Kadınhanı · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKadınhanı ilçesi
%81,7
Recep Tayyip Erdoğan birinci
19.539 geçerli oy · katılım %91,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kadınhanı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %81,7 ile birinci; 19.539 geçerli oy, katılım %91,3.
Kadınhanı
Kayıtlı seçmen 21.871 · Oy kullanan 19.971 (katılım %91,3) · Geçerli 19.539 · Geçersiz 432
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 15.970 | %81,7 |
| Muharrem İnce | 1.856 | %9,5 |
| Meral Akşener | 1.331 | %6,8 |
| Temel Karamollaoğlu | 316 | %1,6 |
| Selahattin Demirtaş | 39 | %0,2 |
| Doğu Perinçek | 27 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Afşarlı Mah. | 1 | 46 | %108,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Alabağ Mah. | 1 | 124 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Atlantı Mah. | 6 | 1.815 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,9 |
| Bakırpınar Mah. | 1 | 45 | %104,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,1 |
| Bayramlı Mah. | 1 | 167 | %100,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Başkuyu Mah. | 2 | 470 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Beykavağı Mah. | 1 | 269 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Bulgurpınarı Mah. | 1 | 58 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Demiroluk Mah. | 1 | 224 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,2 |
| Doğanlar Mah. | 3 | 912 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Güngören Mah. | 3 | 641 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Hacımehmetli Mah. | 1 | 243 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Hacıoflazlar Mah. | 1 | 268 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Hacıpirli Mah. | 1 | 117 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,6 |
| Kabacalı Mah. | 1 | 29 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Kamışlıözü Mah. | 1 | 120 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Karahisarlı Mah. | 1 | 102 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Karakaya Mah. | 3 | 954 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Karakurtlu Mah. | 1 | 100 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Karasevinç Mah. | 1 | 107 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Karayürüklü Mah. | 1 | 39 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Kayabaşı Mah. | 5 | 1.139 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Kızılkuyu Mah. | 1 | 131 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,4 |
| Kolukısa Beratlı Mah. | 6 | 1.741 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Konurören Mah. | 1 | 207 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,9 |
| Kurthasanlı Mah. | 1 | 115 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Kökez Mah. | 1 | 303 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Köylütolu Mah. | 1 | 77 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Küçükkuyu Mah. | 1 | 25 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Mahmudiye Mah. | 1 | 171 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Meydanlı Mah. | 1 | 293 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Osmancık Mah. | 2 | 691 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Pınarbaşı Mah. | 4 | 1.252 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Pusat Mah. | 1 | 321 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Pirali Mah. | 1 | 137 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Sarıkaya Mah. | 1 | 371 | %79,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Saçıkara Mah. | 2 | 649 | %90,1 | Muharrem İnce | %42,5 |
| Söğütözü Mah. | 1 | 350 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Tepebaşı Mah. | 6 | 1.887 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Tosunoğlu Mah. | 1 | 56 | %103,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Turgutlu Mah. | 3 | 855 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Yaylayaka Mah. | 1 | 32 | %103,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Yağlıca Mah. | 1 | 302 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Yeni Mah. | 2 | 715 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,9 |
| Zafer Mah. | 2 | 537 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Çavdar Mah. | 1 | 137 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Çeşmecik Mah. | 2 | 729 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Çubuk Mah. | 1 | 67 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Örnek Mah. | 2 | 460 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 |
| Ünveren Mah. | 1 | 349 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| İstiklal Mah. | 3 | 762 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Şahören Mah. | 1 | 160 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |