Darende · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiDarende ilçesi
%82,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
16.617 geçerli oy · katılım %87,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Darende ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %82,2 ile birinci; 16.617 geçerli oy, katılım %87,5.
Darende
Kayıtlı seçmen 19.314 · Oy kullanan 16.898 (katılım %87,5) · Geçerli 16.617 · Geçersiz 281
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 13.652 | %82,2 |
| Muharrem İnce | 1.855 | %11,2 |
| Meral Akşener | 780 | %4,7 |
| Temel Karamollaoğlu | 186 | %1,1 |
| Selahattin Demirtaş | 128 | %0,8 |
| Doğu Perinçek | 16 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbaba Mah. | 1 | 35 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Akova Mah. | 1 | 201 | %99,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 |
| Akçatoprak Mah. | 1 | 121 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Ayvalı Mah. | 6 | 1.610 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Ağılbaşı Mah. | 1 | 375 | %81,9 | Muharrem İnce | %91,4 |
| Ağılyazı Mah. | 1 | 160 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 |
| Balaban Mah. | 4 | 1.181 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Barındır Mah. | 1 | 108 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Baytarbağı Mah. | 1 | 31 | %103,2 | Meral Akşener | %48,4 |
| Başkaya Mah. | 1 | 120 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Beybağı Mah. | 1 | 158 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Gaziköy Mah. | 1 | 73 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 |
| Gökyar Mah. | 1 | 213 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Gökçeören Mah. | 1 | 99 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Göllüce Mah. | 1 | 37 | %73,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Güdül Mah. | 1 | 51 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Günerli Mah. | 1 | 138 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Günpınar Mah. | 1 | 271 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,8 |
| Hacıderviş Mah. | 3 | 1.007 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Hacılar Sıragöz Mah. | 1 | 73 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Hacılar Şeyhli Mah. | 1 | 38 | %118,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Hacolar Mah. | 1 | 26 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Heyiketeği Mah. | 8 | 2.861 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,4 |
| Hisarcık Mah. | 1 | 147 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Hisarkale Mah. | 1 | 107 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Ilıca Mah. | 3 | 658 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Irmaklı Mah. | 2 | 433 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Kaldırım Mah. | 1 | 158 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Karabacak Mah. | 1 | 119 | %74,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Karabayır Mah. | 2 | 391 | %99,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Karaoğuz Mah. | 1 | 177 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Kavak Mah. | 1 | 26 | %111,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Kaynak Mah. | 1 | 66 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 |
| Kerimli Mah. | 1 | 40 | %87,5 | Muharrem İnce | %77,1 |
| Kılıçbağı Mah. | 1 | 95 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Kurudere Mah. | 1 | 47 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Kuzpınar Mah. | 1 | 21 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Kölükler Mah. | 1 | 103 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,9 |
| Medişeyh Mah. | 1 | 99 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Mehmet Paşa Mah. | 1 | 47 | %106,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Mollauşağı Mah. | 1 | 41 | %104,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Nadir Mah. | 1 | 166 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Nurkuyusu Mah. | 1 | 108 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,7 |
| Ozan Mah. | 1 | 145 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Palanga Mah. | 1 | 90 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Sakarya Mah. | 1 | 75 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Sandıkkaya Mah. | 1 | 222 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Sayfiye Mah. | 1 | 92 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Sungur Mah. | 2 | 643 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Ulupınar Mah. | 4 | 1.073 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Uzunhasan Mah. | 1 | 58 | %101,7 | Muharrem İnce | %93,2 |
| Yarımca Mah. | 1 | 13 | %107,7 | Muharrem İnce | %78,6 |
| Yavuzlar Mah. | 2 | 461 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,1 |
| Yazıköy Mah. | 1 | 319 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Yenice Mah. | 3 | 863 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 307 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Yenipınar Mah. | 1 | 194 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Yeşiltaş Mah. | 1 | 358 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,8 |
| Yukarıulupınar Mah. | 1 | 306 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Zaviye Mah. | 3 | 824 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Çaybaşı Mah. | 1 | 71 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,4 |
| Çınar Mah. | 1 | 180 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Çukurkaya Mah. | 1 | 99 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Üçpınar Mah. | 1 | 64 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 |
| İbrahimpaşa Mah. | 2 | 543 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,4 |
| Şendere Mah. | 1 | 90 | %87,8 | Muharrem İnce | %76,9 |
| Şuğul Mah. | 1 | 188 | %98,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |