Ardeşen · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiArdeşen ilçesi
%69,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
26.264 geçerli oy · katılım %87,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ardeşen ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %69,9 ile birinci; 26.264 geçerli oy, katılım %87,6.
Ardeşen
Kayıtlı seçmen 30.661 · Oy kullanan 26.861 (katılım %87,6) · Geçerli 26.264 · Geçersiz 597
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 18.361 | %69,9 |
| Muharrem İnce | 5.699 | %21,7 |
| Meral Akşener | 1.694 | %6,5 |
| Temel Karamollaoğlu | 417 | %1,6 |
| Selahattin Demirtaş | 66 | %0,3 |
| Doğu Perinçek | 27 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdere Köyü | 1 | 101 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Akkaya Köyü | 1 | 251 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Arıcılar Köyü | 1 | 18 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Armağan Köyü | 2 | 459 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Aşağıdurak Köyü | 1 | 330 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Bahar Mah. | 1 | 144 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Barış Mah. | 1 | 327 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Bayırcık Köyü | 1 | 191 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Baş Mah. | 1 | 156 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Beyazkaya Köyü | 1 | 224 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Cami Mah. | 1 | 241 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 2.040 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Deniz Mah. | 10 | 3.498 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Doğanay Köyü | 1 | 119 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Duygulu Köyü | 1 | 243 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Düz Mah. | 4 | 1.196 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,9 |
| Elmalık Mah. | 2 | 547 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 |
| Eskiarmutluk Köyü | 1 | 107 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Fatih Mah. | 3 | 987 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Fırtına Mah. | 10 | 3.443 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Gündoğan Köyü | 1 | 231 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,1 |
| Güney Köyü | 1 | 60 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Hoşdere Köyü | 1 | 175 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 |
| Işıklı Köyü | 3 | 915 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,9 |
| Kahveciler Mah. | 1 | 315 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Kavaklıdere Mah. | 1 | 196 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,9 |
| Kaçkar Köyü | 1 | 182 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Kurtuluş Köyü | 1 | 96 | %99,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| Kuzey Mah. | 1 | 122 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Köprüköy | 1 | 246 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Küçükköy | 1 | 141 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| Kirazlık Köyü | 1 | 108 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Manganez Köyü | 1 | 131 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Merkez Mah. | 4 | 1.302 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Müftü Mah. | 2 | 736 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,1 |
| Ortaalan Köyü | 1 | 318 | %87,4 | Muharrem İnce | %48,7 |
| Pınarlı Köyü | 1 | 228 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Pirinçlik Köyü | 1 | 370 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Serindere Köyü | 1 | 79 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Seslikaya Köyü | 1 | 372 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Sinanköy | 1 | 58 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Taşbaşı Mah. | 1 | 136 | %98,5 | Muharrem İnce | %50,8 |
| Tunca-Ada Mah. | 1 | 118 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Tunca-Düz Mah. | 1 | 102 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Tunca-Esentepe Mah. | 1 | 136 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Tunca-Konak Mah. | 1 | 269 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,9 |
| Tunca-Merkez Mah. | 2 | 654 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Tunca-Orta Mah. | 1 | 191 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Tunca-Şenyuva Mah. | 1 | 210 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| Yamaçdere Köyü | 1 | 259 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,8 |
| Yavuz Köyü | 1 | 235 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Yavuz Selim Mah. | 9 | 3.404 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,4 |
| Yayla Mah. | 1 | 299 | %89,6 | Muharrem İnce | %52,5 |
| Yeni Mah. | 3 | 1.103 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Yeniköy | 1 | 148 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Yeniyol Köyü | 1 | 320 | %93,1 | Muharrem İnce | %80,7 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 152 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Yukarıdurak Köyü | 1 | 155 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Yurtsever Köyü | 1 | 152 | %94,1 | Muharrem İnce | %48,9 |
| Zeytinlik Köyü | 1 | 146 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,9 |
| Çıraklar Köyü | 1 | 95 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Çiftekavak Mah. | 1 | 258 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,1 |
| Önder Köyü | 1 | 53 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Özgür Köyü | 1 | 144 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Şehitlik Köyü | 1 | 230 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Şendere Köyü | 1 | 54 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Şentepe Mah. | 1 | 287 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Şenyamaç Köyü | 1 | 123 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Şenyurt Köyü | 1 | 225 | %83,6 | Muharrem İnce | %52,5 |