Akıncılar · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAkıncılar ilçesi
%76,3
Recep Tayyip Erdoğan birinci
3.680 geçerli oy · katılım %88,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akıncılar ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %76,3 ile birinci; 3680 geçerli oy, katılım %88,0.
Akıncılar
Kayıtlı seçmen 4.307 · Oy kullanan 3.790 (katılım %88,0) · Geçerli 3.680 · Geçersiz 110
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.808 | %76,3 |
| Muharrem İnce | 627 | %17,0 |
| Meral Akşener | 184 | %5,0 |
| Temel Karamollaoğlu | 44 | %1,2 |
| Selahattin Demirtaş | 14 | %0,4 |
| Doğu Perinçek | 3 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdurrahman Köyü | 1 | 16 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Altıntepe Mah. | 1 | 51 | %107,8 | Muharrem İnce | %92,6 |
| Avşar Köyü | 1 | 68 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Aşağıyeniköy | 1 | 66 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Ballıdere Köyü | 1 | 99 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Balçık Köyü | 1 | 83 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 545 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Derecik Köyü | 1 | 38 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Doğantepe Köyü | 1 | 139 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Dündar Köyü | 1 | 40 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Ekenek Köyü | 1 | 54 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Elibüyük Köyü | 1 | 146 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Eskibağ Köyü | 1 | 110 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Geyikpınar Köyü | 1 | 150 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Göllüce Köyü | 1 | 197 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Gönen Mah. | 1 | 284 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Kavakköy | 1 | 32 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Kayı Köyü | 1 | 39 | %105,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |
| Kılıç Köyü | 1 | 57 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Onarı Köyü | 1 | 37 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Ortaköy | 1 | 232 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Sapanlı Köyü | 1 | 17 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Sevindik Köyü | 1 | 79 | %87,3 | Muharrem İnce | %70,6 |
| Sıyrındı Köyü | 1 | 43 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Uğrunca Köyü | 1 | 32 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Yayla Mah. | 1 | 181 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 |
| Yağlıçayır Köyü | 1 | 86 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,5 |
| Yeni Mah. | 1 | 362 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Yeşilyazı Mah. | 1 | 205 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| Yukarı Mah. | 1 | 296 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Yukarısarıca Köyü | 1 | 34 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Yusufşeyh Köyü | 1 | 45 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Yünlüce Köyü | 1 | 52 | %103,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,1 |
| Çiçekli Köyü | 1 | 99 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Üzengi Köyü | 1 | 24 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| İkizyurt Köyü | 1 | 46 | %104,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Şenbağlar Köyü | 1 | 223 | %91,5 | Muharrem İnce | %94,4 |