Sarıkamış · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSarıkamış ilçesi
%62,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
20.074 geçerli oy · katılım %80,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sarıkamış ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %62,0 ile birinci; 20.074 geçerli oy, katılım %80,2.
Sarıkamış
Kayıtlı seçmen 25.957 · Oy kullanan 20.820 (katılım %80,2) · Geçerli 20.074 · Geçersiz 746
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 12.451 | %62,0 |
| Selahattin Demirtaş | 4.065 | %20,3 |
| Muharrem İnce | 2.444 | %12,2 |
| Meral Akşener | 894 | %4,5 |
| Temel Karamollaoğlu | 185 | %0,9 |
| Doğu Perinçek | 35 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akkoz Köyü | 2 | 270 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Akören Köyü | 1 | 351 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Altınbulak Köyü | 1 | 277 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,9 |
| Alisofu Köyü | 2 | 522 | %82,2 | Selahattin Demirtaş | %58,6 |
| Armutlu Köyü | 2 | 561 | %77,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Asboğa Köyü | 1 | 106 | %90,6 | Selahattin Demirtaş | %66,3 |
| Aşağı Sallıpınar Köyü | 1 | 118 | %100,9 | Muharrem İnce | %90,7 |
| Balabantaş Köyü | 1 | 205 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Balıklı Köyü | 1 | 370 | %71,4 | Selahattin Demirtaş | %48,1 |
| Başköy | 3 | 954 | %77,7 | Selahattin Demirtaş | %71,8 |
| Belencik Köyü | 2 | 411 | %73,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Beşyol Köyü | 1 | 330 | %74,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Bozat Köyü | 1 | 235 | %73,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.692 | %79,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Erenler Mah. | 2 | 602 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,8 |
| Eşmeçayır Köyü | 2 | 627 | %81,3 | Selahattin Demirtaş | %78,5 |
| Gecikmez Köyü | 2 | 400 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Güllüce Köyü | 1 | 261 | %65,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 |
| Hamamlı Köyü | 1 | 282 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,3 |
| Handere Köyü | 1 | 129 | %103,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Isısu Köyü | 1 | 246 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Kalebaşı Köyü | 2 | 523 | %80,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,8 |
| Karakurt Köyü | 2 | 523 | %74,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Karaköse Köyü | 1 | 323 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,5 |
| Karapınar Köyü | 1 | 346 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Karaurgan Köyü | 1 | 358 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,1 |
| Kazantaş Köyü | 1 | 82 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Kazıkkaya Köyü | 2 | 461 | %75,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Kazımkarabekir Mah. | 1 | 358 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Kozan Köyü | 1 | 156 | %73,7 | Selahattin Demirtaş | %52,8 |
| Koçoğlu Köyü | 1 | 41 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Kurbançayırı Köyü | 1 | 141 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Köroğlu Köyü | 1 | 230 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Mescitli Köyü | 2 | 433 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Odalar Köyü | 1 | 225 | %72,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Ortakale Köyü | 1 | 286 | %55,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Parmakdere Köyü | 1 | 54 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,7 |
| Sırataşlar Köyü | 1 | 51 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,9 |
| Sırbasan Köyü | 1 | 103 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |
| Süngütaşı Köyü | 1 | 103 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Taşlıgüney Köyü | 1 | 108 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Tepe Mah. | 3 | 887 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,5 |
| Topkaya Köyü | 1 | 145 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Uzungazi Köyü | 1 | 257 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Yarkaya Köyü | 1 | 41 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Yayıklı Köyü | 2 | 542 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Yağıbasan Köyü | 1 | 195 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.429 | %78,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |
| Yenigazi Köyü | 1 | 349 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Yeniköy | 1 | 322 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 |
| Yukarı Sallıpınar Köyü | 1 | 279 | %90,3 | Muharrem İnce | %65,8 |
| Çamyazı Köyü | 2 | 714 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Çardakçatı Köyü | 1 | 337 | %79,2 | Selahattin Demirtaş | %78,6 |
| Çatak Köyü | 1 | 160 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Çolaklı Köyü | 1 | 94 | %77,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| İnkaya Köyü | 2 | 650 | %72,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| İnönü Mah. | 9 | 2.736 | %77,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,5 |
| İstasyon Mah. | 3 | 952 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 |
| Şehitemin Köyü | 2 | 482 | %72,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Şehithalit Köyü | 1 | 150 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |
| Şehitler Mah. | 4 | 1.382 | %77,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,2 |