Sulakyurt · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSulakyurt ilçesi
%59,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
4.755 geçerli oy · katılım %89,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sulakyurt ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %59,8 ile birinci; 4755 geçerli oy, katılım %89,6.
Sulakyurt
Kayıtlı seçmen 5.454 · Oy kullanan 4.884 (katılım %89,6) · Geçerli 4.755 · Geçersiz 129
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.842 | %59,8 |
| Muharrem İnce | 1.638 | %34,5 |
| Meral Akşener | 223 | %4,7 |
| Selahattin Demirtaş | 35 | %0,7 |
| Temel Karamollaoğlu | 11 | %0,2 |
| Doğu Perinçek | 6 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akkuyu Köyü | 1 | 72 | %97,2 | Muharrem İnce | %94,3 |
| Alişeyhli Köyü | 1 | 105 | %91,4 | Muharrem İnce | %95,6 |
| Amberdere Köyü | 1 | 151 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Ayvatlı Köyü | 1 | 197 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,9 |
| Ağaylı Köyü | 1 | 107 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 270 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 |
| Danacı Köyü | 1 | 276 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 |
| Deredüzü Köyü | 1 | 166 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Esenpınar Köyü | 1 | 18 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Faraşlı Köyü | 1 | 173 | %93,6 | Muharrem İnce | %91,9 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 379 | %99,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,9 |
| Hamzalı Köyü | 2 | 438 | %93,8 | Muharrem İnce | %96,8 |
| Kalekışla Köyü | 1 | 83 | %97,6 | Muharrem İnce | %91,0 |
| Kıyıhalilinceli Köyü | 1 | 71 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Kıyıkavurgalı Köyü | 1 | 46 | %100,0 | Muharrem İnce | %89,1 |
| Koruköy | 1 | 126 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Ortaköy | 1 | 66 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,3 |
| Sarıkızlı Köyü | 1 | 251 | %89,2 | Muharrem İnce | %69,0 |
| Sarımbey Köyü | 1 | 78 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Sofularçiftliği Köyü | 1 | 85 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Yayla Mah. | 1 | 214 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Yağbasan Köyü | 1 | 66 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Yeni Mah. | 3 | 482 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Yeniceli Köyü | 1 | 143 | %90,2 | Muharrem İnce | %96,1 |
| Yenihayat Mah. | 1 | 110 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,5 |
| Yeşilli Köyü | 1 | 66 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Yeşilyazı Köyü | 1 | 143 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 155 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Yıldız Mah. | 1 | 136 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Yükselen Mah. | 1 | 273 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| Çayoba Köyü | 1 | 45 | %102,2 | Muharrem İnce | %93,3 |
| Çevrimli Köyü | 1 | 102 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| İmamoğluçeşmesi Köyü | 1 | 361 | %73,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |