Akçadağ · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAkçadağ ilçesi
%57,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
17.921 geçerli oy · katılım %87,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akçadağ ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %57,2 ile birinci; 17.921 geçerli oy, katılım %87,9.
Akçadağ
Kayıtlı seçmen 20.804 · Oy kullanan 18.294 (katılım %87,9) · Geçerli 17.921 · Geçersiz 373
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.246 | %57,2 |
| Muharrem İnce | 6.067 | %33,9 |
| Selahattin Demirtaş | 822 | %4,6 |
| Meral Akşener | 664 | %3,7 |
| Temel Karamollaoğlu | 110 | %0,6 |
| Doğu Perinçek | 12 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksaray Mah. | 1 | 283 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| Aksüt Mah. | 1 | 59 | %103,4 | Muharrem İnce | %83,1 |
| Aktepe Mah. | 4 | 1.479 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Altunlu Mah. | 1 | 174 | %96,6 | Muharrem İnce | %83,7 |
| Aliçeri Mah. | 1 | 86 | %74,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Ancar Mah. | 1 | 332 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Aydınlar Mah. | 2 | 318 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Aşağıörükçü Mah. | 1 | 157 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Bahri Mah. | 6 | 1.261 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Bayramuşağı Mah. | 1 | 235 | %92,8 | Muharrem İnce | %87,8 |
| Bağköy Mah. | 1 | 113 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Başpınar Mah. | 3 | 821 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Bekiruşağı Mah. | 1 | 147 | %90,5 | Muharrem İnce | %70,7 |
| Bölüklü Mah. | 1 | 287 | %84,3 | Muharrem İnce | %53,4 |
| Büyükköy Mah. | 1 | 113 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Büyükçimiş Mah. | 1 | 246 | %87,0 | Muharrem İnce | %87,5 |
| Darıca Mah. | 1 | 238 | %84,9 | Selahattin Demirtaş | %59,8 |
| Dedeköy Mah. | 1 | 358 | %83,8 | Muharrem İnce | %93,6 |
| Demirciler Mah. | 1 | 48 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Develi Mah. | 2 | 395 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Doğanlar Mah. | 2 | 503 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,8 |
| Doğantepe Mah. | 1 | 57 | %89,5 | Muharrem İnce | %94,1 |
| Doğu Mah. | 5 | 1.455 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Durulova Mah. | 1 | 134 | %88,8 | Muharrem İnce | %67,5 |
| Dutlu Mah. | 1 | 53 | %84,9 | Muharrem İnce | %61,4 |
| Dümüklü Mah. | 1 | 90 | %98,9 | Muharrem İnce | %94,3 |
| Esenbey Mah. | 1 | 335 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Esenli Mah. | 1 | 132 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Eğin Mah. | 1 | 349 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,4 |
| Fatih Mah. | 1 | 72 | %106,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,8 |
| Gölpınar Mah. | 1 | 306 | %87,6 | Muharrem İnce | %47,2 |
| Güneşli Mah. | 1 | 73 | %97,3 | Muharrem İnce | %70,4 |
| Gürkaynak Mah. | 1 | 127 | %95,3 | Muharrem İnce | %81,5 |
| Hançerli Mah. | 1 | 94 | %97,9 | Muharrem İnce | %88,9 |
| Hartut Mah. | 1 | 156 | %80,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Harunuşağı Mah. | 1 | 147 | %89,1 | Muharrem İnce | %54,0 |
| Ilıcak Mah. | 1 | 196 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Kadıibrahim Mah. | 1 | 98 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Kahyalı Mah. | 1 | 103 | %91,3 | Muharrem İnce | %92,2 |
| Karamağara Mah. | 1 | 95 | %76,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Karapınar Mah. | 1 | 254 | %97,2 | Muharrem İnce | %91,4 |
| Kasımuşağı Mah. | 1 | 197 | %90,4 | Muharrem İnce | %66,3 |
| Kayadibi Mah. | 1 | 131 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Keklikpınarı Mah. | 1 | 206 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Keller Mah. | 1 | 85 | %101,2 | Muharrem İnce | %81,7 |
| Kepez Mah. | 1 | 358 | %86,9 | Muharrem İnce | %76,2 |
| Kolköy Mah. | 1 | 227 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Kotangölü Mah. | 1 | 210 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Kozluca Mah. | 2 | 695 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Kurtuşağı Mah. | 1 | 87 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Kömekavak Mah. | 1 | 129 | %94,6 | Muharrem İnce | %95,7 |
| Kültür Mah. | 4 | 866 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,2 |
| Küçükkürne Mah. | 1 | 168 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Levent Mah. | 1 | 159 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Mezra Mah. | 1 | 136 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Muratlı Mah. | 1 | 39 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Mihmanlı Mah. | 1 | 96 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,9 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 116 | %88,8 | Muharrem İnce | %97,1 |
| Resuluşağı Mah. | 1 | 164 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Sahilköy Mah. | 1 | 135 | %97,0 | Muharrem İnce | %86,8 |
| Sakalıuzun Mah. | 1 | 35 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Sarıhacı Mah. | 1 | 229 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Tataruşağı Mah. | 1 | 132 | %90,2 | Muharrem İnce | %80,0 |
| Taşevler Mah. | 1 | 231 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,5 |
| Taşolar Mah. | 1 | 145 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Yalınbudak Mah. | 1 | 61 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| Yalınkaya Mah. | 1 | 99 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Yaylımlı Mah. | 1 | 319 | %86,8 | Muharrem İnce | %89,1 |
| Yağmurlu Mah. | 2 | 432 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Yukarıörükçü Mah. | 1 | 217 | %71,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Çakıllıpınar Mah. | 1 | 102 | %89,2 | Muharrem İnce | %83,5 |
| Çatalbahçe Mah. | 1 | 160 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,7 |
| Çevirme Mah. | 1 | 50 | %98,0 | Selahattin Demirtaş | %49,0 |
| Çobanuşağı Mah. | 1 | 172 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Ören Mah. | 6 | 1.333 | %92,6 | Muharrem İnce | %87,5 |
| İkinciler Mah. | 2 | 448 | %96,0 | Muharrem İnce | %91,9 |
| Şeyhler Mah. | 2 | 456 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |