Gülşehir · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiGülşehir ilçesi
%70,4
Recep Tayyip Erdoğan birinci
13.906 geçerli oy · katılım %87,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gülşehir ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %70,4 ile birinci; 13.906 geçerli oy, katılım %87,9.
Gülşehir
Kayıtlı seçmen 16.454 · Oy kullanan 14.468 (katılım %87,9) · Geçerli 13.906 · Geçersiz 562
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.785 | %70,4 |
| Muharrem İnce | 2.269 | %16,3 |
| Meral Akşener | 1.711 | %12,3 |
| Temel Karamollaoğlu | 72 | %0,5 |
| Doğu Perinçek | 42 | %0,3 |
| Selahattin Demirtaş | 27 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abuuşağı Köyü | 2 | 769 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,2 |
| Alemli Köyü | 1 | 37 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Alkan Köyü | 1 | 131 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Açıksaray Mah. | 2 | 453 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,3 |
| Bölükören Köyü | 1 | 157 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 178 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Civelek Köyü | 1 | 213 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Dadağı Köyü | 1 | 105 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Emmiler Köyü | 1 | 256 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Erol Ünlüsoy Mah. | 3 | 959 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,5 |
| Eskiyaylacık Köyü | 1 | 277 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,9 |
| Eğrikuyu Köyü | 1 | 150 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Fakıuşağı Köyü | 1 | 241 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Fatih Mah. | 5 | 1.536 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Gökçetoprak Köyü | 1 | 228 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,4 |
| Gülpınar Köyü | 1 | 167 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Gümüşkent Köyü | 2 | 449 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,1 |
| Gümüşyazı Köyü | 1 | 108 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Hacıhalilli Köyü | 1 | 199 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Hacılar Köyü | 1 | 147 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Hamzalı Köyü | 1 | 76 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Karacaşar Mah. | 4 | 1.387 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Karahüyük Köyü | 1 | 40 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,9 |
| Karavezir Mah. | 4 | 1.292 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,2 |
| Kızılkaya Köyü | 1 | 204 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Oruçreis Mah. | 3 | 799 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 |
| Ovaören Köyü | 2 | 408 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Oğulkaya Köyü | 1 | 116 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Terlemez Köyü | 2 | 658 | %77,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Tuzköyü Mah. | 3 | 925 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Yakatarla Köyü | 1 | 162 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Yalıntaş Köyü | 1 | 144 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Yamalı Köyü | 1 | 56 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 |
| Yeniyaylacık Köyü | 2 | 513 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 |
| Yeşilli Köyü | 1 | 195 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 188 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Yeşilöz Köyü | 1 | 389 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |
| Yüksekli Köyü | 1 | 238 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Çalışanlar Mah. | 4 | 1.158 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Çayır Mah. | 1 | 383 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Şahinler Köyü | 1 | 363 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,2 |