Avanos · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAvanos ilçesi
%57,4
Recep Tayyip Erdoğan birinci
21.391 geçerli oy · katılım %88,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Avanos ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %57,4 ile birinci; 21.391 geçerli oy, katılım %88,3.
Avanos
Kayıtlı seçmen 24.835 · Oy kullanan 21.932 (katılım %88,3) · Geçerli 21.391 · Geçersiz 541
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 12.274 | %57,4 |
| Muharrem İnce | 6.855 | %32,1 |
| Meral Akşener | 1.922 | %9,0 |
| Temel Karamollaoğlu | 146 | %0,7 |
| Selahattin Demirtaş | 140 | %0,7 |
| Doğu Perinçek | 54 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akarca Köyü | 3 | 855 | %72,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Aktepe Köyü | 1 | 48 | %100,0 | Muharrem İnce | %41,7 |
| Alaaddin Mah. | 2 | 619 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Altıpınar Köyü | 1 | 191 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Bahçelievler Mah. | 9 | 2.881 | %90,1 | Muharrem İnce | %44,7 |
| Bozca Köyü | 2 | 501 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,2 |
| Büyükayhan Köyü | 2 | 512 | %93,8 | Muharrem İnce | %91,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 2.010 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,1 |
| Göynük Köyü | 3 | 983 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Kalaba-50.Yıl Mah. | 2 | 549 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Kalaba-Hürriyet Mah. | 3 | 1.040 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 |
| Kalaba-Karayusuf Mah. | 2 | 585 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Kalaba-Yeni Mah. | 3 | 979 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Karacauşağı Köyü | 1 | 86 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 |
| Karaseki Mah. | 6 | 1.971 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,4 |
| Kuyulukışla Köyü | 1 | 64 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Küçükayhan Köyü | 1 | 340 | %96,2 | Muharrem İnce | %93,2 |
| Mahmat Köyü | 3 | 979 | %70,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Orta Mah. | 2 | 337 | %93,5 | Muharrem İnce | %45,1 |
| Paşalı Köyü | 1 | 344 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,0 |
| Sarılar Köyü | 2 | 632 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 |
| Topaklı Köyü | 3 | 918 | %76,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |
| Türkeli-Aşağı Mah. | 2 | 727 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Türkeli-Orta Mah. | 1 | 360 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 |
| Türkeli-Yukarı Mah. | 2 | 396 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Yeni Mah. | 3 | 870 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,2 |
| Yukarı Mah. | 4 | 1.326 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,8 |
| Çavuşin Köyü | 2 | 506 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,2 |
| Özkonak-Cami-Kebir Mah. | 4 | 1.029 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,4 |
| Özkonak-Camicedit Mah. | 3 | 914 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 |
| Özkonak-Orta Mah. | 3 | 887 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Üçkuyu Köyü | 1 | 104 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,6 |
| İğdelikışla Köyü | 1 | 292 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |