Bozkurt · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBozkurt ilçesi
%76,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
6.569 geçerli oy · katılım %87,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bozkurt ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %76,6 ile birinci; 6569 geçerli oy, katılım %87,0.
Bozkurt
Kayıtlı seçmen 7.879 · Oy kullanan 6.854 (katılım %87,0) · Geçerli 6.569 · Geçersiz 285
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.032 | %76,6 |
| Muharrem İnce | 826 | %12,6 |
| Meral Akşener | 583 | %8,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 96 | %1,5 |
| Doğu Perinçek | 23 | %0,4 |
| Selahattin Demirtaş | 9 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alantepe Köyü | 1 | 44 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Ambarcılar Köyü | 1 | 170 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Bayramgazi Köyü | 1 | 159 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Beldeğirmen Köyü | 1 | 68 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Darsu Köyü | 1 | 69 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Dursun Köyü | 1 | 131 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Görentaş Köyü | 1 | 108 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Güngören Köyü | 1 | 20 | %105,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Günvakti Köyü | 1 | 245 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Hamza Mah. | 1 | 49 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |
| Işığan Köyü | 1 | 38 | %102,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Kayalar Köyü | 1 | 71 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Kestanesökü Köyü | 1 | 72 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Keşlik Köyü | 1 | 74 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Kızılcaelma Köyü | 1 | 111 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 |
| Kocaçam Köyü | 1 | 180 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,9 |
| Koşmapınar Köyü | 1 | 217 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Kutluca Köyü | 1 | 102 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Köseali Köyü | 1 | 46 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Kirazsökü Köyü | 1 | 28 | %103,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Mamatlar Köyü | 1 | 63 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |
| Merkez Mah. | 12 | 3.838 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Ortasökü Köyü | 1 | 217 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Sakızcılar Köyü | 1 | 85 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 |
| Sarıçiçek Köyü | 1 | 100 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Tezcan Köyü | 1 | 63 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Uluköy | 1 | 156 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Yaylatepe Köyü | 1 | 124 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Yaşarlı Köyü | 1 | 177 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Yeni Mah. | 1 | 79 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Yüksek Mah. | 1 | 126 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Çiçekyayla Köyü | 1 | 57 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| İbrahimköy | 1 | 77 | %79,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| İlişi Köyü | 2 | 401 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,0 |
| İnceyazı Köyü | 1 | 96 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Şen Mah. | 1 | 121 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Şeyhoğlu Köyü | 1 | 97 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |