Tavşanlı · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiTavşanlı ilçesi
%73,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
70.176 geçerli oy · katılım %92,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tavşanlı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %73,1 ile birinci; 70.176 geçerli oy, katılım %92,5.
Tavşanlı
Kayıtlı seçmen 77.862 · Oy kullanan 71.998 (katılım %92,5) · Geçerli 70.176 · Geçersiz 1.822
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 51.264 | %73,1 |
| Muharrem İnce | 10.659 | %15,2 |
| Meral Akşener | 6.801 | %9,7 |
| Temel Karamollaoğlu | 1.104 | %1,6 |
| Selahattin Demirtaş | 233 | %0,3 |
| Doğu Perinçek | 115 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ada Mah. | 3 | 772 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Akçaköy | 1 | 117 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Akçaşehir Köyü | 1 | 184 | %99,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Alabarda Köyü | 1 | 87 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Altınova Köyü | 1 | 78 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Aliköy | 2 | 420 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Artıranlar Köyü | 1 | 91 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Arifler Köyü | 1 | 53 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Avcılar Köyü | 1 | 69 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Aydınlar Köyü | 1 | 83 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Ayvalı Köyü | 3 | 978 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Ağaköy | 1 | 149 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Balıköy-Balıköy-Kadı Mah. | 1 | 116 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Balıköy-Balıköy-Karaşehir Mah. | 1 | 100 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Balıköy-Balıköy-Kışla Mah. | 1 | 127 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Balıköy-Balıköy-Merkez Mah. | 3 | 880 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 |
| Balıköy-Balıköy-Çıvgalar Mah. | 1 | 210 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 |
| Balıköy-Soluganlar Mah. | 1 | 76 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |
| Bağlık Mah. | 5 | 1.688 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,1 |
| Başköy | 1 | 314 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Beyköy Mah. | 3 | 889 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Bozbelen Köyü | 1 | 198 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Burhan Köyü | 1 | 106 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Dağdemirli Köyü | 1 | 46 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Dağçeşme Mah. | 6 | 2.238 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,1 |
| Dedeler Mah. | 1 | 335 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,7 |
| Derbent Köyü | 1 | 323 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Derecik Köyü | 3 | 828 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Devekayası Köyü | 1 | 139 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Değirmisaz Köyü | 1 | 85 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Doğanlar Köyü | 1 | 96 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,5 |
| Dudaş Köyü | 1 | 113 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Durak Mah. | 12 | 4.009 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Dutlar Köyü | 1 | 92 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,7 |
| Dümrekhüseyinpaşa Köyü | 1 | 95 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 |
| Dümrekorta Köyü | 1 | 31 | %103,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,7 |
| Dümrekuluköy | 1 | 117 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Elmaağacı Köyü | 1 | 248 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Elmalı Köyü | 1 | 11 | %109,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Emirler Köyü | 1 | 186 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Erikli Köyü | 1 | 105 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Eğriöz Köyü | 1 | 104 | %101,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Eşen Köyü | 1 | 398 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Gazelyakup Köyü | 1 | 206 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,6 |
| Gevrekler Köyü | 1 | 54 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Göbel Köyü | 2 | 709 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Gökçeyurt Köyü | 1 | 19 | %105,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Gölcük Köyü | 1 | 130 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Gümüşgölcük Köyü | 1 | 120 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Gümüşyeniköy | 1 | 108 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Hanımçeşme Mah. | 12 | 4.414 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Karacakaş Köyü | 1 | 125 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Karakaya Köyü | 1 | 41 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Karakova Mah. | 2 | 586 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,4 |
| Karaköy | 1 | 195 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Karakişi Köyü | 1 | 73 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Karapelit Köyü | 1 | 243 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Karcık Köyü | 1 | 61 | %103,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Kargılı Köyü | 1 | 105 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Karlı Köyü | 1 | 269 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 118 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Kavaklı Mah. | 7 | 2.080 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,6 |
| Kayaarası Köyü | 2 | 577 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Kayı Köyü | 1 | 263 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Kırkkavak Köyü | 1 | 135 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Kızılbük Köyü | 1 | 59 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,5 |
| Kızılçukur Köyü | 2 | 473 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |
| Kışlademirli Köyü | 1 | 162 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Kocayeri Köyü | 1 | 38 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Kozluca Köyü | 1 | 71 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Kuruçay-Kuruçay-Güzelyurt Mah. | 1 | 350 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,4 |
| Kuruçay-Kuruçay-Kocapınar Mah. | 2 | 533 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Kuruçay-Kuruçay-Ören Mah. | 2 | 701 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Köprücek Köyü | 2 | 499 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Köreken Köyü | 1 | 32 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Köseler Köyü | 1 | 286 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Madanlar Köyü | 1 | 23 | %108,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Moymul Mah. | 17 | 6.045 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Nusretler Köyü | 1 | 99 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Opanözü Köyü | 1 | 219 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Ovacık Köyü | 1 | 284 | %99,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Sekbandemirli Köyü | 1 | 153 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Subaşı Mah. | 8 | 2.695 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Tepecik-Tepecik-Aşağı Mah. | 2 | 503 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Tepecik-Tepecik-Orta Mah. | 3 | 960 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Tepecik-Tepecik-Yukarı Mah. | 2 | 683 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Tunçbilek-Gürağaç Cevizli Mah. | 2 | 617 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Tunçbilek-Gürağaç Çınar Mah. | 2 | 549 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Tunçbilek-Tunçbilek Merkez Mah. | 3 | 1.100 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,1 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Demirbilek Mah. | 3 | 823 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Hamitabat Mah. | 2 | 392 | %99,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Işık Mah. | 1 | 229 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Köprübaşı Mah. | 1 | 340 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,8 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Madenciler Mah. | 1 | 33 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Çamaltı Mah. | 1 | 143 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,9 |
| Ulucami Mah. | 17 | 6.281 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Uluçam Köyü | 1 | 88 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Vakıf Köyü | 1 | 31 | %106,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Yataklı Köyü | 1 | 168 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,5 |
| Yağmurlu Köyü | 1 | 167 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Yeni Mah. | 28 | 9.857 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,0 |
| Yeniköy | 2 | 459 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 |
| Yıldırım Beyazıt Mah. | 9 | 3.372 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Yörgüç Köyü | 1 | 372 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Çakıllı Köyü | 1 | 83 | %101,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Çaldibi Köyü | 1 | 181 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,6 |
| Çaltılı Köyü | 1 | 285 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Çardaklı Mah. | 2 | 568 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Çayırköy | 1 | 56 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 |
| Çayıroluk Köyü | 1 | 20 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Çıkrıcak Köyü | 1 | 103 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Çınarcık Köyü | 1 | 60 | %103,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Çırçırçeşme Mah. | 3 | 881 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 |
| Çobanköy | 2 | 445 | %98,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,3 |
| Çobanlar Köyü | 1 | 98 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,4 |
| Çukurköy Mah. | 7 | 2.494 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| Öksüzler Köyü | 1 | 27 | %92,6 | Meral Akşener | %37,5 |
| Ömerbey Mah. | 2 | 638 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,6 |
| Ören Köyü | 1 | 67 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Üyücek Köyü | 1 | 123 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| İsaköy | 1 | 257 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| İstasyon Mah. | 8 | 2.889 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,8 |
| Şahmelek Köyü | 1 | 86 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Şahin Köyü | 1 | 212 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Şapçı Köyü | 1 | 178 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Şapçıdede Köyü | 1 | 72 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Şenlik Köyü | 1 | 135 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |