Devrekani · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiDevrekani ilçesi
%72,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
8.414 geçerli oy · katılım %88,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Devrekani ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %72,9 ile birinci; 8414 geçerli oy, katılım %88,6.
Devrekani
Kayıtlı seçmen 9.896 · Oy kullanan 8.765 (katılım %88,6) · Geçerli 8.414 · Geçersiz 351
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.136 | %72,9 |
| Muharrem İnce | 1.192 | %14,2 |
| Meral Akşener | 969 | %11,5 |
| Temel Karamollaoğlu | 61 | %0,7 |
| Doğu Perinçek | 32 | %0,4 |
| Selahattin Demirtaş | 24 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahlatçık Köyü | 1 | 60 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Ahiçelebi Mah. | 2 | 744 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Akdoğan Köyü | 1 | 77 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Akmescit Köyü | 1 | 151 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Akçapınar Köyü | 1 | 64 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Alaçay Köyü | 1 | 68 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Alınören Köyü | 1 | 54 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Alçılar Köyü | 1 | 61 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Arslanbey Köyü | 1 | 91 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Asarcık Köyü | 1 | 121 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Balabanlar Köyü | 1 | 136 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 |
| Baltıcak Köyü | 1 | 129 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Başakpınar Köyü | 1 | 148 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Başakpınartepe Köyü | 1 | 64 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Belovacık Köyü | 1 | 174 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Bınkıldayık Köyü | 1 | 103 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Bozarmut Köyü | 1 | 79 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Bozkoca Köyü | 1 | 80 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,1 |
| Bozkocatepe Köyü | 1 | 149 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 |
| Doğuörcünler Köyü | 1 | 145 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Elmalıtekke Köyü | 1 | 90 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Erenler Köyü | 1 | 11 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Etçiler Mah. | 1 | 52 | %117,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Fakılar Köyü | 1 | 81 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Göynükören Köyü | 1 | 73 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Habeşli Köyü | 1 | 266 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Hasırlı Köyü | 1 | 124 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 |
| Kadıoğlu Köyü | 1 | 70 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Kadirbey Mah. | 1 | 204 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Kanlıabat Köyü | 1 | 197 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Karayazıcılar Köyü | 1 | 56 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Karaçam Köyü | 1 | 85 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Kasaplar Köyü | 1 | 144 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Kınık Köyü | 1 | 162 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Kızacık Köyü | 1 | 96 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Kurtköy | 1 | 123 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Kurtşeyh Mah. | 5 | 1.693 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Kuzköy | 1 | 175 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Laçin Köyü | 1 | 159 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Mütevelli Mah. | 1 | 215 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,8 |
| Pınarözü Köyü | 1 | 79 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Saraydurak Köyü | 1 | 55 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| Sarıyonca Köyü | 1 | 87 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Sarpınalınca Köyü | 1 | 59 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Sazyaka Mah. | 1 | 296 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,3 |
| Selahattinköy | 1 | 87 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Sinantekke Köyü | 1 | 77 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Tekkekızıllar Köyü | 1 | 178 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Ulamış Köyü | 1 | 82 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Yazıbelen Köyü | 1 | 202 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Yazıhisar Köyü | 1 | 175 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Çatak Köyü | 1 | 104 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Çavuşlu Köyü | 1 | 61 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Çayırcık Mah. | 1 | 175 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,1 |
| Çontay Köyü | 1 | 153 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Çorbacı Köyü | 1 | 164 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,1 |
| Çörekçi Köyü | 1 | 68 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Örenbaşı Köyü | 1 | 158 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| İnciğez Köyü | 1 | 94 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| İsmailbey Mah. | 2 | 579 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,2 |
| Şenlik Köyü | 1 | 87 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Şeyhbali Köyü | 1 | 102 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |