Arapgir · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiArapgir ilçesi
%54,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
6.959 geçerli oy · katılım %87,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Arapgir ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %54,8 ile birinci; 6959 geçerli oy, katılım %87,2.
Arapgir
Kayıtlı seçmen 8.262 · Oy kullanan 7.201 (katılım %87,2) · Geçerli 6.959 · Geçersiz 242
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.810 | %54,8 |
| Muharrem İnce | 2.570 | %36,9 |
| Meral Akşener | 425 | %6,1 |
| Selahattin Demirtaş | 84 | %1,2 |
| Temel Karamollaoğlu | 56 | %0,8 |
| Doğu Perinçek | 14 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktaş Mah. | 1 | 186 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,5 |
| Alıçlı Mah. | 1 | 73 | %97,3 | Muharrem İnce | %91,9 |
| Aşağıulupınar Mah. | 1 | 66 | %103,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 |
| Aşağıyenice Mah. | 1 | 114 | %93,9 | Muharrem İnce | %76,0 |
| Aşağıçörenge Mah. | 1 | 168 | %92,9 | Muharrem İnce | %52,6 |
| Berenge Mah. | 1 | 254 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 |
| Bostancık Mah. | 2 | 270 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Boğazlı Mah. | 1 | 103 | %94,2 | Muharrem İnce | %93,7 |
| Budak Mah. | 1 | 117 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Cömertli Mah. | 1 | 92 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 |
| Deregezen Mah. | 1 | 99 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Düzce Mah. | 1 | 67 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Eskiarapgir Mah. | 1 | 94 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Esikli Mah. | 1 | 90 | %72,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Eğnir Mah. | 1 | 94 | %96,8 | Muharrem İnce | %93,3 |
| Gebeli Mah. | 1 | 50 | %90,0 | Muharrem İnce | %50,0 |
| Göz Mah. | 1 | 32 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |
| Gözeli Mah. | 1 | 47 | %100,0 | Muharrem İnce | %84,4 |
| Günyüzü Mah. | 1 | 102 | %94,1 | Muharrem İnce | %85,6 |
| Hezenek Mah. | 1 | 97 | %74,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Hocaali Mah. | 1 | 207 | %84,1 | Muharrem İnce | %47,0 |
| Kayakesen Mah. | 1 | 86 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Kaynak Mah. | 1 | 51 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Kazanç Mah. | 1 | 45 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Kılıçlı Mah. | 1 | 121 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Konducak Mah. | 1 | 201 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Koru Mah. | 1 | 362 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Köseoğlu Mah. | 1 | 155 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Mehmetakif Mah. | 4 | 1.273 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Meşeli Mah. | 1 | 26 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Onar Mah. | 1 | 200 | %94,0 | Muharrem İnce | %93,9 |
| Ormansırtı Mah. | 1 | 87 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Osmanpaşa Mah. | 1 | 63 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 |
| Pacalı Mah. | 1 | 120 | %69,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Pirali Mah. | 1 | 22 | %127,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Sekizsu Mah. | 1 | 33 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 |
| Selamlı Mah. | 1 | 56 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Serge Mah. | 1 | 15 | %120,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Suceyin Mah. | 1 | 159 | %92,5 | Muharrem İnce | %90,5 |
| Sugeçti Mah. | 2 | 41 | %107,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Sinikli Mah. | 1 | 81 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,1 |
| Sipahiuşağı Mah. | 1 | 73 | %76,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,2 |
| Tarhan Mah. | 1 | 59 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,0 |
| Taşdelen Mah. | 1 | 91 | %90,1 | Muharrem İnce | %87,7 |
| Taşdibek Mah. | 1 | 51 | %100,0 | Muharrem İnce | %85,1 |
| Ulaçlı Mah. | 1 | 69 | %91,3 | Muharrem İnce | %86,7 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 121 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Yazılı Mah. | 1 | 126 | %97,6 | Muharrem İnce | %87,7 |
| Yeni Mah. | 3 | 829 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Yeşilyayla Mah. | 1 | 64 | %85,9 | Muharrem İnce | %90,0 |
| Yukarıulupınar Mah. | 1 | 77 | %105,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,6 |
| Yukarıyabanlı Mah. | 1 | 55 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Yukarıyenice Mah. | 1 | 138 | %78,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,9 |
| Yukarıçörenge Mah. | 1 | 194 | %79,9 | Muharrem İnce | %50,0 |
| Zöhrap Mah. | 1 | 79 | %79,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,1 |
| Çakırsu Mah. | 1 | 131 | %97,0 | Muharrem İnce | %82,0 |
| Çarşı Mah. | 1 | 140 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Çaybaşı Mah. | 1 | 36 | %111,1 | Muharrem İnce | %80,0 |
| Çobanlı Mah. | 1 | 75 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,3 |
| Çimen Mah. | 1 | 34 | %102,9 | Muharrem İnce | %73,5 |
| Çiğnir Mah. | 1 | 81 | %96,3 | Muharrem İnce | %89,0 |
| Şağıluşağı Mah. | 1 | 36 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Şıhlar Mah. | 1 | 84 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 |