Sarız · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSarız ilçesi
%52,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
6.369 geçerli oy · katılım %84,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sarız ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %52,5 ile birinci; 6369 geçerli oy, katılım %84,1.
Sarız
Kayıtlı seçmen 7.845 · Oy kullanan 6.599 (katılım %84,1) · Geçerli 6.369 · Geçersiz 230
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.343 | %52,5 |
| Muharrem İnce | 1.949 | %30,6 |
| Meral Akşener | 908 | %14,3 |
| Selahattin Demirtaş | 128 | %2,0 |
| Temel Karamollaoğlu | 32 | %0,5 |
| Doğu Perinçek | 9 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akoluk Mah. | 1 | 22 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Altısöğüt Mah. | 1 | 85 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,0 |
| Avşarobası Mah. | 1 | 194 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Ayranlık Mah. | 1 | 175 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Bahçeli Mah. | 2 | 407 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Büyük Söbeçimen Mah. | 1 | 281 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Büyük Örtülü Mah. | 1 | 76 | %94,7 | Muharrem İnce | %85,7 |
| Dallıkavak Mah. | 1 | 144 | %93,1 | Muharrem İnce | %82,7 |
| Damızlık Mah. | 2 | 439 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Darıdere Mah. | 1 | 97 | %89,7 | Muharrem İnce | %86,8 |
| Dayoluk Mah. | 1 | 121 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Değirmentaş Mah. | 1 | 46 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Fettahdere Mah. | 1 | 97 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Gümüşali Mah. | 1 | 84 | %92,9 | Muharrem İnce | %96,2 |
| Günesen Mah. | 2 | 483 | %79,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,1 |
| Karapınar Mah. | 1 | 68 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Karayurt Mah. | 1 | 140 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Kemer Mah. | 1 | 166 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Kırkısrak Mah. | 1 | 356 | %82,6 | Muharrem İnce | %75,1 |
| Kıskaçlı Mah. | 1 | 84 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| Kızılpınar Mah. | 1 | 179 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 |
| Kurdini Mah. | 1 | 40 | %102,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 |
| Kurudere Mah. | 1 | 63 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Kuşçu Mah. | 1 | 285 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Küçük Kabaktepe Mah. | 1 | 40 | %110,0 | Muharrem İnce | %82,1 |
| Küçük Söbeçimen Mah. | 1 | 71 | %100,0 | Muharrem İnce | %70,0 |
| Küçük Örtülü Mah. | 1 | 25 | %100,0 | Muharrem İnce | %87,5 |
| Mollahüseyinler Mah. | 1 | 117 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Oğlakkaya Mah. | 1 | 104 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Sancakağıl Mah. | 1 | 70 | %87,1 | Muharrem İnce | %85,3 |
| Tavla Mah. | 1 | 273 | %81,0 | Muharrem İnce | %91,6 |
| Tekneli Mah. | 1 | 206 | %8,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Yaylacı Mah. | 1 | 356 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,4 |
| Yedioluk Mah. | 1 | 80 | %77,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Yeni Mah. | 2 | 530 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Yeşilkent Mah. | 2 | 482 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,9 |
| Çatalpınar Mah. | 1 | 172 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Çavdar Mah. | 1 | 163 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Çağşak Mah. | 1 | 209 | %86,6 | Muharrem İnce | %79,4 |
| Çörekdere Mah. | 1 | 339 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,2 |
| Ördekli Mah. | 1 | 70 | %97,1 | Muharrem İnce | %92,1 |
| İmirzaağa Mah. | 1 | 45 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| İncedere Mah. | 1 | 255 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 |
| İncemağara Mah. | 1 | 106 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |