Bulanık · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBulanık ilçesi
%77,6
Selahattin Demirtaş birinci
34.703 geçerli oy · katılım %81,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bulanık ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Selahattin Demirtaş %77,6 ile birinci; 34.703 geçerli oy, katılım %81,0.
Bulanık
Kayıtlı seçmen 44.242 · Oy kullanan 35.831 (katılım %81,0) · Geçerli 34.703 · Geçersiz 1.128
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Selahattin Demirtaş | 26.939 | %77,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.994 | %17,3 |
| Muharrem İnce | 1.160 | %3,3 |
| Meral Akşener | 434 | %1,3 |
| Temel Karamollaoğlu | 138 | %0,4 |
| Doğu Perinçek | 38 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adıvar Köyü | 2 | 733 | %83,0 | Selahattin Demirtaş | %75,8 |
| Akçaarmut Köyü | 1 | 315 | %72,1 | Selahattin Demirtaş | %91,9 |
| Altınoluk Köyü | 1 | 275 | %78,2 | Selahattin Demirtaş | %84,9 |
| Arakonak Köyü | 2 | 459 | %77,8 | Selahattin Demirtaş | %68,9 |
| Aşağıbüklü Köyü | 1 | 222 | %82,4 | Selahattin Demirtaş | %89,9 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.570 | %82,8 | Selahattin Demirtaş | %78,1 |
| Balotu Köyü | 3 | 1.058 | %72,5 | Selahattin Demirtaş | %59,2 |
| Bostancılar Köyü | 1 | 327 | %76,5 | Selahattin Demirtaş | %79,9 |
| Büngüldek Köyü | 1 | 93 | %73,1 | Selahattin Demirtaş | %75,8 |
| Cankurtaran Köyü | 1 | 328 | %84,5 | Selahattin Demirtaş | %92,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.194 | %79,7 | Selahattin Demirtaş | %62,4 |
| Demirkapı Köyü | 2 | 481 | %72,4 | Selahattin Demirtaş | %89,1 |
| Değirmensuyu Köyü | 1 | 253 | %83,0 | Selahattin Demirtaş | %94,2 |
| Dokuzpınar Köyü | 1 | 230 | %79,6 | Selahattin Demirtaş | %75,6 |
| Elmakaya-Cumhuriyet Mah. | 3 | 939 | %85,4 | Selahattin Demirtaş | %90,6 |
| Elmakaya-Karşıyaka Mah. | 2 | 464 | %87,1 | Selahattin Demirtaş | %71,2 |
| Erentepe-Fatih Mah. | 2 | 495 | %75,4 | Selahattin Demirtaş | %80,6 |
| Erentepe-Gazi Mah. | 3 | 1.104 | %72,9 | Selahattin Demirtaş | %82,6 |
| Erentepe-Kale Mah. | 2 | 594 | %79,3 | Selahattin Demirtaş | %80,6 |
| Ericek Köyü | 1 | 145 | %95,2 | Selahattin Demirtaş | %84,1 |
| Esenlik Köyü | 2 | 725 | %89,7 | Selahattin Demirtaş | %93,5 |
| Eskiyol Köyü | 1 | 89 | %91,0 | Selahattin Demirtaş | %87,0 |
| Gölyanı Köyü | 2 | 593 | %84,3 | Selahattin Demirtaş | %86,6 |
| Göztepe Köyü | 2 | 402 | %91,3 | Selahattin Demirtaş | %82,6 |
| Güllüova Mah. | 2 | 482 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Gülçimen Köyü | 1 | 307 | %84,0 | Selahattin Demirtaş | %85,0 |
| Gümüşpınar Köyü | 1 | 161 | %76,4 | Selahattin Demirtaş | %80,7 |
| Günbatmaz Köyü | 1 | 359 | %89,7 | Selahattin Demirtaş | %84,8 |
| Gündüzü Köyü | 1 | 374 | %81,6 | Selahattin Demirtaş | %89,7 |
| Günyurdu Köyü | 2 | 511 | %90,0 | Selahattin Demirtaş | %92,0 |
| Han Köyü | 1 | 35 | %42,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,2 |
| Hoşgeldi Köyü | 1 | 283 | %74,2 | Selahattin Demirtaş | %94,7 |
| Karaağıl Köyü | 3 | 932 | %76,5 | Selahattin Demirtaş | %81,6 |
| Karaburun Köyü | 2 | 404 | %87,9 | Selahattin Demirtaş | %92,1 |
| Kırkgöze Köyü | 4 | 1.218 | %86,2 | Selahattin Demirtaş | %83,4 |
| Kotanlı Köyü | 1 | 278 | %78,4 | Selahattin Demirtaş | %81,1 |
| Koyunağılı Köyü | 1 | 42 | %76,2 | Selahattin Demirtaş | %87,1 |
| Kurganlı Köyü | 1 | 274 | %76,3 | Selahattin Demirtaş | %79,9 |
| Köprüyolu Köyü | 2 | 515 | %83,7 | Selahattin Demirtaş | %95,6 |
| Kültür Mah. | 5 | 1.801 | %84,0 | Selahattin Demirtaş | %66,4 |
| Mescitli Mah. | 1 | 258 | %91,5 | Selahattin Demirtaş | %67,4 |
| Meşeiçi Köyü | 1 | 375 | %74,9 | Selahattin Demirtaş | %88,9 |
| Molladavut Köyü | 1 | 195 | %84,1 | Selahattin Demirtaş | %74,7 |
| Mollakent Köyü | 2 | 785 | %82,2 | Selahattin Demirtaş | %87,4 |
| Okçular Köyü | 1 | 94 | %63,8 | Selahattin Demirtaş | %94,8 |
| Olurdere Köyü | 1 | 365 | %80,8 | Selahattin Demirtaş | %90,7 |
| Oğlakkaya Köyü | 2 | 471 | %91,5 | Selahattin Demirtaş | %95,5 |
| Rüstemgedik-Bağlar Mah. | 2 | 419 | %86,9 | Selahattin Demirtaş | %95,2 |
| Rüstemgedik-Hanedan Mah. | 2 | 461 | %79,0 | Selahattin Demirtaş | %93,3 |
| Rüstemgedik-Zafer Mah. | 1 | 294 | %81,3 | Selahattin Demirtaş | %90,3 |
| Rüstemgedik-İnönü Mah. | 1 | 330 | %77,9 | Selahattin Demirtaş | %97,2 |
| Samanyolu Köyü | 1 | 83 | %83,1 | Selahattin Demirtaş | %83,8 |
| Sarıpınar-Pınar Mah. | 2 | 416 | %79,6 | Selahattin Demirtaş | %91,4 |
| Sarıpınar-Sinan Mah. | 1 | 375 | %76,8 | Selahattin Demirtaş | %87,5 |
| Sarıpınar-Çimen Mah. | 1 | 350 | %78,6 | Selahattin Demirtaş | %87,1 |
| Seçme Köyü | 1 | 276 | %83,3 | Selahattin Demirtaş | %88,2 |
| Sıradere Köyü | 1 | 71 | %87,3 | Selahattin Demirtaş | %65,0 |
| Sultanlı Köyü | 1 | 384 | %78,7 | Selahattin Demirtaş | %96,0 |
| Söğütlü Köyü | 2 | 535 | %84,3 | Selahattin Demirtaş | %68,5 |
| Uzgörür-Abdalbeyazıt Mah. | 1 | 226 | %83,2 | Selahattin Demirtaş | %77,0 |
| Uzgörür-Alagez Mah. | 1 | 51 | %80,4 | Selahattin Demirtaş | %76,9 |
| Uzgörür-Arı Mah. | 1 | 202 | %83,7 | Selahattin Demirtaş | %87,7 |
| Uzgörür-Fatih Mah. | 2 | 471 | %89,6 | Selahattin Demirtaş | %95,2 |
| Uzgörür-Gazi Mah. | 1 | 220 | %89,1 | Selahattin Demirtaş | %92,3 |
| Yazbaşı Köyü | 2 | 580 | %80,0 | Selahattin Demirtaş | %88,2 |
| Yemişen Köyü | 2 | 757 | %89,4 | Selahattin Demirtaş | %97,4 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.516 | %74,6 | Selahattin Demirtaş | %55,6 |
| Yokuşbaşı Köyü | 3 | 820 | %86,7 | Selahattin Demirtaş | %94,6 |
| Yoncalı-Cumhuriyet Mah. | 1 | 264 | %90,2 | Selahattin Demirtaş | %67,8 |
| Yoncalı-Hürriyet Mah. | 2 | 542 | %86,4 | Selahattin Demirtaş | %56,1 |
| Yoncalı-Yeni Mah. | 1 | 276 | %84,1 | Selahattin Demirtaş | %46,3 |
| Zafer Mah. | 8 | 3.020 | %72,8 | Selahattin Demirtaş | %64,5 |
| Çataklı Köyü | 1 | 354 | %81,4 | Selahattin Demirtaş | %94,7 |
| Çaygeldi Köyü | 1 | 331 | %82,8 | Selahattin Demirtaş | %71,4 |
| Örenkent Köyü | 2 | 731 | %75,2 | Selahattin Demirtaş | %76,4 |
| Üçtepe Köyü | 1 | 193 | %74,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,3 |
| İnönü Mah. | 5 | 1.611 | %83,0 | Selahattin Demirtaş | %74,0 |
| Şatırlar Köyü | 1 | 166 | %101,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Şehitlik Mah. | 8 | 2.908 | %80,7 | Selahattin Demirtaş | %79,4 |
| Şehittahir Köyü | 1 | 290 | %79,7 | Selahattin Demirtaş | %63,2 |
| Şehitveren Köyü | 1 | 112 | %75,9 | Selahattin Demirtaş | %84,5 |