Salıpazarı · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSalıpazarı ilçesi
%77,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
12.384 geçerli oy · katılım %88,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Salıpazarı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %77,9 ile birinci; 12.384 geçerli oy, katılım %88,9.
Salıpazarı
Kayıtlı seçmen 14.442 · Oy kullanan 12.840 (katılım %88,9) · Geçerli 12.384 · Geçersiz 456
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.645 | %77,9 |
| Muharrem İnce | 1.857 | %15,0 |
| Meral Akşener | 744 | %6,0 |
| Temel Karamollaoğlu | 79 | %0,6 |
| Doğu Perinçek | 40 | %0,3 |
| Selahattin Demirtaş | 19 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alan Mah. | 1 | 327 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Alanyaykın Mah. | 2 | 396 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Albak Mah. | 1 | 149 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Avut Mah. | 3 | 857 | %88,0 | Muharrem İnce | %93,3 |
| Bereket Mah. | 2 | 730 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Biçme Mah. | 1 | 256 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Cevizli Mah. | 1 | 269 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Düzköy Mah. | 1 | 180 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Dikencik Mah. | 1 | 241 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Esatçiftliği Mah. | 2 | 454 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Fatsalılar Mah. | 1 | 177 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Fındıklı Mah. | 1 | 208 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Fidancık Mah. | 1 | 59 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Gökçebaşı Mah. | 1 | 118 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Gökçeli Mah. | 2 | 590 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Güzelvatan Mah. | 1 | 99 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Kalfalı Mah. | 1 | 298 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Karacalar Mah. | 1 | 119 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Karacaören Mah. | 1 | 238 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Karadere Mah. | 1 | 118 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Karaman Mah. | 1 | 299 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,1 |
| Karayonca Mah. | 1 | 285 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Kırgıl Mah. | 1 | 377 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Kızılot Mah. | 1 | 199 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Kocalar Mah. | 1 | 252 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,4 |
| Konakören Mah. | 2 | 421 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Kuşcuğaz Mah. | 1 | 124 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Merkez Kocalar Mah. | 1 | 311 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Mumlu Mah. | 1 | 116 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Muslubey Mah. | 1 | 358 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Orta Mah. | 3 | 972 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Sarıhasan Mah. | 1 | 294 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Suluca Mah. | 1 | 228 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Tacalan Mah. | 1 | 257 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Tahnal Mah. | 2 | 574 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Tepealtı Mah. | 1 | 250 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,4 |
| Yavaşbey Mah. | 3 | 783 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Yayla Mah. | 2 | 391 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Yeni Mah. | 3 | 848 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Yenidoğan Mah. | 1 | 154 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Yeşil Mah. | 1 | 290 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 |
| Yukarıkestanepınar Mah. | 1 | 229 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 223 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Çiçekli Mah. | 1 | 324 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |