Fethiye · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiFethiye ilçesi
%45,2
Muharrem İnce birinci
98.382 geçerli oy · katılım %87,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Fethiye ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %45,2 ile birinci; 98.382 geçerli oy, katılım %87,8.
Fethiye
Kayıtlı seçmen 114.034 · Oy kullanan 100.154 (katılım %87,8) · Geçerli 98.382 · Geçersiz 1.772
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 44.505 | %45,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 37.154 | %37,8 |
| Meral Akşener | 14.953 | %15,2 |
| Selahattin Demirtaş | 1.082 | %1,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 423 | %0,4 |
| Doğu Perinçek | 265 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akarca Mah. | 13 | 4.770 | %88,2 | Muharrem İnce | %63,5 |
| Babataşı Mah. | 13 | 4.901 | %89,3 | Muharrem İnce | %54,5 |
| Bozyer Mah. | 3 | 1.028 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,3 |
| Cami Mah. | 5 | 1.833 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.654 | %84,2 | Muharrem İnce | %56,8 |
| Eldirek Mah. | 5 | 1.669 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,5 |
| Esenköy Mah. | 11 | 3.811 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,5 |
| Faralya Mah. | 2 | 391 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,6 |
| Foça Mah. | 19 | 6.854 | %86,3 | Muharrem İnce | %77,3 |
| Göcek Mah. | 11 | 3.509 | %91,1 | Muharrem İnce | %64,5 |
| Gökben Mah. | 2 | 464 | %78,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,1 |
| Gökçeovacık Mah. | 1 | 287 | %81,5 | Muharrem İnce | %38,4 |
| Karaağaç Mah. | 2 | 216 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Karacaören Mah. | 1 | 170 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 |
| Karagedik Mah. | 6 | 1.916 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,0 |
| Karagözler Mah. | 4 | 1.372 | %85,9 | Muharrem İnce | %68,8 |
| Karakeçililer Mah. | 1 | 143 | %93,7 | Muharrem İnce | %47,7 |
| Karaçulha Mah. | 29 | 10.338 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,5 |
| Kargı Mah. | 4 | 1.407 | %91,9 | Muharrem İnce | %37,9 |
| Kayaköy Mah. | 2 | 633 | %88,6 | Muharrem İnce | %66,1 |
| Kesikkapı Mah. | 6 | 1.922 | %86,5 | Muharrem İnce | %54,8 |
| Kızılbel Mah. | 1 | 188 | %93,6 | Muharrem İnce | %56,1 |
| Koruköy Mah. | 1 | 244 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,1 |
| Menteşeoğlu Mah. | 13 | 4.779 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,8 |
| Nif Mah. | 4 | 1.269 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,8 |
| Patlangıç Mah. | 26 | 9.289 | %85,5 | Muharrem İnce | %47,6 |
| Pazaryeri Mah. | 14 | 5.168 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,8 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 297 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Taşyaka Mah. | 25 | 8.953 | %85,9 | Muharrem İnce | %50,1 |
| Tuzla Mah. | 35 | 12.481 | %87,4 | Muharrem İnce | %54,0 |
| Yakacık Mah. | 2 | 434 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,0 |
| Yanıklar Mah. | 5 | 1.739 | %88,6 | Muharrem İnce | %40,0 |
| Yeni Mah. | 12 | 4.312 | %87,1 | Muharrem İnce | %50,9 |
| Yeşilüzümlü Mah. | 5 | 1.616 | %89,7 | Muharrem İnce | %55,8 |
| Çamköy Mah. | 10 | 3.642 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,2 |
| Çatalarık Mah. | 9 | 3.059 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,9 |
| Çenger Mah. | 1 | 169 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %37,0 |
| Çiftlik Mah. | 7 | 2.424 | %89,9 | Muharrem İnce | %48,2 |
| Ölüdeniz Mah. | 9 | 3.184 | %84,3 | Muharrem İnce | %53,4 |
| İncirköy Mah. | 3 | 786 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,2 |
| İnlice Mah. | 2 | 713 | %94,7 | Muharrem İnce | %46,7 |