Ulukışla · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiUlukışla ilçesi
%49,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
13.680 geçerli oy · katılım %88,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ulukışla ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %49,9 ile birinci; 13.680 geçerli oy, katılım %88,7.
Ulukışla
Kayıtlı seçmen 16.030 · Oy kullanan 14.214 (katılım %88,7) · Geçerli 13.680 · Geçersiz 534
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.822 | %49,9 |
| Muharrem İnce | 4.614 | %33,7 |
| Meral Akşener | 1.930 | %14,1 |
| Selahattin Demirtaş | 152 | %1,1 |
| Doğu Perinçek | 82 | %0,6 |
| Temel Karamollaoğlu | 80 | %0,6 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alpağut Mah. | 3 | 967 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,9 |
| Altay Köyü | 1 | 78 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Alihoca Köyü | 2 | 420 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 |
| Ardıçlı Köyü | 1 | 24 | %112,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Ballık Mah. | 1 | 168 | %89,9 | Muharrem İnce | %44,8 |
| Bayağıl Köyü | 2 | 712 | %91,2 | Muharrem İnce | %69,9 |
| Başmakçı Köyü | 1 | 175 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,1 |
| Darboğaz Köyü | 5 | 1.358 | %92,6 | Muharrem İnce | %48,2 |
| Doğu Mah. | 3 | 958 | %86,0 | Muharrem İnce | %45,3 |
| Elmalı Köyü | 1 | 133 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,9 |
| Eminlik Köyü | 1 | 350 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Emirler Köyü | 2 | 465 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,4 |
| Gedelli Köyü | 1 | 189 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Gümüşköy | 1 | 210 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Güney Köyü | 1 | 189 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,4 |
| Hacıbekirli Köyü | 2 | 141 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |
| Handere Köyü | 1 | 84 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Hasangazi Köyü | 3 | 657 | %87,4 | Muharrem İnce | %46,8 |
| Horoz Köyü | 1 | 359 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 |
| Hüsniye Köyü | 2 | 447 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,1 |
| Kadılar Mah. | 1 | 311 | %78,8 | Muharrem İnce | %51,7 |
| Karacaören Köyü | 1 | 78 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Kemalpaşa Mah. | 4 | 1.189 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,4 |
| Kılan Köyü | 4 | 1.321 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,0 |
| Kolsuz Köyü | 1 | 154 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,4 |
| Kozluca Köyü | 1 | 66 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Koçak Köyü | 1 | 288 | %79,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,3 |
| Köşkönü Köyü | 1 | 114 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Madenköy | 1 | 161 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,2 |
| Mehmetpaşa Mah. | 1 | 156 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,9 |
| Mısırlı Mah. | 1 | 348 | %86,5 | Muharrem İnce | %45,1 |
| Ovacık Köyü | 1 | 187 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,5 |
| Porsuk Köyü | 1 | 285 | %91,2 | Muharrem İnce | %56,1 |
| Tabaklı Köyü | 1 | 25 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Tekneçukur Köyü | 1 | 300 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Tepeköy | 1 | 228 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,1 |
| Toraman Köyü | 1 | 80 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Yeniyıldız Köyü | 2 | 564 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Çanakçı Köyü | 1 | 131 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,0 |
| Çövek Mah. | 1 | 349 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,2 |
| Çiftehan Köyü | 3 | 773 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,9 |
| Çifteköy | 1 | 129 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,6 |
| Ünlüyaka Köyü | 1 | 31 | %103,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| İlhanköy | 1 | 146 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| İmrahor Köyü | 1 | 203 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Şeyhömerli Köyü | 1 | 329 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 |