Hadim · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiHadim ilçesi
%75,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
7.825 geçerli oy · katılım %89,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hadim ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %75,0 ile birinci; 7825 geçerli oy, katılım %89,9.
Hadim
Kayıtlı seçmen 9.019 · Oy kullanan 8.104 (katılım %89,9) · Geçerli 7.825 · Geçersiz 279
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.865 | %75,0 |
| Meral Akşener | 930 | %11,9 |
| Muharrem İnce | 866 | %11,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 117 | %1,5 |
| Selahattin Demirtaş | 34 | %0,4 |
| Doğu Perinçek | 13 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Armağanlar Mah. | 1 | 323 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Aşağı Hadim Mah. | 1 | 297 | %88,9 | Muharrem İnce | %48,1 |
| Aşağı Mernek Mah. | 1 | 37 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Aşağıeşenler Mah. | 2 | 440 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Bademli Mah. | 1 | 346 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Beyreli Mah. | 2 | 150 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Bolat Mah. | 2 | 698 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Dedemli Mah. | 4 | 948 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Dolhanlar Mah. | 2 | 232 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Dülgerler Mah. | 1 | 110 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Eğiste Mah. | 2 | 640 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Fakılar Mah. | 1 | 62 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Gaziler Mah. | 1 | 173 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Gerez Mah. | 2 | 388 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Gezlevi Mah. | 3 | 1.050 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,4 |
| Göynükkışla Mah. | 1 | 359 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Hocalar Mah. | 1 | 157 | %90,5 | Muharrem İnce | %37,3 |
| Kalınağıl Mah. | 1 | 89 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Kaplanlı Mah. | 1 | 49 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Küplüce Mah. | 1 | 79 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Mernek Mah. | 1 | 82 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Oduncu Mah. | 1 | 47 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 |
| Sarnıç Mah. | 1 | 88 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Selahattin Mah. | 1 | 59 | %101,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,3 |
| Taşpınar Mah. | 4 | 1.303 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Umurlar Mah. | 1 | 51 | %103,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Yağcı Mah. | 1 | 212 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Yelmez Mah. | 1 | 122 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Yenikonak Mah. | 1 | 174 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Yukarıeşenler Mah. | 1 | 173 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Çiftepınar Mah. | 1 | 52 | %105,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| İğdeören Mah. | 1 | 29 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |