Ereğli · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiEreğli ilçesi
%56,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
87.578 geçerli oy · katılım %87,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ereğli ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %56,1 ile birinci; 87.578 geçerli oy, katılım %87,1.
Ereğli
Kayıtlı seçmen 103.306 · Oy kullanan 89.954 (katılım %87,1) · Geçerli 87.578 · Geçersiz 2.376
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 49.138 | %56,1 |
| Muharrem İnce | 25.489 | %29,1 |
| Meral Akşener | 10.351 | %11,8 |
| Selahattin Demirtaş | 1.755 | %2,0 |
| Temel Karamollaoğlu | 690 | %0,8 |
| Doğu Perinçek | 155 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 500 Evler Mah. | 3 | 832 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Acıkuyu Mah. | 1 | 118 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Acıpınar Mah. | 1 | 140 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Adabağ Mah. | 1 | 168 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Akhüyük Mah. | 1 | 128 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Alhan Mah. | 3 | 915 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Alpaslan Mah. | 3 | 875 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,1 |
| Atakent Mah. | 2 | 625 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,4 |
| Aydınlar Mah. | 8 | 2.840 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Aziziye Mah. | 5 | 1.785 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Aşağıgöndelen Mah. | 1 | 334 | %79,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,5 |
| Aşıklar Mah. | 1 | 112 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Bahçeli Mah. | 1 | 99 | %93,9 | Muharrem İnce | %48,4 |
| Barbaros Mah. | 12 | 4.234 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,0 |
| Batıalagözlü Mah. | 6 | 1.997 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,3 |
| Belceağaç Mah. | 2 | 525 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |
| Belkaya Mah. | 9 | 2.851 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 |
| Beyköy Mah. | 2 | 473 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Beyören Mah. | 1 | 184 | %75,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,2 |
| Boyacıali Mah. | 2 | 569 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,7 |
| Bulgurluk Mah. | 2 | 522 | %88,9 | Muharrem İnce | %44,2 |
| Burhaniye Mah. | 1 | 181 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Büyükdede Mah. | 1 | 132 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Cahı Mah. | 11 | 3.829 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 |
| Camikebir Mah. | 2 | 634 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.858 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Dalmaz Mah. | 4 | 1.278 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,3 |
| Dogualagözlü Mah. | 4 | 1.486 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,5 |
| Eti Mah. | 12 | 4.496 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,2 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.502 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,5 |
| Gaybi Mah. | 1 | 163 | %90,8 | Muharrem İnce | %66,4 |
| Göktöme Mah. | 1 | 121 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,5 |
| Gökçeyazı Mah. | 2 | 430 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Gülbahçe Mah. | 6 | 2.075 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,1 |
| Hacımemiş Mah. | 4 | 1.366 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Hacımustafa Mah. | 7 | 2.485 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,5 |
| Hacımutahir Mah. | 11 | 3.825 | %85,7 | Muharrem İnce | %45,7 |
| Hamidiye Mah. | 5 | 1.865 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,6 |
| Hıdırlı Mah. | 5 | 1.597 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,6 |
| Hortu Mah. | 3 | 1.078 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Kamışlıkuyu Mah. | 1 | 343 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,1 |
| Karaburun Mah. | 1 | 325 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Kargacı Mah. | 2 | 414 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Kazancı Mah. | 7 | 2.371 | %88,2 | Muharrem İnce | %53,0 |
| Kızılgedik Mah. | 1 | 16 | %112,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Kuskuncuk Mah. | 1 | 350 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Kutören Mah. | 3 | 909 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 |
| Kuzukuyu Mah. | 1 | 195 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,3 |
| Mehmet Akif Mah. | 7 | 2.534 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Melicek Mah. | 2 | 393 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| Mimar Sinan Mah. | 3 | 1.135 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,6 |
| Namık Kemal Mah. | 10 | 3.641 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,4 |
| Orhangazi Mah. | 9 | 3.208 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,6 |
| Orhaniye Mah. | 7 | 2.368 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,1 |
| Pınarözü Mah. | 1 | 164 | %87,8 | Muharrem İnce | %50,7 |
| Pirömer Mah. | 4 | 1.187 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,1 |
| Sarıca Mah. | 1 | 200 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| Sarıtopallı Mah. | 1 | 265 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Selçuklu Mah. | 1 | 188 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Servili Mah. | 2 | 470 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |
| Sümer Mah. | 2 | 705 | %90,9 | Muharrem İnce | %58,7 |
| Talatpaşa Mah. | 4 | 1.479 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,1 |
| Tatlıkuyu Mah. | 1 | 284 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Taşağıl Mah. | 2 | 385 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Taşbudak Mah. | 1 | 171 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| Toros Mah. | 6 | 1.949 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,5 |
| Türbe Mah. | 11 | 3.899 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 |
| Türkmen Mah. | 2 | 422 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Ulumeşe Mah. | 1 | 170 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Yazlık Mah. | 2 | 533 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Yellice Mah. | 2 | 488 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Yenibağlar Mah. | 4 | 1.398 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 441 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,4 |
| Yıldırımbeyazıt Mah. | 3 | 1.070 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 |
| Yıldızlı Mah. | 1 | 256 | %88,7 | Muharrem İnce | %64,9 |
| Yukarıgöndelen Mah. | 1 | 212 | %85,9 | Muharrem İnce | %56,5 |
| Yunuslu Mah. | 10 | 3.524 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,0 |
| Zengen Mah. | 6 | 1.440 | %93,5 | Muharrem İnce | %51,4 |
| Ziya Gökalp Mah. | 8 | 2.695 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Çakmak Mah. | 1 | 300 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Çayhan Mah. | 4 | 1.314 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Çömlekçi Mah. | 8 | 2.725 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Çiller Mah. | 1 | 336 | %85,7 | Muharrem İnce | %54,9 |
| Çimencik Mah. | 3 | 781 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Özgürler Mah. | 2 | 491 | %89,6 | Muharrem İnce | %94,8 |
| Üçgöz Mah. | 6 | 2.013 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,3 |
| Şinasi Mah. | 7 | 2.422 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,9 |