Kuluncak · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKuluncak ilçesi
%64,3
Recep Tayyip Erdoğan birinci
5.116 geçerli oy · katılım %88,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kuluncak ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %64,3 ile birinci; 5116 geçerli oy, katılım %88,3.
Kuluncak
Kayıtlı seçmen 5.996 · Oy kullanan 5.296 (katılım %88,3) · Geçerli 5.116 · Geçersiz 180
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.290 | %64,3 |
| Muharrem İnce | 1.436 | %28,1 |
| Meral Akşener | 308 | %6,0 |
| Selahattin Demirtaş | 53 | %1,0 |
| Temel Karamollaoğlu | 25 | %0,5 |
| Doğu Perinçek | 4 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alvar Mah. | 1 | 291 | %93,8 | Muharrem İnce | %90,3 |
| Aşağıselimli Mah. | 1 | 191 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Bahçelievler Mah. | 1 | 276 | %75,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Başören Mah. | 1 | 154 | %96,8 | Muharrem İnce | %94,5 |
| Bıyıkboğazı Mah. | 1 | 140 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Boğaziçi Mah. | 1 | 61 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 |
| Bicir Mah. | 1 | 266 | %96,2 | Muharrem İnce | %96,5 |
| Ciritbelen Mah. | 1 | 112 | %90,2 | Muharrem İnce | %57,0 |
| Göğebakan Mah. | 1 | 80 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Karabük Mah. | 1 | 61 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Karaçayır Mah. | 1 | 259 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,2 |
| Karıncalık Mah. | 1 | 248 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Karlık Mah. | 1 | 61 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Kaynarca Mah. | 1 | 162 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Kızılhisar Mah. | 2 | 554 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Kızılmağara Mah. | 1 | 146 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Konaktepe Mah. | 1 | 104 | %97,1 | Muharrem İnce | %85,0 |
| Kömüklü Mah. | 1 | 101 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Ortapınar Mah. | 1 | 175 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Sofular Mah. | 2 | 570 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| Sultanlı Mah. | 2 | 464 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Temüklü Mah. | 1 | 101 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Yeni Mah. | 1 | 224 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Çayköy Mah. | 1 | 112 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Çörmü Mah. | 1 | 129 | %96,1 | Muharrem İnce | %94,2 |
| İlisuluk Mah. | 2 | 547 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| İsmetpaşa Mah. | 1 | 141 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| İstiklal Mah. | 1 | 266 | %85,3 | Muharrem İnce | %57,0 |