Selendi · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSelendi ilçesi
%62,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
13.876 geçerli oy · katılım %90,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Selendi ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %62,0 ile birinci; 13.876 geçerli oy, katılım %90,6.
Selendi
Kayıtlı seçmen 16.027 · Oy kullanan 14.520 (katılım %90,6) · Geçerli 13.876 · Geçersiz 644
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.600 | %62,0 |
| Muharrem İnce | 3.350 | %24,1 |
| Meral Akşener | 1.703 | %12,3 |
| Selahattin Demirtaş | 88 | %0,6 |
| Temel Karamollaoğlu | 80 | %0,6 |
| Doğu Perinçek | 55 | %0,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçakertil Mah. | 1 | 132 | %87,9 | Muharrem İnce | %46,1 |
| Altınköy Mah. | 2 | 154 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Avlaşa Mah. | 1 | 244 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Aşağıtefen Mah. | 2 | 157 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,6 |
| Bekirağalar Mah. | 1 | 68 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,5 |
| Beypınar Mah. | 1 | 169 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Dedeler Mah. | 1 | 99 | %99,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| Dumanlar Mah. | 1 | 160 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Eskicami Mah. | 2 | 382 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,5 |
| Eskin Mah. | 3 | 519 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 |
| Fatih Mah. | 2 | 473 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,8 |
| Gölbaşı Mah. | 1 | 150 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 |
| Hacıhaliller Mah. | 1 | 79 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,9 |
| Hacılar Mah. | 1 | 330 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Halılar Mah. | 1 | 215 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,4 |
| Havaoğlu Mah. | 1 | 173 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Kabaklar Mah. | 1 | 126 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Karabeyler Mah. | 3 | 484 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 |
| Karakozan Mah. | 2 | 301 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Karaselendi Mah. | 1 | 211 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Karataşterziler Mah. | 1 | 262 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Karşıova Mah. | 2 | 545 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,8 |
| Kayranlar Mah. | 1 | 148 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,6 |
| Kazıklı Mah. | 2 | 497 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Kınık Mah. | 1 | 216 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 |
| Kurtuluş Mah. | 4 | 890 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,9 |
| Kurşunlu Mah. | 1 | 102 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Kürkçü Mah. | 1 | 227 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Mıdıklı Mah. | 2 | 272 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Mollaahmetler Mah. | 1 | 187 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Omurlar Mah. | 1 | 197 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,2 |
| Pınarlar Mah. | 2 | 424 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Rahmanlar Mah. | 2 | 457 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 |
| Selmanhacılar Mah. | 1 | 249 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 |
| Tavak Mah. | 2 | 387 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,4 |
| Tepeynihan Mah. | 1 | 281 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Turpçu Mah. | 1 | 93 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,9 |
| Yağcı Mah. | 1 | 106 | %99,1 | Muharrem İnce | %55,9 |
| Yenicami Mah. | 2 | 686 | %88,3 | Muharrem İnce | %46,1 |
| Yenice Mah. | 2 | 334 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,2 |
| Yeşil Mah. | 1 | 234 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %39,5 |
| Yıldız Mah. | 1 | 261 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Yukarıtefen Mah. | 1 | 130 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,0 |
| Zafer Mah. | 1 | 380 | %85,8 | Muharrem İnce | %49,7 |
| Zıramanlar Mah. | 1 | 90 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Çalıklı Mah. | 1 | 154 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Çamköy Mah. | 2 | 284 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 221 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 |
| Çampınar Mah. | 2 | 268 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Çamyayla Mah. | 2 | 219 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Çanşa Mah. | 1 | 316 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,2 |
| Çıkrıkçı Mah. | 1 | 359 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Çortak Mah. | 2 | 286 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,2 |
| Çinan Mah. | 1 | 311 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| İnnice Mah. | 1 | 207 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Şehirlioğlu Mah. | 1 | 204 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Şerefiye Mah. | 3 | 917 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |