Şirvan · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiŞirvan ilçesi
%75,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
9.147 geçerli oy · katılım %81,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şirvan ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %75,0 ile birinci; 9147 geçerli oy, katılım %81,6.
Şirvan
Kayıtlı seçmen 11.568 · Oy kullanan 9.439 (katılım %81,6) · Geçerli 9.147 · Geçersiz 292
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.864 | %75,0 |
| Selahattin Demirtaş | 1.582 | %17,3 |
| Muharrem İnce | 360 | %3,9 |
| Meral Akşener | 273 | %3,0 |
| Temel Karamollaoğlu | 60 | %0,7 |
| Doğu Perinçek | 8 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adıgüzel Köyü | 1 | 94 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Bayındır Köyü | 1 | 63 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,2 |
| Boylu Köyü | 1 | 172 | %67,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Cevizlik Köyü | 2 | 712 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Daltepe Köyü | 1 | 38 | %113,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Damlı Köyü | 1 | 202 | %74,8 | Meral Akşener | %99,3 |
| Demirkapı Köyü | 1 | 36 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Derinçay Köyü | 1 | 129 | %72,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Durankaya Köyü | 1 | 320 | %77,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Elmadalı Köyü | 1 | 298 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Fatih Mah. | 1 | 372 | %33,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 |
| Gözlüce Köyü | 1 | 128 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,4 |
| Kapılı Köyü | 1 | 223 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,1 |
| Karaca Köyü | 1 | 119 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Kasımlı Köyü | 1 | 329 | %60,2 | Selahattin Demirtaş | %61,9 |
| Kayahisar Köyü | 1 | 251 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Kesmetaş Köyü | 1 | 234 | %100,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Kömürlü Köyü | 1 | 136 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 |
| Küfre Mah. | 5 | 1.702 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |
| Madenköy | 2 | 617 | %79,6 | Selahattin Demirtaş | %46,5 |
| Nallıkaya Köyü | 1 | 316 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 |
| Ormanbağı Köyü | 2 | 459 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,4 |
| Ormanlı Köyü | 1 | 189 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 |
| Oya Köyü | 1 | 185 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Pirinçli Köyü | 1 | 350 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Sırçalı Köyü | 1 | 100 | %74,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Soğanlı Köyü | 1 | 58 | %101,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Soğuksu Köyü | 1 | 120 | %101,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Suluyazı Köyü | 1 | 84 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Sit Mah. | 1 | 105 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Tatlıpayam Köyü | 1 | 115 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Taşlı Köyü | 3 | 659 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Taşyaka Köyü | 1 | 130 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Yamaçlı Köyü | 1 | 180 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Yarımtepe Köyü | 1 | 306 | %78,4 | Selahattin Demirtaş | %52,4 |
| Yaylacı Köyü | 1 | 234 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Yayladağ Köyü | 1 | 122 | %90,2 | Selahattin Demirtaş | %72,5 |
| Yağcılar Köyü | 1 | 371 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,4 |
| Yedikapı Köyü | 1 | 112 | %75,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Yolbaşı Köyü | 2 | 549 | %81,4 | Selahattin Demirtaş | %65,4 |
| Çeltikyolu Köyü | 1 | 170 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Özpınar Köyü | 1 | 190 | %83,2 | Selahattin Demirtaş | %46,0 |
| İncekaya Köyü | 1 | 289 | %75,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |