Artuklu · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiArtuklu ilçesi
%55,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
84.698 geçerli oy · katılım %85,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Artuklu ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %55,0 ile birinci; 84.698 geçerli oy, katılım %85,5.
Artuklu
Kayıtlı seçmen 100.990 · Oy kullanan 86.342 (katılım %85,5) · Geçerli 84.698 · Geçersiz 1.644
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 46.590 | %55,0 |
| Selahattin Demirtaş | 29.424 | %34,7 |
| Muharrem İnce | 6.908 | %8,2 |
| Meral Akşener | 962 | %1,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 755 | %0,9 |
| Doğu Perinçek | 59 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 13 Mart Mah. | 45 | 16.246 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Acar Mah. | 1 | 97 | %102,1 | Selahattin Demirtaş | %76,8 |
| Ahmetli Mah. | 1 | 104 | %99,0 | Selahattin Demirtaş | %61,8 |
| Akbağ Mah. | 1 | 368 | %94,3 | Selahattin Demirtaş | %74,5 |
| Akıncı Mah. | 2 | 532 | %83,5 | Selahattin Demirtaş | %78,7 |
| Alakuş Mah. | 1 | 105 | %89,5 | Selahattin Demirtaş | %71,7 |
| Alımlı Mah. | 1 | 57 | %107,0 | Selahattin Demirtaş | %63,9 |
| Ambar Mah. | 1 | 198 | %89,4 | Selahattin Demirtaş | %96,5 |
| Aran Mah. | 2 | 533 | %88,7 | Selahattin Demirtaş | %85,7 |
| Arpatepe Mah. | 1 | 279 | %83,5 | Selahattin Demirtaş | %89,7 |
| Avcılar Mah. | 1 | 128 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 |
| Aytepe Mah. | 1 | 127 | %87,4 | Selahattin Demirtaş | %69,1 |
| Aşağıyeniköy Mah. | 1 | 89 | %93,3 | Selahattin Demirtaş | %84,3 |
| Bağlıca Mah. | 2 | 574 | %94,3 | Selahattin Demirtaş | %72,9 |
| Boztepe Mah. | 2 | 449 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Buğday Mah. | 1 | 316 | %83,2 | Selahattin Demirtaş | %94,2 |
| Cevizlik Mah. | 2 | 490 | %64,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,9 |
| Cevizpınarı Mah. | 2 | 384 | %76,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.479 | %87,8 | Selahattin Demirtaş | %62,6 |
| Dara Mah. | 2 | 598 | %84,5 | Selahattin Demirtaş | %75,5 |
| Düzlük Mah. | 1 | 46 | %93,5 | Selahattin Demirtaş | %67,4 |
| Dibektaş Mah. | 1 | 49 | %110,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Diyarbakır Kapı Mah. | 3 | 794 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Elmabahçe Mah. | 1 | 252 | %100,8 | Selahattin Demirtaş | %85,3 |
| Eminettin Mah. | 2 | 399 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Ensar Mah. | 6 | 1.958 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Eroğlu Mah. | 1 | 155 | %102,6 | Selahattin Demirtaş | %83,9 |
| Eryeri Mah. | 2 | 694 | %90,5 | Selahattin Demirtaş | %60,4 |
| Esentepe Mah. | 1 | 169 | %85,8 | Selahattin Demirtaş | %80,3 |
| Eskikale Mah. | 1 | 104 | %96,2 | Selahattin Demirtaş | %62,0 |
| Gökçe Mah. | 12 | 4.187 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Göllü Mah. | 2 | 576 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,7 |
| Gül Mah. | 3 | 770 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Güneyli Mah. | 1 | 100 | %84,0 | Selahattin Demirtaş | %85,5 |
| Gürağaç Mah. | 1 | 43 | %104,7 | Selahattin Demirtaş | %51,1 |
| Hamzabey Mah. | 1 | 152 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,4 |
| Hatunlu Mah. | 1 | 270 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Haydar Mah. | 1 | 125 | %88,8 | Selahattin Demirtaş | %59,1 |
| Hüyüklü Mah. | 1 | 231 | %88,7 | Selahattin Demirtaş | %85,2 |
| Kabala Mah. | 14 | 4.748 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Karademir Mah. | 1 | 47 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,5 |
| Kayacan Mah. | 3 | 1.047 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 |
| Konaklı Mah. | 1 | 197 | %91,9 | Selahattin Demirtaş | %83,7 |
| Kotek Mah. | 6 | 1.955 | %88,6 | Selahattin Demirtaş | %78,2 |
| Kumlu Mah. | 3 | 1.017 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Kuyulu Mah. | 1 | 336 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 |
| Küçükköy Mah. | 1 | 217 | %89,4 | Selahattin Demirtaş | %94,9 |
| Latifiye Mah. | 1 | 301 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,9 |
| Medrese Mah. | 1 | 371 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Necmettin Mah. | 2 | 434 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| Nur (AKINCI) Mah. | 1 | 79 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Nur Mah. | 25 | 8.487 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,8 |
| Ofis Mah. | 5 | 1.784 | %84,2 | Selahattin Demirtaş | %68,9 |
| Ortaköy Mah. | 13 | 4.519 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Sakalar Mah. | 1 | 258 | %82,6 | Selahattin Demirtaş | %68,1 |
| Saraçoğlu Mah. | 8 | 2.436 | %85,1 | Selahattin Demirtaş | %70,1 |
| Savurkapı Mah. | 6 | 2.177 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Sultanköy Mah. | 1 | 285 | %83,2 | Selahattin Demirtaş | %60,4 |
| Teker Mah. | 3 | 894 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Tozan Mah. | 1 | 117 | %93,2 | Selahattin Demirtaş | %84,0 |
| Tilkitepe Mah. | 1 | 99 | %84,9 | Selahattin Demirtaş | %72,6 |
| Ulucami Mah. | 2 | 504 | %77,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,0 |
| Yalım Mah. | 28 | 9.846 | %80,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,6 |
| Yardere Mah. | 1 | 119 | %95,8 | Selahattin Demirtaş | %73,8 |
| Yayla Mah. | 1 | 155 | %95,5 | Selahattin Demirtaş | %56,2 |
| Yaylabaşı Mah. | 1 | 172 | %85,5 | Selahattin Demirtaş | %68,1 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 351 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,5 |
| Yaylı Mah. | 3 | 918 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Yenice Mah. | 1 | 21 | %114,3 | Selahattin Demirtaş | %79,2 |
| Yenikapı Mah. | 2 | 655 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 313 | %86,9 | Selahattin Demirtaş | %77,2 |
| Yenişehir Mah. | 39 | 13.088 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Yolbaşı Mah. | 1 | 61 | %95,1 | Selahattin Demirtaş | %50,0 |
| Yukarıaydınlı Mah. | 1 | 321 | %87,2 | Selahattin Demirtaş | %70,0 |
| Yukarıhatunlu Mah. | 1 | 99 | %105,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Yukarıyeniköy Mah. | 1 | 136 | %89,7 | Selahattin Demirtaş | %66,7 |
| Yüce Mah. | 2 | 389 | %87,9 | Selahattin Demirtaş | %85,6 |
| Çabuk Mah. | 5 | 1.652 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Çalışlı Mah. | 2 | 437 | %100,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |
| Çatak Mah. | 1 | 321 | %79,8 | Selahattin Demirtaş | %73,3 |
| Çayırpınar Mah. | 1 | 83 | %94,0 | Selahattin Demirtaş | %70,1 |
| Çağlar Mah. | 1 | 320 | %91,9 | Selahattin Demirtaş | %76,7 |
| Çıplaktepe Mah. | 1 | 158 | %87,3 | Selahattin Demirtaş | %91,9 |
| Çukuryurt Mah. | 1 | 174 | %93,1 | Selahattin Demirtaş | %96,3 |
| Çiftlikköy Mah. | 1 | 194 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Özlüce Mah. | 1 | 235 | %88,5 | Selahattin Demirtaş | %88,8 |
| İstasyon Mah. | 7 | 2.305 | %89,6 | Selahattin Demirtaş | %68,4 |
| Şar Mah. | 4 | 1.259 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Şehidiye Mah. | 2 | 672 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |