Hekimhan · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiHekimhan ilçesi
%51,3
Muharrem İnce birinci
12.819 geçerli oy · katılım %89,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hekimhan ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %51,3 ile birinci; 12.819 geçerli oy, katılım %89,1.
Hekimhan
Kayıtlı seçmen 14.735 · Oy kullanan 13.131 (katılım %89,1) · Geçerli 12.819 · Geçersiz 312
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 6.570 | %51,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.224 | %40,8 |
| Meral Akşener | 787 | %6,1 |
| Selahattin Demirtaş | 113 | %0,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 83 | %0,7 |
| Doğu Perinçek | 42 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akmağara Mah. | 1 | 181 | %94,5 | Muharrem İnce | %94,2 |
| Aksütlü Mah. | 1 | 64 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Aşağısazlıca Mah. | 1 | 161 | %93,2 | Muharrem İnce | %96,6 |
| Bahçedamı Mah. | 1 | 65 | %100,0 | Muharrem İnce | %90,5 |
| Bahçelievler Mah. | 2 | 605 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,1 |
| Ballıkaya Mah. | 1 | 320 | %90,0 | Muharrem İnce | %82,8 |
| Basak Mah. | 2 | 383 | %96,6 | Muharrem İnce | %95,8 |
| Bağyolu Mah. | 1 | 342 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,2 |
| Başkavak Mah. | 1 | 64 | %101,6 | Muharrem İnce | %92,3 |
| Başkınık Mah. | 1 | 217 | %94,9 | Muharrem İnce | %97,5 |
| Beykent Mah. | 1 | 108 | %98,2 | Muharrem İnce | %91,5 |
| Boğazgören Mah. | 1 | 113 | %95,6 | Muharrem İnce | %79,4 |
| Budaklı Mah. | 1 | 98 | %100,0 | Muharrem İnce | %87,5 |
| Davulgu Mah. | 1 | 64 | %103,1 | Muharrem İnce | %93,9 |
| Delihasanyurdu Mah. | 1 | 78 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Dereköy Mah. | 1 | 59 | %101,7 | Muharrem İnce | %95,0 |
| Deveci Mah. | 1 | 37 | %105,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Dumlu Mah. | 1 | 152 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Dursunlu Mah. | 1 | 239 | %91,6 | Muharrem İnce | %64,1 |
| Dikenli Mah. | 1 | 164 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Dikili Mah. | 1 | 47 | %66,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,1 |
| Fatih Mah. | 1 | 235 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,3 |
| Güvenç Mah. | 1 | 92 | %94,6 | Muharrem İnce | %92,9 |
| Güzelyayla Mah. | 1 | 87 | %101,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Güzelyurt Mah. | 8 | 1.379 | %88,3 | Muharrem İnce | %52,0 |
| Güçlü Mah. | 1 | 182 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Girmana Mah. | 4 | 645 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,9 |
| Hacılar Mah. | 1 | 93 | %97,9 | Muharrem İnce | %94,4 |
| Hasançelebi Mah. | 2 | 579 | %88,1 | Muharrem İnce | %93,9 |
| Haydaroğlu Mah. | 1 | 98 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Işıklı Mah. | 1 | 57 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Karadere Mah. | 1 | 206 | %90,8 | Muharrem İnce | %79,7 |
| Karaköçek Mah. | 1 | 118 | %94,1 | Muharrem İnce | %73,0 |
| Karapınar Mah. | 1 | 63 | %103,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Karslılar Mah. | 1 | 33 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 574 | %91,8 | Muharrem İnce | %54,0 |
| Kavacık Mah. | 1 | 30 | %103,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Kocaözü Mah. | 4 | 759 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,5 |
| Kozdere Mah. | 1 | 100 | %102,0 | Muharrem İnce | %94,1 |
| Kurşunlu Mah. | 4 | 856 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Köprülü Mehmet Paşa Mah. | 1 | 342 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 |
| Köylüköyü Mah. | 1 | 168 | %94,6 | Muharrem İnce | %79,3 |
| Mollaibrahim Mah. | 1 | 106 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Mimar Sinan Mah. | 2 | 421 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,4 |
| Salıcık Mah. | 1 | 129 | %100,0 | Muharrem İnce | %88,9 |
| Saraylı Mah. | 1 | 79 | %93,7 | Muharrem İnce | %88,9 |
| Sarıkız Mah. | 1 | 302 | %91,4 | Muharrem İnce | %73,2 |
| Sazlıca Mah. | 1 | 110 | %99,1 | Muharrem İnce | %92,7 |
| Söğüt Mah. | 1 | 119 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Taşbaşı Mah. | 1 | 300 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 |
| Taşoluk Mah. | 1 | 103 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Turgut Özal Mah. | 2 | 603 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,5 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 37 | %100,0 | Muharrem İnce | %89,2 |
| Yayladam Mah. | 1 | 369 | %88,6 | Muharrem İnce | %54,6 |
| Yağca Mah. | 1 | 88 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Yeni Mah. | 2 | 462 | %84,9 | Muharrem İnce | %46,1 |
| Yeşilkale Mah. | 1 | 74 | %97,3 | Muharrem İnce | %79,2 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 81 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Yeşilpınar Mah. | 1 | 194 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Yukarıselimli Mah. | 1 | 196 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Çanakpınar Mah. | 1 | 85 | %98,8 | Muharrem İnce | %95,2 |
| Çulhalı Mah. | 1 | 150 | %96,7 | Muharrem İnce | %93,0 |
| Çimenlik Mah. | 1 | 39 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| İğdir Mah. | 1 | 200 | %94,0 | Muharrem İnce | %95,2 |
| Şehit Mehmet Fethi Akyüz Mah. | 1 | 231 | %91,3 | Muharrem İnce | %47,1 |