Aslanapa · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAslanapa ilçesi
%85,4
Recep Tayyip Erdoğan birinci
6.831 geçerli oy · katılım %94,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Aslanapa ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %85,4 ile birinci; 6831 geçerli oy, katılım %94,0.
Aslanapa
Kayıtlı seçmen 7.501 · Oy kullanan 7.051 (katılım %94,0) · Geçerli 6.831 · Geçersiz 220
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.835 | %85,4 |
| Meral Akşener | 541 | %7,9 |
| Muharrem İnce | 376 | %5,5 |
| Temel Karamollaoğlu | 59 | %0,9 |
| Selahattin Demirtaş | 10 | %0,2 |
| Doğu Perinçek | 10 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abaş Köyü | 1 | 31 | %109,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Adaköy | 1 | 396 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Aslıhanlar Köyü | 1 | 286 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Ballıbaba Köyü | 1 | 23 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Bayat Köyü | 1 | 139 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Bayramşah Köyü | 1 | 134 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Bezirgan Köyü | 1 | 362 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 757 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Dereköy | 1 | 124 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Emrez Köyü | 1 | 95 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Esen Köyü | 1 | 170 | %99,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Gölbaşı Köyü | 1 | 48 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Göynükören Köyü | 1 | 191 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Haydarlar Köyü | 1 | 312 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Hürriyet Mah. | 1 | 282 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Karadiğin Köyü | 1 | 91 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Kureyşler Köyü | 1 | 111 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Musaköy | 1 | 62 | %101,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,4 |
| Nuhören Köyü | 1 | 260 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Ortaca Köyü | 1 | 310 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Pazarcık Köyü | 1 | 134 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 238 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,4 |
| Sarayköy | 1 | 23 | %104,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Terziler Köyü | 1 | 132 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Tokul Köyü | 2 | 476 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Yalnızsaray Mah. | 1 | 334 | %100,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Yağcılar Köyü | 1 | 84 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Çakmak Köyü | 1 | 39 | %102,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Çalköy | 2 | 489 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Çamdibi Köyü | 1 | 340 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Çamırdık Köyü | 1 | 155 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Çukurca Köyü | 1 | 54 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Çömlekçi Köyü | 1 | 139 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Ören Köyü | 2 | 644 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Şenişler Köyü | 1 | 36 | %108,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |