Anamur · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAnamur ilçesi
%41,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
44.012 geçerli oy · katılım %89,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Anamur ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %41,6 ile birinci; 44.012 geçerli oy, katılım %89,6.
Anamur
Kayıtlı seçmen 50.524 · Oy kullanan 45.257 (katılım %89,6) · Geçerli 44.012 · Geçersiz 1.245
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 18.314 | %41,6 |
| Muharrem İnce | 16.296 | %37,0 |
| Meral Akşener | 8.785 | %20,0 |
| Temel Karamollaoğlu | 276 | %0,6 |
| Selahattin Demirtaş | 223 | %0,5 |
| Doğu Perinçek | 118 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akarca Mah. | 5 | 1.525 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,2 |
| Akdeniz Mah. | 4 | 1.499 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,4 |
| Akine Mah. | 1 | 301 | %95,7 | Muharrem İnce | %84,0 |
| Alataş Mah. | 1 | 372 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,3 |
| Anıtlı Mah. | 2 | 545 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,1 |
| Aşağıkükür Mah. | 1 | 130 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,2 |
| Bahçe Mah. | 5 | 1.807 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,8 |
| Bahçelievler Mah. | 2 | 657 | %89,4 | Muharrem İnce | %36,8 |
| Bozdoğan Mah. | 4 | 1.474 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,8 |
| Boğuntu Mah. | 2 | 236 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 |
| Demirören Mah. | 4 | 564 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| Emirşah Mah. | 2 | 623 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,3 |
| Esentepe Mah. | 5 | 1.527 | %87,7 | Muharrem İnce | %40,8 |
| Evciler Mah. | 2 | 499 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,2 |
| Fatih Mah. | 2 | 492 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,5 |
| Gercebahşiş Mah. | 4 | 1.070 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Göktaş Mah. | 6 | 2.003 | %92,5 | Muharrem İnce | %46,8 |
| Güleç Mah. | 2 | 489 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 |
| Güneybahşiş Mah. | 2 | 547 | %68,4 | Muharrem İnce | %42,4 |
| Güngören Mah. | 1 | 372 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Güzelyurt Mah. | 9 | 3.294 | %89,1 | Muharrem İnce | %49,8 |
| Kalınören Mah. | 4 | 1.242 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,3 |
| Karaağa Mah. | 1 | 143 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Karadere Mah. | 2 | 421 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,1 |
| Karalarbahşiş Mah. | 3 | 899 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Karaçukur Mah. | 4 | 449 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 |
| Kaşdişlen Mah. | 1 | 371 | %87,9 | Muharrem İnce | %89,1 |
| Kılıç Mah. | 1 | 51 | %102,0 | Muharrem İnce | %38,5 |
| Kızılaliler Mah. | 2 | 691 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Korucuk Mah. | 1 | 193 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,4 |
| Köprübaşı Mah. | 3 | 921 | %92,3 | Muharrem İnce | %45,0 |
| Lale Mah. | 1 | 224 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,9 |
| Malaklar Mah. | 5 | 1.289 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,6 |
| Ormancık Mah. | 1 | 333 | %87,1 | Muharrem İnce | %39,9 |
| Ovabaşı Mah. | 1 | 280 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,5 |
| Saray Mah. | 5 | 1.570 | %90,4 | Muharrem İnce | %45,6 |
| Sarıağaç Mah. | 1 | 133 | %90,2 | Muharrem İnce | %51,3 |
| Sarıdana Mah. | 1 | 147 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,2 |
| Sağlık Mah. | 9 | 3.151 | %89,4 | Muharrem İnce | %42,0 |
| Sugözü Mah. | 1 | 113 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,4 |
| Sultan Alaaddin Mah. | 3 | 1.051 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,2 |
| Toroslar Mah. | 3 | 782 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,8 |
| Uçarı Mah. | 1 | 257 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Yalıevleri Mah. | 4 | 1.432 | %87,4 | Muharrem İnce | %52,8 |
| Yeşilyurt Mah. | 11 | 4.012 | %90,7 | Muharrem İnce | %46,9 |
| Yıldırım Beyazıt Mah. | 5 | 1.575 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,8 |
| Yukarı Kükür Mah. | 2 | 159 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| Çaltıbükü Mah. | 1 | 104 | %99,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,5 |
| Çamlıpınar Mah. | 2 | 260 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,3 |
| Çamlıpınaralanı Mah. | 1 | 93 | %98,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Çarıklar Mah. | 6 | 2.063 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 |
| Çataloluk Mah. | 1 | 293 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,8 |
| Çeltikçi Mah. | 2 | 611 | %90,3 | Muharrem İnce | %41,8 |
| Çukurabanoz Mah. | 1 | 115 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %38,5 |
| Ören Mah. | 10 | 3.380 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %39,7 |
| İskele Mah. | 5 | 1.690 | %87,1 | Muharrem İnce | %55,9 |