Kulu · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKulu ilçesi
%67,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
25.286 geçerli oy · katılım %74,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kulu ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %67,0 ile birinci; 25.286 geçerli oy, katılım %74,8.
Kulu
Kayıtlı seçmen 34.782 · Oy kullanan 26.030 (katılım %74,8) · Geçerli 25.286 · Geçersiz 744
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 16.952 | %67,0 |
| Selahattin Demirtaş | 4.747 | %18,8 |
| Muharrem İnce | 2.467 | %9,8 |
| Meral Akşener | 796 | %3,2 |
| Temel Karamollaoğlu | 294 | %1,2 |
| Doğu Perinçek | 30 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acıkuyu Mah. | 2 | 419 | %70,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,4 |
| Alparslan Mah. | 5 | 1.882 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Altılar Mah. | 2 | 467 | %77,7 | Selahattin Demirtaş | %48,4 |
| Arşıncı Mah. | 1 | 284 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Bahadırlı Mah. | 1 | 196 | %89,8 | Selahattin Demirtaş | %79,0 |
| Beşkardeş Mah. | 2 | 687 | %69,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Bozan Mah. | 2 | 429 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Burunağıl Mah. | 1 | 135 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Camikebir Mah. | 6 | 2.146 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,4 |
| Canımana Mah. | 2 | 598 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Celep Mah. | 4 | 1.352 | %36,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.353 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 |
| Değirmenözü Mah. | 1 | 172 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Doğutepe Mah. | 1 | 64 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Dinek Mah. | 1 | 265 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Dipdede Mah. | 2 | 567 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Fatih Sultan Mehmet Mah. | 5 | 1.631 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Fevziye Mah. | 1 | 61 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |
| Gökler Mah. | 1 | 28 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Güzelyayla Mah. | 1 | 168 | %78,0 | Selahattin Demirtaş | %43,8 |
| Hisarköy Mah. | 1 | 64 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Karacadağ Mah. | 4 | 1.408 | %70,8 | Selahattin Demirtaş | %56,7 |
| Karacadere Mah. | 2 | 390 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Karapınar Mah. | 3 | 844 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Karşıyaka Mah. | 7 | 2.490 | %79,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 |
| Kemaliye Mah. | 6 | 2.023 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,5 |
| Kırkkuyu Mah. | 1 | 249 | %74,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Kırkpınar Mah. | 3 | 925 | %57,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Kozanlı Mah. | 4 | 1.331 | %79,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Kömüşini Mah. | 1 | 226 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Köstengil Mah. | 1 | 108 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Köşker Mah. | 1 | 75 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Mandıra Mah. | 1 | 138 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Sarıyayla Mah. | 1 | 135 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Seyitahmetli Mah. | 1 | 28 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Soğukkuyu Mah. | 1 | 179 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Tavlıören Mah. | 1 | 192 | %74,5 | Selahattin Demirtaş | %48,5 |
| Tuzyaka Mah. | 3 | 1.123 | %64,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Yaraşlı Mah. | 2 | 509 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Yazıçayır Mah. | 2 | 709 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,8 |
| Yeni Mah. | 9 | 2.994 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 152 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| Yeşilyurt Mah. | 2 | 538 | %67,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 |
| Zincirlikuyu Mah. | 5 | 1.428 | %65,3 | Selahattin Demirtaş | %43,8 |
| Ömeranlı Mah. | 11 | 3.378 | %66,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 |
| Şerefli Mah. | 1 | 242 | %62,4 | Selahattin Demirtaş | %52,5 |