Salihli · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSalihli ilçesi
%42,6
Muharrem İnce birinci
109.375 geçerli oy · katılım %90,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Salihli ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %42,6 ile birinci; 109.375 geçerli oy, katılım %90,4.
Salihli
Kayıtlı seçmen 124.187 · Oy kullanan 112.315 (katılım %90,4) · Geçerli 109.375 · Geçersiz 2.940
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 46.561 | %42,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 43.413 | %39,7 |
| Meral Akşener | 13.031 | %11,9 |
| Selahattin Demirtaş | 5.715 | %5,2 |
| Temel Karamollaoğlu | 409 | %0,4 |
| Doğu Perinçek | 246 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adala Mah. | 6 | 1.670 | %91,3 | Muharrem İnce | %44,6 |
| Aksoy Mah. | 14 | 5.005 | %90,9 | Muharrem İnce | %59,5 |
| Akyar Mah. | 1 | 18 | %111,1 | Muharrem İnce | %44,4 |
| Akören Mah. | 1 | 260 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,7 |
| Allahdiyen Mah. | 1 | 328 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,2 |
| Atatürk Mah. | 7 | 2.081 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,3 |
| Bahçecik Mah. | 2 | 482 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,4 |
| Barış Mah. | 3 | 873 | %90,5 | Muharrem İnce | %50,3 |
| Bağcılar Mah. | 1 | 87 | %100,0 | Muharrem İnce | %81,6 |
| Başlıoğlu Mah. | 1 | 286 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Beylikli Mah. | 2 | 659 | %91,8 | Muharrem İnce | %40,6 |
| Beşeylül Mah. | 5 | 1.560 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Burhan Mah. | 1 | 377 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| Caferbey Mah. | 2 | 664 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 33 | 11.794 | %91,1 | Muharrem İnce | %53,8 |
| Damatlı Mah. | 1 | 127 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Dedetaşı Mah. | 7 | 2.359 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,2 |
| Delibaşlı Mah. | 1 | 86 | %87,2 | Muharrem İnce | %42,5 |
| Derbent Mah. | 1 | 120 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %37,0 |
| Dombaylı Mah. | 2 | 628 | %90,6 | Muharrem İnce | %54,4 |
| Durasıllı Mah. | 12 | 4.258 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,2 |
| Eldelek Mah. | 1 | 348 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %39,9 |
| Eminbey Mah. | 1 | 247 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %39,9 |
| Emirhacılı Mah. | 1 | 258 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,1 |
| Eski Cami Mah. | 6 | 1.972 | %89,1 | Muharrem İnce | %54,0 |
| Gaffar Okkan Mah. | 3 | 892 | %85,9 | Selahattin Demirtaş | %80,3 |
| Gaziler Mah. | 4 | 1.022 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| Gökeyüp Mah. | 5 | 1.548 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %36,4 |
| Gökköy Mah. | 1 | 245 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Gökçeköy Mah. | 1 | 318 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Gümüş Mah. | 2 | 757 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,4 |
| Güneş Mah. | 11 | 3.875 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,2 |
| Hacıbektaşlı Mah. | 3 | 972 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,5 |
| Hacıhıdır Mah. | 1 | 231 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,7 |
| Hacıköseli Mah. | 1 | 102 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,4 |
| Hacılı Mah. | 1 | 35 | %105,7 | Muharrem İnce | %68,6 |
| Hasalan Mah. | 1 | 212 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,6 |
| Kabazlı Mah. | 3 | 922 | %93,7 | Muharrem İnce | %87,2 |
| Kale Mah. | 1 | 193 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Kapancı Mah. | 3 | 788 | %95,9 | Muharrem İnce | %44,3 |
| Kaplan Mah. | 1 | 33 | %106,1 | Muharrem İnce | %65,7 |
| Karaağaç Mah. | 2 | 416 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Karaoğlanlı Mah. | 2 | 538 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,2 |
| Karapınar Mah. | 1 | 164 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,1 |
| Karasavcı Mah. | 1 | 134 | %99,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,5 |
| Karayahşi Mah. | 2 | 496 | %92,7 | Muharrem İnce | %44,6 |
| Keli Mah. | 5 | 1.724 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,2 |
| Kemer Mah. | 2 | 414 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Kemerdamları Mah. | 2 | 579 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Kırdamları Mah. | 1 | 189 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,4 |
| Kırveli Mah. | 6 | 2.204 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,7 |
| Kızılhavlu Mah. | 1 | 218 | %95,4 | Muharrem İnce | %54,7 |
| Kocaçeşme Mah. | 10 | 3.445 | %90,3 | Muharrem İnce | %48,4 |
| Kordon Mah. | 1 | 375 | %89,9 | Muharrem İnce | %49,7 |
| Kurttutan Mah. | 1 | 291 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,3 |
| Kurtuluş Mah. | 21 | 7.663 | %90,6 | Muharrem İnce | %44,2 |
| Köseali Mah. | 2 | 706 | %94,8 | Muharrem İnce | %44,2 |
| Mamatlı Mah. | 1 | 51 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Mersindere Mah. | 3 | 1.101 | %92,3 | Muharrem İnce | %80,5 |
| Mersinli Mah. | 4 | 1.171 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,8 |
| Mevlutlu Mah. | 2 | 565 | %96,8 | Muharrem İnce | %92,4 |
| Mitatpaşa Mah. | 7 | 2.337 | %88,6 | Muharrem İnce | %57,9 |
| Namık Kemal Mah. | 7 | 2.598 | %89,7 | Muharrem İnce | %59,3 |
| Oraklar Mah. | 1 | 21 | %114,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 148 | %74,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| Pazarköy Mah. | 1 | 322 | %91,6 | Muharrem İnce | %44,0 |
| Poyraz Mah. | 2 | 598 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Poyrazdamları Mah. | 4 | 1.329 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,1 |
| Sarıpınar Mah. | 5 | 1.747 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,1 |
| Sart Mah. | 12 | 3.828 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,6 |
| Sağlık Mah. | 17 | 6.416 | %90,8 | Muharrem İnce | %57,6 |
| Seyrantepe Mah. | 8 | 2.985 | %87,6 | Muharrem İnce | %47,4 |
| Süleymaniye Mah. | 1 | 244 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %39,2 |
| Sindel Mah. | 1 | 35 | %102,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 |
| Taytan Mah. | 6 | 2.067 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Tekelioğlu Mah. | 1 | 239 | %92,5 | Muharrem İnce | %56,2 |
| Torunlu Mah. | 1 | 202 | %96,0 | Muharrem İnce | %87,8 |
| Yağbasan Mah. | 1 | 187 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Yağmurlar Mah. | 1 | 179 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 330 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,3 |
| Yenipazar Mah. | 1 | 364 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,5 |
| Yeşilkavak Mah. | 1 | 277 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,6 |
| Yeşilova Mah. | 2 | 586 | %89,9 | Muharrem İnce | %76,6 |
| Yeşilyurt Mah. | 3 | 998 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 |
| Yılmaz Mah. | 12 | 4.374 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,9 |
| Yörük Mah. | 26 | 9.298 | %90,6 | Muharrem İnce | %48,7 |
| Zafer Mah. | 8 | 2.989 | %89,1 | Muharrem İnce | %43,6 |
| Çakaldoğanlar Mah. | 1 | 330 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Çaltılı Mah. | 1 | 141 | %89,4 | Muharrem İnce | %58,7 |
| Çamurhamamı Mah. | 2 | 418 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Çapaklı Mah. | 2 | 732 | %89,2 | Muharrem İnce | %46,3 |
| Çavlu Mah. | 2 | 643 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Çayköy Mah. | 1 | 174 | %86,8 | Muharrem İnce | %51,4 |
| Çaypınar Mah. | 2 | 456 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Çelikli Mah. | 2 | 509 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Çukuroba Mah. | 1 | 126 | %97,6 | Muharrem İnce | %85,7 |
| Çökelek Mah. | 1 | 289 | %95,5 | Muharrem İnce | %60,7 |
| Özyurt Mah. | 4 | 1.214 | %79,7 | Muharrem İnce | %45,9 |
| Üçtepe Mah. | 1 | 43 | %102,3 | Muharrem İnce | %56,8 |
| İğdecik Mah. | 1 | 92 | %94,6 | Muharrem İnce | %64,3 |
| Şehitler Mah. | 9 | 3.048 | %87,1 | Muharrem İnce | %51,5 |
| Şirinyer Mah. | 1 | 138 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |