Bahçe · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBahçe ilçesi
%74,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
13.105 geçerli oy · katılım %89,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bahçe ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %74,9 ile birinci; 13.105 geçerli oy, katılım %89,9.
Bahçe
Kayıtlı seçmen 15.126 · Oy kullanan 13.604 (katılım %89,9) · Geçerli 13.105 · Geçersiz 499
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.812 | %74,9 |
| Muharrem İnce | 1.848 | %14,1 |
| Meral Akşener | 1.265 | %9,7 |
| Temel Karamollaoğlu | 108 | %0,8 |
| Selahattin Demirtaş | 40 | %0,3 |
| Doğu Perinçek | 32 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Arıcaklı Köyü | 1 | 99 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Arıklıkaş Köyü | 2 | 508 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,3 |
| Aslanlı Mah. | 1 | 340 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Aşağı Karadere Köyü | 1 | 170 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Aşağıarıcaklı Köyü | 1 | 170 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Bahçeli Evler Mah. | 5 | 1.723 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 |
| Bekdemir Köyü | 4 | 939 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Burgaçlı Köyü | 2 | 432 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 793 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Esentepe Mah. | 1 | 57 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,4 |
| Gökmustafalı Köyü | 1 | 173 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Kale Mah. | 3 | 734 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Kaman Köyü | 1 | 256 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 737 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Kızlaç Köyü | 2 | 485 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |
| Nohut Köyü | 1 | 315 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Savranlı Köyü | 1 | 183 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Yaylalık Köyü | 1 | 227 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Yenı Mah. | 5 | 1.652 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Yeşil Yurt Mah. | 1 | 358 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Yukarıkaradere Köyü | 3 | 799 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 156 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Örencik Köyü | 1 | 128 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| İnderesi Köyü | 1 | 137 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 |
| İslam Mah. | 6 | 2.250 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,3 |
| İstiklal Mah. | 4 | 1.305 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |