Yunusemre · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiYunusemre ilçesi
%48,7
Recep Tayyip Erdoğan birinci
143.502 geçerli oy · katılım %91,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yunusemre ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %48,7 ile birinci; 143.502 geçerli oy, katılım %91,6.
Yunusemre
Kayıtlı seçmen 159.722 · Oy kullanan 146.285 (katılım %91,6) · Geçerli 143.502 · Geçersiz 2.783
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 69.911 | %48,7 |
| Muharrem İnce | 48.307 | %33,7 |
| Meral Akşener | 13.410 | %9,3 |
| Selahattin Demirtaş | 10.826 | %7,5 |
| Temel Karamollaoğlu | 793 | %0,6 |
| Doğu Perinçek | 255 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 50.Yıl Mah. | 4 | 1.468 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,0 |
| 75. Yıl Mah. | 16 | 5.993 | %91,5 | Muharrem İnce | %44,4 |
| Akgedik Mah. | 1 | 339 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,1 |
| Akmescit Mah. | 13 | 4.583 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,0 |
| Akçaköy Mah. | 1 | 160 | %101,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Asmacık Mah. | 1 | 186 | %100,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Atatürk Mah. | 11 | 3.805 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Avdal Mah. | 1 | 55 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 |
| Ayni Ali Mah. | 14 | 5.293 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,8 |
| Barbaros Mah. | 24 | 8.964 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Bağyolu Mah. | 2 | 517 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,2 |
| Beydere Mah. | 1 | 27 | %118,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Bostanlar Mah. | 1 | 71 | %102,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,7 |
| Büyüksümbüller Mah. | 1 | 51 | %103,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 17 | 6.376 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,5 |
| Davutlar Mah. | 1 | 231 | %99,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,0 |
| Dazyurt Mah. | 1 | 250 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Demirci Mah. | 1 | 47 | %102,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Durasıllı Mah. | 1 | 204 | %99,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Düzlen Mah. | 1 | 352 | %99,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Emlakdere Mah. | 2 | 507 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Evrenos Mah. | 1 | 256 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,2 |
| Fatih Mah. | 7 | 2.545 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Gökbel Mah. | 1 | 279 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Gökçeler Mah. | 1 | 32 | %112,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Gülbahçe Mah. | 1 | 242 | %93,4 | Muharrem İnce | %73,1 |
| Gürle Mah. | 1 | 94 | %101,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,8 |
| Güzelyurt Mah. | 38 | 14.096 | %91,2 | Muharrem İnce | %52,8 |
| Hafsa Sultan Mah. | 24 | 9.008 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,8 |
| Kaleköy Mah. | 1 | 84 | %102,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Karaahmetli Mah. | 1 | 120 | %100,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Karaali Mah. | 2 | 531 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Karahüseyinli Mah. | 1 | 29 | %110,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Karakılıçlı Mah. | 1 | 232 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,1 |
| Karakoca Mah. | 1 | 226 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Karaveliler Mah. | 1 | 114 | %100,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,8 |
| Karayağcıhacılar Mah. | 1 | 29 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Kayapınar Mah. | 4 | 845 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 |
| Kaynak Mah. | 9 | 3.362 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,6 |
| Keçili Köy Mah. | 4 | 1.252 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,9 |
| Kışlaköy Mah. | 1 | 108 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Kocakoru Mah. | 1 | 25 | %116,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Koruköy Mah. | 1 | 111 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Kozaklar Mah. | 1 | 56 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Kuyualan Mah. | 10 | 3.790 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,3 |
| Küçükbelen Mah. | 1 | 144 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Küçüksümbüller Mah. | 1 | 58 | %105,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Lalapaşa Mah. | 7 | 2.321 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,5 |
| Laleli Mah. | 11 | 3.997 | %91,0 | Muharrem İnce | %45,5 |
| Maldan Mah. | 2 | 622 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Mareşal Fevzi Çakmak Mah. | 21 | 7.617 | %90,9 | Selahattin Demirtaş | %66,6 |
| Merkez Efendi Mah. | 23 | 8.401 | %91,3 | Muharrem İnce | %45,8 |
| Mesir Mah. | 12 | 4.176 | %92,6 | Muharrem İnce | %45,1 |
| Mollasüleymanlı Mah. | 1 | 23 | %108,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Muradiye Mah. | 33 | 12.015 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,9 |
| Mutlu Mah. | 10 | 3.171 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,0 |
| Müslih Mah. | 1 | 129 | %100,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 171 | %102,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Osmancalı Mah. | 1 | 373 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| Otmanlar Mah. | 1 | 131 | %100,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Pelitalan Mah. | 3 | 800 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Pınarköy Mah. | 1 | 119 | %100,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Recepli Mah. | 1 | 360 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Sakallı Mah. | 1 | 161 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Sarıahmetli Mah. | 1 | 148 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Sarınasuhlar Mah. | 1 | 60 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Sarma Mah. | 1 | 280 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Seyitli Mah. | 2 | 492 | %99,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Spil Mah. | 5 | 1.548 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 |
| Sümbültepe Mah. | 1 | 39 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Süngüllü Mah. | 1 | 194 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Tevfikiye Mah. | 23 | 8.337 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,7 |
| Topçuasım Mah. | 14 | 5.096 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,5 |
| Turgutalp Mah. | 1 | 94 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Türkmen Mah. | 1 | 150 | %100,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Uncubozköy Mah. | 20 | 7.208 | %91,8 | Muharrem İnce | %49,9 |
| Uzunburun Mah. | 1 | 135 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,2 |
| Uzunlar Mah. | 1 | 155 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |
| Yaylaköy Mah. | 1 | 144 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Yağcılar Mah. | 2 | 743 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Yenimahalle Mah. | 28 | 10.418 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 |
| Yuntdağıköseler Mah. | 1 | 179 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Yuntdağyenice Mah. | 2 | 385 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,4 |
| Çamlıca Mah. | 2 | 429 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Örencik Mah. | 1 | 324 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Örselli Mah. | 1 | 173 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Üçpınar Mah. | 3 | 1.060 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,5 |
| İlyasçılar Mah. | 1 | 118 | %99,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Şamar Mah. | 1 | 79 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,2 |