0 | Muharrem İnce | %68,2 |
| Karapınar Köyü | 1 | 22 | %100,0 | Muharrem İnce | %90,9 |
| Karatepe Mah. | 2 | 564 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Karayar Mah. | 2 | 711 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Karaören Köyü | 1 | 44 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 111 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Kavakköy | 1 | 139 | %90,7 | Muharrem İnce | %62,6 |
| Kayalar Köyü | 1 | 15 | %66,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Kaynarca Köyü | 1 | 44 | %88,6 | Muharrem İnce | %66,7 |
| Kaşköy | 1 | 44 | %100,0 | Muharrem İnce | %93,2 |
| Ketençayır Mah. | 1 | 369 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| Kılıçdoğan Köyü | 1 | 78 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Kındıralık Köyü | 1 | 34 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %38,7 |
| Kızılburun Köyü | 1 | 55 | %89,1 | Muharrem İnce | %42,9 |
| Kızılpınar Köyü | 1 | 36 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Kızılören Köyü | 1 | 85 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Konakpınar Köyü | 1 | 58 | %93,1 | Muharrem İnce | %81,5 |
| Koyunlu Köyü | 1 | 73 | %80,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 |
| Kurultay Mah. | 2 | 443 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,9 |
| Külahlı Köyü | 1 | 44 | %104,6 | Muharrem İnce | %91,1 |
| Kürkçü Köyü | 1 | 11 | %109,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Kirazlık Mah. | 2 | 655 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Mahkenli Köyü | 2 | 99 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Mağara Köyü | 1 | 26 | %103,9 | Muharrem İnce | %88,9 |
| Osmandede Köyü | 1 | 52 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,8 |
| Pınarönü Mah. | 3 | 944 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Reşadiye Köyü | 1 | 33 | %100,0 | Muharrem İnce | %93,9 |
| Sarıca Köyü | 1 | 371 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 |
| Sularbaşı Köyü | 1 | 137 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Tepecik Köyü | 2 | 616 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Yassıcatepe Mah. | 1 | 278 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 30 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,4 |
| Yazyurdu Köyü | 1 | 162 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |
| Yelken Köyü | 1 | 63 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,6 |
| Yeni Mah. | 2 | 609 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Yenibektaşlı Köyü | 1 | 23 | %73,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Yeşildere Köyü | 1 | 133 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 268 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,1 |
| Yılanhüyük Köyü | 1 | 55 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Yolgeçen Köyü | 2 | 435 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Yuva Köyü | 1 | 71 | %95,8 | Muharrem İnce | %94,1 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 357 | %77,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Çayboyu Mah. | 4 | 1.037 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Çörten Mah. | 1 | 127 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 |
| Çiçekyurt Köyü | 1 | 36 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| İncesu Köyü | 1 | 138 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,1 |
| Şuğul Mah. | 2 | 440 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,2 |