İhsangazi · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimiİhsangazi ilçesi
%78,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
3.636 geçerli oy · katılım %88,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İhsangazi ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %78,5 ile birinci; 3636 geçerli oy, katılım %88,5.
İhsangazi
Kayıtlı seçmen 4.273 · Oy kullanan 3.780 (katılım %88,5) · Geçerli 3.636 · Geçersiz 144
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.854 | %78,5 |
| Muharrem İnce | 417 | %11,5 |
| Meral Akşener | 331 | %9,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 21 | %0,6 |
| Selahattin Demirtaş | 7 | %0,2 |
| Doğu Perinçek | 6 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Afşar Mah. | 1 | 101 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Akkaya Köyü | 1 | 60 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Akkirpi Köyü | 1 | 120 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Bedirgeriş Köyü | 1 | 37 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Belençal Köyü | 1 | 70 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Bozarmut Köyü | 1 | 68 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Dağyolu Köyü | 1 | 62 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Elçelebi Mah. | 1 | 96 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Enbiya Köyü | 1 | 139 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Görpe Köyü | 1 | 110 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Haydarlar Köyü | 1 | 265 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |
| Hocahacip Köyü | 1 | 124 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Kalfat Mah. | 1 | 178 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 54 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Kayapınar Köyü | 1 | 57 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Kızıleller Köyü | 1 | 132 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Koçcuğaz Köyü | 1 | 140 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Kuşçular Mah. | 1 | 130 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Obruk Köyü | 1 | 182 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 |
| Sarıpınar Köyü | 1 | 143 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Sepetçioğlu Köyü | 1 | 40 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Sevindik Mah. | 1 | 139 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Sünlük Köyü | 1 | 36 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Sipahiler Mah. | 1 | 170 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,5 |
| Yarışlar Köyü | 1 | 57 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Yeni Mah. | 3 | 916 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Yeşil Mah. | 1 | 66 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Çatalyazı Köyü | 1 | 105 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Çay Mah. | 1 | 134 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,4 |
| Çiçekpınar Köyü | 1 | 117 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Örencik Köyü | 1 | 55 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| İnciğez Köyü | 1 | 95 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| İsalar Mah. | 1 | 75 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |