Delice · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiDelice ilçesi
%63,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
5.925 geçerli oy · katılım %88,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Delice ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %63,5 ile birinci; 5925 geçerli oy, katılım %88,9.
Delice
Kayıtlı seçmen 6.814 · Oy kullanan 6.060 (katılım %88,9) · Geçerli 5.925 · Geçersiz 135
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.764 | %63,5 |
| Muharrem İnce | 1.564 | %26,4 |
| Meral Akşener | 522 | %8,8 |
| Selahattin Demirtaş | 32 | %0,5 |
| Temel Karamollaoğlu | 32 | %0,5 |
| Doğu Perinçek | 11 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akboğaz Köyü | 1 | 82 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,7 |
| Aktepe Mah. | 1 | 361 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,5 |
| Alçılı Köyü | 1 | 57 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Arbışlı Köyü | 1 | 89 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Aşağıihsangazili Köyü | 1 | 55 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Baraklı Köyü | 1 | 61 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Bozköy | 1 | 67 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Büyükafşar Köyü | 1 | 327 | %88,7 | Muharrem İnce | %96,9 |
| Büyükyağlı Köyü | 1 | 251 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 237 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Dağobası Köyü | 1 | 199 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 |
| Derekışla Köyü | 1 | 72 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Doğanören Köyü | 1 | 76 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Elmalı Köyü | 1 | 87 | %89,7 | Muharrem İnce | %87,2 |
| Evliyalı Köyü | 1 | 101 | %101,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Fadılobası Köyü | 1 | 46 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Fatih Mah. | 1 | 211 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 1 | 120 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 |
| Gözükızıllı Köyü | 1 | 43 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Gündüz Mah. | 1 | 133 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 |
| Hacıobası Köyü | 1 | 144 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 |
| Halitli Köyü | 1 | 186 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,9 |
| Herekli Köyü | 1 | 13 | %123,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Hürriyet Mah. | 1 | 141 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,5 |
| Karabekir Mah. | 2 | 127 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Karaköseli Köyü | 1 | 42 | %95,2 | Muharrem İnce | %87,5 |
| Karpuz Köyü | 1 | 32 | %100,0 | Muharrem İnce | %80,0 |
| Kavakköy | 1 | 78 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,7 |
| Kocabaş Köyü | 1 | 128 | %97,7 | Muharrem İnce | %94,3 |
| Kurtoğlu Köyü | 1 | 66 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Kuzayyurt Köyü | 1 | 68 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Küçükafşar Köyü | 1 | 138 | %95,7 | Muharrem İnce | %94,7 |
| Meşeyayla Köyü | 1 | 154 | %89,0 | Muharrem İnce | %94,7 |
| Mimar Sinan Mah. | 1 | 359 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Ocakbaşı Köyü | 1 | 49 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |
| Sarıyaka Köyü | 1 | 104 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Tatlıcak Köyü | 1 | 57 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 |
| Tavaözü Köyü | 1 | 57 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,0 |
| Taşyazı Köyü | 1 | 36 | %97,2 | Muharrem İnce | %82,4 |
| Tekkeköy | 1 | 77 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Yaylayurt Köyü | 1 | 81 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,8 |
| Yeniyapan Köyü | 1 | 75 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Çatallı Köyü | 1 | 61 | %93,4 | Muharrem İnce | %69,6 |
| Çatallıkarakoyunlu Köyü | 1 | 52 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,9 |
| Çerikli-Gökçebel Mah. | 1 | 213 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Çerikli-Merkez Mah. | 1 | 163 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Çerikli-Sakarya Mah. | 2 | 484 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Çerikli-Yeni Mah. | 2 | 413 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Çerikli-Yerlikent Mah. | 1 | 227 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Çongar Köyü | 1 | 135 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,6 |
| Çoğul Köyü | 1 | 69 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| İmirli Köyü | 1 | 63 | %100,0 | Muharrem İnce | %93,4 |
| Şahçalı Köyü | 1 | 47 | %76,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |