Doğanşehir · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiDoğanşehir ilçesi
%55,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
24.625 geçerli oy · katılım %88,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Doğanşehir ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %55,0 ile birinci; 24.625 geçerli oy, katılım %88,8.
Doğanşehir
Kayıtlı seçmen 28.609 · Oy kullanan 25.415 (katılım %88,8) · Geçerli 24.625 · Geçersiz 790
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 13.538 | %55,0 |
| Muharrem İnce | 8.293 | %33,7 |
| Meral Akşener | 1.749 | %7,1 |
| Selahattin Demirtaş | 752 | %3,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 257 | %1,0 |
| Doğu Perinçek | 36 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Altıntop Mah. | 1 | 273 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Beğre Mah. | 1 | 369 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,8 |
| Bıçakçı Mah. | 2 | 428 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,8 |
| Dedeyazı Mah. | 1 | 267 | %90,6 | Muharrem İnce | %81,7 |
| Doğu Mah. | 8 | 2.417 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 |
| Elmalı Mah. | 2 | 720 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 |
| Erkenek Mah. | 9 | 2.790 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Esentepe Mah. | 4 | 1.292 | %90,6 | Muharrem İnce | %64,6 |
| Eskiköy Mah. | 2 | 389 | %95,1 | Muharrem İnce | %92,1 |
| Fındık Mah. | 3 | 764 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Gövdeli Mah. | 5 | 1.111 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 |
| Günedoğru Mah. | 2 | 703 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,4 |
| Gürobası Mah. | 1 | 110 | %90,9 | Muharrem İnce | %91,9 |
| Güzelköy Mah. | 1 | 225 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Hudut Mah. | 1 | 239 | %87,0 | Muharrem İnce | %82,8 |
| Kadılı Mah. | 1 | 376 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 |
| Kapıdere Mah. | 2 | 408 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Karanlıkdere Mah. | 1 | 86 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Karaterzi Mah. | 1 | 339 | %90,9 | Muharrem İnce | %72,3 |
| Karşıyaka Mah. | 6 | 2.123 | %88,7 | Muharrem İnce | %50,1 |
| Kelhalil Mah. | 1 | 182 | %90,7 | Muharrem İnce | %86,9 |
| Kurucaova Mah. | 9 | 2.090 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Küçüklü Mah. | 1 | 279 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |
| Polat Mah. | 5 | 1.479 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,7 |
| Polatdere Mah. | 1 | 325 | %90,8 | Muharrem İnce | %95,1 |
| Reşadiye Mah. | 1 | 243 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Savaklı Mah. | 2 | 415 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Suçatı Mah. | 1 | 151 | %98,0 | Muharrem İnce | %92,5 |
| Söğüt Mah. | 3 | 781 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 |
| Sürgü Mah. | 7 | 2.307 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Topraktepe Mah. | 2 | 472 | %90,0 | Muharrem İnce | %85,9 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.462 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,2 |
| Yolkoru Mah. | 1 | 286 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Yuvalı Mah. | 1 | 204 | %97,1 | Muharrem İnce | %85,6 |
| Çavuşlu Mah. | 1 | 222 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |
| Çığlık Mah. | 2 | 453 | %95,1 | Muharrem İnce | %86,9 |
| Çömlekoba Mah. | 1 | 183 | %94,5 | Muharrem İnce | %87,7 |
| Örencik Mah. | 2 | 558 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Şatıroba Mah. | 1 | 88 | %96,6 | Muharrem İnce | %85,5 |