Divriği · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiDivriği ilçesi
%70,1
Muharrem İnce birinci
12.418 geçerli oy · katılım %92,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Divriği ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %70,1 ile birinci; 12.418 geçerli oy, katılım %92,8.
Divriği
Kayıtlı seçmen 13.734 · Oy kullanan 12.740 (katılım %92,8) · Geçerli 12.418 · Geçersiz 322
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 8.701 | %70,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.150 | %25,4 |
| Meral Akşener | 336 | %2,7 |
| Selahattin Demirtaş | 164 | %1,3 |
| Temel Karamollaoğlu | 39 | %0,3 |
| Doğu Perinçek | 28 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abuçimen Mah. | 1 | 196 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,7 |
| Adatepe Köyü | 1 | 103 | %91,3 | Muharrem İnce | %79,8 |
| Ahmetpaşa Mah. | 2 | 669 | %89,8 | Muharrem İnce | %57,0 |
| Akbaba Köyü | 1 | 13 | %107,7 | Muharrem İnce | %92,9 |
| Akmeşe Köyü | 1 | 119 | %100,0 | Muharrem İnce | %97,3 |
| Akpelit Köyü | 1 | 19 | %94,7 | Muharrem İnce | %55,6 |
| Arhusu Mah. | 1 | 293 | %94,5 | Muharrem İnce | %93,7 |
| Arıkbaşı Köyü | 1 | 83 | %92,8 | Muharrem İnce | %94,6 |
| Atmalıoğlu Köyü | 1 | 23 | %104,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Avşarcık Köyü | 1 | 27 | %85,2 | Muharrem İnce | %95,7 |
| Ağaçlıgöl Köyü | 1 | 24 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Aşağıhamam Mah. | 1 | 129 | %92,3 | Muharrem İnce | %57,8 |
| Bahtiyar Köyü | 1 | 21 | %100,0 | Muharrem İnce | %95,2 |
| Bahçeli Köyü | 1 | 20 | %100,0 | Muharrem İnce | %85,0 |
| Balova Köyü | 1 | 20 | %85,0 | Muharrem İnce | %94,1 |
| Bayırlı Köyü | 1 | 95 | %101,1 | Muharrem İnce | %95,8 |
| Bayırüstü Köyü | 1 | 73 | %98,6 | Muharrem İnce | %95,7 |
| Başören Köyü | 1 | 57 | %94,7 | Muharrem İnce | %98,2 |
| Beldibi Köyü | 1 | 68 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Beyköy | 1 | 54 | %100,0 | Muharrem İnce | %98,2 |
| Ceditpaşa Mah. | 1 | 337 | %89,9 | Muharrem İnce | %88,2 |
| Demirdağ Köyü | 1 | 57 | %96,5 | Muharrem İnce | %90,9 |
| Demirdağ Mah. | 2 | 647 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,1 |
| Derimli Köyü | 1 | 51 | %92,2 | Muharrem İnce | %100,0 |
| Dumluca Köyü | 1 | 51 | %102,0 | Muharrem İnce | %94,2 |
| Duruköy | 1 | 32 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Dikmeçay Köyü | 1 | 86 | %98,8 | Muharrem İnce | %96,3 |
| Diktaş Köyü | 1 | 28 | %92,9 | Muharrem İnce | %100,0 |
| Dillioğlu Mah. | 1 | 119 | %100,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Dişbudak Köyü | 1 | 25 | %100,0 | Muharrem İnce | %96,0 |
| Ekinbaşı Köyü | 1 | 33 | %103,0 | Muharrem İnce | %100,0 |
| Erikli Köyü | 1 | 37 | %97,3 | Muharrem İnce | %100,0 |
| Eskibeyli Köyü | 1 | 100 | %99,0 | Muharrem İnce | %95,7 |
| Eğrisu Köyü | 1 | 118 | %99,2 | Muharrem İnce | %97,4 |
| Gedikbaşı Köyü | 1 | 85 | %97,7 | Muharrem İnce | %96,3 |
| Gökçebel Köyü | 1 | 40 | %100,0 | Muharrem İnce | %100,0 |
| Gökçecamii Mah. | 1 | 148 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Gökçeharman Köyü | 1 | 20 | %100,0 | Muharrem İnce | %84,2 |
| Gölören Köyü | 1 | 58 | %93,1 | Muharrem İnce | %100,0 |
| Göndüren Köyü | 1 | 78 | %97,4 | Muharrem İnce | %98,7 |
| Gözecik Köyü | 1 | 27 | %96,3 | Muharrem İnce | %100,0 |
| Güllübağ Mah. | 2 | 504 | %91,3 | Muharrem İnce | %78,3 |
| Güllüce Köyü | 1 | 52 | %98,1 | Muharrem İnce | %96,1 |
| Günbahçe Köyü | 1 | 44 | %104,6 | Muharrem İnce | %95,4 |
| Güneyevler Köyü | 1 | 166 | %95,8 | Muharrem İnce | %92,0 |
| Güneş Köyü | 1 | 84 | %97,6 | Muharrem İnce | %97,6 |
| Güresin Köyü | 1 | 51 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Gürpınar Köyü | 1 | 57 | %96,5 | Muharrem İnce | %96,4 |
| Güvenkaya Köyü | 1 | 35 | %97,1 | Muharrem İnce | %88,2 |
| Hacıkumru Mah. | 3 | 853 | %85,5 | Muharrem İnce | %58,4 |
| Hacıosmanmescidi Mah. | 1 | 180 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |
| Handere Köyü | 1 | 14 | %107,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Höbek Köyü | 1 | 151 | %96,0 | Muharrem İnce | %95,8 |
| Kale Mah. | 2 | 543 | %85,6 | Muharrem İnce | %48,8 |
| Kalealtı Mah. | 1 | 56 | %105,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Kaledibi Köyü | 1 | 43 | %93,0 | Muharrem İnce | %97,5 |
| Karaağaçlı Köyü | 1 | 23 | %104,4 | Muharrem İnce | %100,0 |
| Karakale Köyü | 1 | 35 | %100,0 | Muharrem İnce | %97,1 |
| Karakuzulu Köyü | 1 | 25 | %96,0 | Muharrem İnce | %60,9 |
| Karamahmut Mah. | 1 | 90 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 |
| Karaman Köyü | 1 | 13 | %100,0 | Muharrem İnce | %100,0 |
| Karasar Köyü | 1 | 79 | %94,9 | Muharrem İnce | %93,3 |
| Karayusuf Mah. | 1 | 198 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,9 |
| Karşıkonak Köyü | 1 | 53 | %103,8 | Muharrem İnce | %96,3 |
| Kavaklısu Köyü | 1 | 74 | %102,7 | Muharrem İnce | %94,7 |
| Kayaburun Köyü | 1 | 109 | %98,2 | Muharrem İnce | %93,2 |
| Kayacık Köyü | 1 | 146 | %95,2 | Muharrem İnce | %95,7 |
| Kekliktepe Köyü | 1 | 10 | %100,0 | Muharrem İnce | %100,0 |
| Kemenkeş Mah. | 1 | 217 | %85,7 | Muharrem İnce | %75,7 |
| Kesme Köyü | 1 | 89 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |
| Keçikaya Köyü | 1 | 24 | %100,0 | Muharrem İnce | %95,8 |
| Kırkgöz Köyü | 1 | 37 | %102,7 | Muharrem İnce | %100,0 |
| Kızılcaören Köyü | 1 | 48 | %97,9 | Muharrem İnce | %67,4 |
| Kocapaşa Mah. | 1 | 328 | %89,0 | Muharrem İnce | %63,3 |
| Kuluncak Köyü | 1 | 54 | %96,3 | Muharrem İnce | %94,2 |
| Kültürlü Mah. | 1 | 103 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,0 |
| Küçük Hüseyin Mah. | 1 | 231 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,4 |
| Maden Mah. | 1 | 32 | %100,0 | Muharrem İnce | %96,9 |
| Madenli Köyü | 1 | 104 | %97,1 | Muharrem İnce | %93,0 |
| Maltepe Köyü | 1 | 88 | %93,2 | Muharrem İnce | %52,6 |
| Mercantepe Mah. | 1 | 209 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Mursal Köyü | 1 | 330 | %96,4 | Muharrem İnce | %97,4 |
| Olukman Köyü | 1 | 63 | %101,6 | Muharrem İnce | %98,4 |
| Ortaköy | 1 | 22 | %104,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Ovacık Köyü | 1 | 123 | %98,4 | Muharrem İnce | %96,6 |
| Oyuktepe Köyü | 1 | 10 | %100,0 | Muharrem İnce | %80,0 |
| Oğulbey Köyü | 1 | 20 | %100,0 | Muharrem İnce | %100,0 |
| Purunönü Köyü | 1 | 30 | %100,0 | Muharrem İnce | %96,7 |
| Selimoğlu Köyü | 1 | 14 | %164,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Sırçalı Köyü | 1 | 30 | %86,7 | Muharrem İnce | %96,2 |
| Soğucak Köyü | 1 | 57 | %94,7 | Muharrem İnce | %100,0 |
| Susuzlar Köyü | 1 | 56 | %98,2 | Muharrem İnce | %98,2 |
| Susuzören Köyü | 1 | 32 | %103,1 | Muharrem İnce | %97,0 |
| Süleymanağa Mah. | 1 | 261 | %89,7 | Muharrem İnce | %68,3 |
| Sincan Köyü | 1 | 65 | %98,5 | Muharrem İnce | %87,5 |
| Tepehan Köyü | 1 | 31 | %90,3 | Muharrem İnce | %100,0 |
| Turabali Mah. | 2 | 606 | %90,6 | Muharrem İnce | %49,2 |
| Ulucamii Mah. | 1 | 257 | %93,4 | Muharrem İnce | %76,8 |
| Uluçayır Köyü | 1 | 23 | %100,0 | Muharrem İnce | %100,0 |
| Uzunbağ Köyü | 1 | 50 | %100,0 | Muharrem İnce | %96,0 |
| Uzunkaya Köyü | 1 | 47 | %102,1 | Muharrem İnce | %91,5 |
| Yalnızsöğüt Köyü | 1 | 72 | %95,8 | Muharrem İnce | %95,7 |
| Yazı Köyü | 1 | 33 | %97,0 | Muharrem İnce | %93,8 |
| Yağbasan Köyü | 1 | 106 | %100,0 | Muharrem İnce | %98,1 |
| Yerliçay Köyü | 1 | 26 | %103,9 | Muharrem İnce | %96,3 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 61 | %96,7 | Muharrem İnce | %98,3 |
| Yeşilyol Köyü | 1 | 41 | %104,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Yusufşeyh Köyü | 1 | 40 | %97,5 | Muharrem İnce | %94,9 |
| Yuva Köyü | 1 | 36 | %94,4 | Muharrem İnce | %97,1 |
| Zeliha Hatun Mah. | 1 | 272 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 |
| Çakırağa Köyü | 1 | 33 | %97,0 | Muharrem İnce | %96,9 |
| Çakırtarla Köyü | 1 | 20 | %110,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Çakmakdüzü Köyü | 1 | 123 | %100,0 | Muharrem İnce | %98,4 |
| Çamlık Köyü | 1 | 45 | %100,0 | Muharrem İnce | %74,4 |
| Çamurlu Köyü | 1 | 46 | %97,8 | Muharrem İnce | %95,4 |
| Çayören Köyü | 1 | 93 | %88,2 | Muharrem İnce | %94,7 |
| Çayözü Köyü | 1 | 40 | %105,0 | Muharrem İnce | %80,0 |
| Çobandurağı Köyü | 1 | 36 | %97,2 | Muharrem İnce | %51,4 |
| Çukuröz Köyü | 1 | 50 | %98,0 | Muharrem İnce | %98,0 |
| Çitme Köyü | 1 | 15 | %86,7 | Muharrem İnce | %92,3 |
| Çiğdemli Köyü | 1 | 114 | %97,4 | Muharrem İnce | %95,5 |
| Ödek Köyü | 1 | 77 | %96,1 | Muharrem İnce | %93,2 |
| Ölçekli Köyü | 1 | 40 | %100,0 | Muharrem İnce | %97,5 |
| Özbağı Köyü | 1 | 19 | %105,3 | Muharrem İnce | %95,0 |
| Ürük Köyü | 1 | 78 | %98,7 | Muharrem İnce | %98,7 |
| Üçpınar Köyü | 1 | 64 | %100,0 | Muharrem İnce | %100,0 |
| İkizbaşak Köyü | 1 | 23 | %100,0 | Muharrem İnce | %100,0 |
| İmamoğlu Mah. | 1 | 319 | %91,5 | Muharrem İnce | %70,3 |
| İmirhan Köyü | 1 | 19 | %110,5 | Muharrem İnce | %90,5 |
| İnanlı Köyü | 1 | 22 | %95,5 | Muharrem İnce | %95,2 |
| İncirlipınar Köyü | 1 | 55 | %100,0 | Muharrem İnce | %98,2 |
| Şahinköy | 1 | 54 | %100,0 | Muharrem İnce | %96,3 |