Tosya · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiTosya ilçesi
%81,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
28.046 geçerli oy · katılım %89,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tosya ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %81,8 ile birinci; 28.046 geçerli oy, katılım %89,6.
Tosya
Kayıtlı seçmen 32.521 · Oy kullanan 29.128 (katılım %89,6) · Geçerli 28.046 · Geçersiz 1.082
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 22.953 | %81,8 |
| Muharrem İnce | 2.760 | %9,8 |
| Meral Akşener | 1.946 | %6,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 250 | %0,9 |
| Doğu Perinçek | 84 | %0,3 |
| Selahattin Demirtaş | 53 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmetoğlu Köyü | 1 | 110 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Akbük Köyü | 2 | 616 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Akseki Köyü | 1 | 99 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Aşağıberçin Köyü | 1 | 124 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Aşağıdikmen Köyü | 1 | 100 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Aşağıkayı Köyü | 1 | 370 | %86,8 | Muharrem İnce | %48,4 |
| Bahçelievler Mah. | 14 | 4.942 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Bayat Köyü | 2 | 228 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Bürnük Köyü | 1 | 110 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 |
| Camiatik Mah. | 1 | 366 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.075 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Dağardı Köyü | 2 | 284 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Dağçatağı Köyü | 1 | 122 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Dedem Köyü | 1 | 90 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Dere Mah. | 1 | 146 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Dilküşa Mah. | 9 | 3.218 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Ekincik Köyü | 1 | 336 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Ermelik Köyü | 1 | 191 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Fevzipaşa Mah. | 2 | 589 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Gökomuz Köyü | 1 | 145 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Gökçeöz Köyü | 3 | 255 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Gövrecik Köyü | 1 | 185 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,4 |
| Hacı Kemal Mah. | 1 | 214 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,4 |
| Hacıpir Mah. | 2 | 529 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Harsat Mah. | 4 | 1.258 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Hocafakı Mah. | 1 | 279 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Hocaimat Mah. | 3 | 1.018 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Karabey Köyü | 2 | 448 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Karaköy | 1 | 112 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Karasapaça Köyü | 1 | 92 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Kargı Mah. | 1 | 346 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Kargın Köyü | 2 | 243 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 663 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Kayaönü Köyü | 1 | 205 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Keçeli Köyü | 1 | 64 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Kınık Köyü | 1 | 78 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Kızılca Köyü | 1 | 90 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Kuzyaka Mah. | 1 | 94 | %103,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Kuşçular Köyü | 1 | 210 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Kösen Köyü | 1 | 121 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,8 |
| Küçükkızılca Köyü | 1 | 40 | %107,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Küçüksekiler Köyü | 1 | 135 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Kilkuyu Köyü | 1 | 242 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Mısmılağaç Köyü | 1 | 57 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Musaköy | 1 | 44 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Mimar Sinan Mah. | 2 | 388 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Ortalıca Köyü | 3 | 615 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 270 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Sapaca Köyü | 1 | 249 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Sekiler Köyü | 1 | 317 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Sevinçören Köyü | 1 | 89 | %103,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Sofular Köyü | 1 | 136 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Suluca Köyü | 3 | 854 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Yavuz Selim Mah. | 1 | 314 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Yağcılar Köyü | 1 | 173 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Yenidoğan Köyü | 2 | 447 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Yukarıberçin Köyü | 1 | 78 | %80,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Yukarıdikmen Köyü | 1 | 62 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Yukarıkayı Köyü | 1 | 129 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 |
| Yunus Emre Mah. | 6 | 2.198 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,4 |
| Zincirlikuyu Köyü | 1 | 132 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Çakırlar Köyü | 1 | 56 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,9 |
| Çatma Mah. | 2 | 617 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Çaybaşı Köyü | 1 | 288 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Çaykapı Köyü | 1 | 136 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Çeltikçi Köyü | 1 | 84 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Çepni Köyü | 1 | 212 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Çevlik Köyü | 1 | 220 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Çukurköy | 1 | 162 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Çifter Köyü | 1 | 214 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Özboyu Köyü | 1 | 113 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,9 |
| İbni Selim Mah. | 3 | 1.056 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| İlyasbey Mah. | 2 | 482 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| İncebel Köyü | 1 | 32 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 |
| Şarakman Köyü | 1 | 36 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Şeh Mah. | 2 | 615 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 |
| Şehreküstü Mah. | 2 | 464 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |