Emet · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiEmet ilçesi
%75,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
14.053 geçerli oy · katılım %91,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Emet ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %75,8 ile birinci; 14.053 geçerli oy, katılım %91,1.
Emet
Kayıtlı seçmen 15.888 · Oy kullanan 14.466 (katılım %91,1) · Geçerli 14.053 · Geçersiz 413
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.649 | %75,8 |
| Muharrem İnce | 1.734 | %12,3 |
| Meral Akşener | 1.272 | %9,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 332 | %2,4 |
| Selahattin Demirtaş | 34 | %0,2 |
| Doğu Perinçek | 32 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abaş Köyü | 1 | 191 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Akpınar Mah. | 7 | 2.342 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Aydıncık Köyü | 1 | 342 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,7 |
| Bahatlar Köyü | 1 | 145 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 574 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Dere Mah. | 3 | 891 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Dereli Köyü | 1 | 138 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Doğanlar Köyü | 1 | 124 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Düşecek Köyü | 1 | 276 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Esatlar Köyü | 1 | 315 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 |
| Eseler Köyü | 1 | 175 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Esentepe Mah. | 2 | 554 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Eğrigöz Köyü | 2 | 172 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Göncek Köyü | 1 | 220 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,6 |
| Gürpınar Köyü | 2 | 414 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Hamam Mah. | 8 | 2.899 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,9 |
| Işıklı Köyü | 1 | 50 | %108,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Kabaklar Köyü | 1 | 97 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,9 |
| Kapaklıca Mah. | 2 | 622 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Katrandağı Köyü | 1 | 87 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Kayı Köyü | 1 | 380 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,4 |
| Kaynarca Mah. | 1 | 382 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Kırgıl Köyü | 1 | 189 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Konuş Köyü | 1 | 162 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Köprücek Köyü | 1 | 230 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Küreci Köyü | 1 | 94 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,9 |
| Musalar Köyü | 1 | 18 | %116,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Samrık Köyü | 1 | 201 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Sarıayak Köyü | 1 | 165 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Subak Köyü | 1 | 165 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Sülye Köyü | 5 | 852 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Umutlu Köyü | 1 | 165 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 |
| Uzunçam Köyü | 1 | 134 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Yarış Köyü | 2 | 434 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Yaylayolu Köyü | 1 | 72 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Yağcık Köyü | 1 | 66 | %101,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Yenice Köyü | 2 | 424 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Yeniköy | 1 | 55 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Çalcağıl Mah. | 1 | 16 | %325,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Çerte Köyü | 1 | 330 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,3 |
| Ömerfakı Köyü | 1 | 174 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Örencik Köyü | 1 | 366 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| İkibaşlı Köyü | 1 | 84 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| İğdeköy | 1 | 102 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |