Altıntaş · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAltıntaş ilçesi
%74,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
10.629 geçerli oy · katılım %88,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Altıntaş ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %74,8 ile birinci; 10.629 geçerli oy, katılım %88,5.
Altıntaş
Kayıtlı seçmen 12.447 · Oy kullanan 11.019 (katılım %88,5) · Geçerli 10.629 · Geçersiz 390
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.952 | %74,8 |
| Muharrem İnce | 1.502 | %14,1 |
| Meral Akşener | 1.014 | %9,5 |
| Temel Karamollaoğlu | 108 | %1,0 |
| Selahattin Demirtaş | 33 | %0,3 |
| Doğu Perinçek | 20 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçaköy | 1 | 292 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Alıncık Köyü | 1 | 227 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Altıntaş Köyü | 1 | 211 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Alibey Köyü | 1 | 193 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Aydınlar Köyü | 1 | 39 | %79,5 | Muharrem İnce | %93,6 |
| Aykırıkçı Köyü | 1 | 71 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,8 |
| Beşkarış Köyü | 2 | 451 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Bozbay Mah. | 2 | 705 | %78,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 954 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| Erenköy | 1 | 271 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Eymir Köyü | 1 | 389 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Gecek Köyü | 1 | 312 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,9 |
| Genişler Köyü | 1 | 170 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,8 |
| Gökçeler Köyü | 2 | 549 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Hürriyet Mah. | 4 | 1.220 | %78,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,8 |
| Işıklar Köyü | 1 | 190 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 189 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Kuyucak Köyü | 1 | 182 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,3 |
| Mecidiye Köyü | 1 | 60 | %101,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,3 |
| Murathanlar Köyü | 1 | 223 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Osmaniye Köyü | 1 | 155 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Oysu Köyü | 1 | 318 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Pınarcık Köyü | 1 | 241 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 |
| Pusan Köyü | 1 | 149 | %98,0 | Muharrem İnce | %68,5 |
| Sadıkkırı Köyü | 1 | 69 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Saraycık Köyü | 1 | 326 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Sevdiğin Köyü | 2 | 511 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,9 |
| Yalnızsaray Köyü | 1 | 326 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Yapılcan Köyü | 1 | 55 | %103,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Yayla Köyü | 1 | 58 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Yeni Mah. | 1 | 83 | %112,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Yenikaraağaç Köyü | 1 | 106 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 385 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Yolçatı Köyü | 1 | 287 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Zafertepeçalköy | 2 | 674 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,6 |
| Çakırsaz Köyü | 1 | 170 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Çayırbaşı Köyü | 2 | 619 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Üçhüyük Köyü | 1 | 286 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,6 |
| İstiklal Mah. | 2 | 696 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Şanlıyurt Köyü | 1 | 35 | %102,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |