Kırşehir Merkez · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKırşehir Merkez ilçesi
%52,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
84.572 geçerli oy · katılım %86,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kırşehir Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %52,6 ile birinci; 84.572 geçerli oy, katılım %86,9.
Kırşehir Merkez
Kayıtlı seçmen 99.893 · Oy kullanan 86.796 (katılım %86,9) · Geçerli 84.572 · Geçersiz 2.224
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 44.473 | %52,6 |
| Muharrem İnce | 25.583 | %30,3 |
| Meral Akşener | 10.852 | %12,8 |
| Selahattin Demirtaş | 2.751 | %3,3 |
| Temel Karamollaoğlu | 783 | %0,9 |
| Doğu Perinçek | 130 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahievran Mah. | 24 | 7.872 | %86,9 | Muharrem İnce | %43,3 |
| Akçaağıl Köyü | 1 | 319 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,1 |
| Aşıkpaşa Mah. | 34 | 12.435 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,0 |
| Bahçelievler Mah. | 9 | 3.246 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Bağbaşı Mah. | 22 | 7.778 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 |
| Dedeli Köyü | 1 | 229 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Değirmenkaşı Köyü | 1 | 331 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,0 |
| Dulkadirli Karaisa Köyü | 1 | 48 | %108,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Dulkadirli Köyü | 1 | 339 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Ecikağıl Köyü | 1 | 56 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |
| Gölhisar Mah. | 2 | 580 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Göllü Köyü | 1 | 83 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,0 |
| Güldiken Mah. | 9 | 3.039 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,7 |
| Güzler Köyü | 1 | 164 | %92,1 | Muharrem İnce | %49,0 |
| Hamurlubeşler Köyü | 1 | 39 | %107,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Hamurluüçler Köyü | 1 | 44 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |
| Hashüyük Köyü | 1 | 73 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,2 |
| Kalankaldı Köyü | 1 | 18 | %122,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Karaboğaz Köyü | 1 | 112 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Karaduraklı Köyü | 1 | 62 | %72,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 |
| Karahıdır Köyü | 2 | 549 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,9 |
| Karalar Köyü | 1 | 193 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Karıncalı Köyü | 1 | 111 | %88,3 | Muharrem İnce | %45,7 |
| Kartalkaya Köyü | 1 | 115 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |
| Kayabaşı Mah. | 6 | 2.187 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Kervansaray Mah. | 25 | 8.696 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,6 |
| Kesikköprü Köyü | 1 | 43 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,2 |
| Kındam Mah. | 4 | 1.457 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Kırkpınar Köyü | 1 | 51 | %86,3 | Muharrem İnce | %40,9 |
| Kocabey Köyü | 1 | 59 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Kortulu Köyü | 1 | 146 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Kurtbeliyeniyapan Köyü | 1 | 16 | %131,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,9 |
| Kuruağıl Köyü | 1 | 107 | %83,2 | Muharrem İnce | %45,4 |
| Kuşdilli Mah. | 7 | 2.138 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 |
| Körpınar Köyü | 1 | 278 | %92,5 | Selahattin Demirtaş | %54,8 |
| Medrese Mah. | 38 | 13.500 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Nasuhdede Mah. | 16 | 5.442 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,7 |
| Saraycık Köyü | 1 | 167 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Sevdiğin Köyü | 1 | 96 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Seyrekköy | 1 | 56 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,2 |
| Sıdıklı Büyükoba Köyü | 1 | 135 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,8 |
| Sıdıklı Darboğaz Köyü | 1 | 58 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Sıdıklı Kumarkaç Köyü | 1 | 164 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 |
| Sıdıklı Küçükboğaz Köyü | 1 | 92 | %83,7 | Muharrem İnce | %55,3 |
| Sıdıklı Küçükoba Köyü | 1 | 184 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Sıdıklı İkizağıl Köyü | 1 | 117 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,0 |
| Sıdıklıortaoba Köyü | 1 | 54 | %87,0 | Muharrem İnce | %61,7 |
| Taburoğlu Köyü | 1 | 123 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,8 |
| Tatarilyaskışla Köyü | 1 | 50 | %104,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Tatarilyasyayla Köyü | 1 | 62 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 |
| Tepesidelik Köyü | 1 | 40 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 |
| Tokluman Köyü | 2 | 470 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Tosunburnu Köyü | 1 | 117 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,3 |
| Ulupınar Köyü | 2 | 533 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 |
| Uzunaliuşağı Köyü | 1 | 165 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,9 |
| Yağmurluarmutlu Köyü | 1 | 31 | %103,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 |
| Yağmurlubüyükoba Köyü | 1 | 79 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,8 |
| Yağmurlukale Köyü | 1 | 40 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Yağmurlusayobası Köyü | 1 | 24 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Yenice Mah. | 55 | 19.814 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,0 |
| Yeşilli Köyü | 1 | 88 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 |
| Yeşiloba Köyü | 1 | 54 | %90,7 | Muharrem İnce | %49,0 |
| Yukarıhamurlu Köyü | 1 | 185 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Çadırlıhacıyusuf Köyü | 1 | 227 | %84,6 | Muharrem İnce | %57,0 |
| Çayağzı Köyü | 2 | 768 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Çoğun Köyü | 1 | 157 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| Çukurçayır Mah. | 4 | 1.338 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,3 |
| Özbağ-Helvacılar Mah. | 1 | 291 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 |
| Özbağ-Karşıyaka Mah. | 1 | 176 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Özbağ-Kızılca Mah. | 2 | 454 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,9 |
| Özbağ-Kışlapınar Mah. | 2 | 408 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Özbağ-Saraylar Mah. | 1 | 334 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Özbağ-Yeni Mah. | 2 | 385 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Özbağ-Örcün Mah. | 2 | 402 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,1 |