Varto · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiVarto ilçesi
%64,7
Selahattin Demirtaş birinci
16.561 geçerli oy · katılım %85,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Varto ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Selahattin Demirtaş %64,7 ile birinci; 16.561 geçerli oy, katılım %85,7.
Varto
Kayıtlı seçmen 20.147 · Oy kullanan 17.268 (katılım %85,7) · Geçerli 16.561 · Geçersiz 707
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Selahattin Demirtaş | 10.716 | %64,7 |
| Muharrem İnce | 4.276 | %25,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.367 | %8,3 |
| Meral Akşener | 140 | %0,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 35 | %0,2 |
| Doğu Perinçek | 27 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alagöz Mah. | 1 | 174 | %87,9 | Selahattin Demirtaş | %92,7 |
| Ağaçkorur Köyü | 1 | 395 | %87,9 | Muharrem İnce | %69,1 |
| Aşağıhacıbey Köyü | 2 | 620 | %80,0 | Selahattin Demirtaş | %88,9 |
| Bağiçi Köyü | 1 | 205 | %101,0 | Selahattin Demirtaş | %50,3 |
| Başkent Köyü | 1 | 219 | %82,7 | Selahattin Demirtaş | %55,6 |
| Buzlugöze Köyü | 1 | 270 | %85,9 | Selahattin Demirtaş | %93,8 |
| Dallıöz Köyü | 1 | 261 | %85,1 | Selahattin Demirtaş | %83,5 |
| Dönertaş Köyü | 1 | 136 | %91,2 | Muharrem İnce | %84,6 |
| Diktepeler Köyü | 1 | 175 | %96,0 | Selahattin Demirtaş | %63,4 |
| Gelintaşı Köyü | 1 | 11 | %172,7 | Muharrem İnce | %50,0 |
| Gümgüm Mah. | 6 | 2.124 | %83,8 | Selahattin Demirtaş | %73,4 |
| Haksever Köyü | 2 | 538 | %86,3 | Selahattin Demirtaş | %93,6 |
| Hürriyet Mah. | 4 | 1.398 | %83,8 | Selahattin Demirtaş | %46,4 |
| Karaköy | 2 | 727 | %86,8 | Selahattin Demirtaş | %92,4 |
| Karameşe Köyü | 2 | 775 | %82,2 | Selahattin Demirtaş | %89,2 |
| Kayalıdere Köyü | 1 | 342 | %86,3 | Selahattin Demirtaş | %94,1 |
| Kaynarca Köyü | 3 | 1.033 | %81,2 | Selahattin Demirtaş | %95,7 |
| Kumlukıyı Köyü | 1 | 360 | %91,4 | Selahattin Demirtaş | %93,7 |
| Köprücük Köyü | 1 | 200 | %102,5 | Muharrem İnce | %77,7 |
| Kültür Mah. | 7 | 2.364 | %83,8 | Selahattin Demirtaş | %51,3 |
| Leylek Köyü | 2 | 469 | %88,7 | Selahattin Demirtaş | %93,2 |
| Omcalı Köyü | 1 | 291 | %96,6 | Muharrem İnce | %89,2 |
| Onpınar Köyü | 1 | 374 | %97,1 | Muharrem İnce | %80,0 |
| Oğlakçı Köyü | 2 | 600 | %92,7 | Muharrem İnce | %82,7 |
| Sazlıca Köyü | 2 | 439 | %89,1 | Selahattin Demirtaş | %92,4 |
| Taşçı Köyü | 1 | 244 | %94,3 | Muharrem İnce | %80,3 |
| Tepeköy | 2 | 533 | %87,6 | Selahattin Demirtaş | %63,0 |
| Yeni Mah. | 3 | 840 | %82,0 | Selahattin Demirtaş | %90,1 |
| Yurttutan Köyü | 3 | 1.039 | %79,2 | Selahattin Demirtaş | %93,8 |
| Çalıdere Köyü | 1 | 336 | %94,6 | Muharrem İnce | %75,4 |
| Çaylar Köyü | 4 | 1.370 | %86,8 | Muharrem İnce | %72,0 |
| Çayçatı Köyü | 3 | 1.084 | %80,6 | Selahattin Demirtaş | %91,2 |
| İçmeler Köyü | 1 | 201 | %94,0 | Muharrem İnce | %64,4 |