Eskipazar · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiEskipazar ilçesi
%75,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
8.355 geçerli oy · katılım %87,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Eskipazar ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %75,2 ile birinci; 8355 geçerli oy, katılım %87,9.
Eskipazar
Kayıtlı seçmen 9.966 · Oy kullanan 8.759 (katılım %87,9) · Geçerli 8.355 · Geçersiz 404
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.284 | %75,2 |
| Muharrem İnce | 1.087 | %13,0 |
| Meral Akşener | 782 | %9,4 |
| Temel Karamollaoğlu | 148 | %1,8 |
| Selahattin Demirtaş | 28 | %0,3 |
| Doğu Perinçek | 26 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adiller Köyü | 1 | 127 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Arslanlar Köyü | 1 | 71 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Babalar Köyü | 1 | 91 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Bahçepınar Mah. | 1 | 263 | %76,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,4 |
| Bayındır Köyü | 1 | 152 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |
| Başpınar Köyü | 1 | 133 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Belen Köyü | 1 | 33 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 |
| Beytarla Köyü | 1 | 88 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Boncuklar Köyü | 1 | 155 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Budaklar Köyü | 1 | 91 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Bulduk Köyü | 1 | 65 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Bölükören Köyü | 1 | 71 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 |
| Büyükyayalar Köyü | 1 | 147 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Deresemail Köyü | 1 | 95 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Deresoplan Köyü | 1 | 161 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Doğancılar Köyü | 1 | 164 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Doğlacık Köyü | 1 | 72 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 |
| Gözlü Köyü | 1 | 101 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Hamamlı Köyü | 1 | 235 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Hamzalar Köyü | 1 | 196 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Hanköy | 1 | 113 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Hasanlar Köyü | 1 | 56 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| Haslı Köyü | 1 | 100 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Kabaarmut Köyü | 1 | 119 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 66 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Kapıcılar Köyü | 1 | 75 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Karahasanlar Köyü | 1 | 136 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| Karaören Köyü | 1 | 90 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Kıranköy Mah. | 1 | 197 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| Kulat Köyü | 1 | 34 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Kuzören Köyü | 1 | 95 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Köyceğiz Köyü | 1 | 215 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Merkez Mah. | 4 | 1.311 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Mermer Mah. | 2 | 711 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Ortaköy | 1 | 95 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Ovaköy | 1 | 77 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,7 |
| Ozanköy | 1 | 58 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Sadeyaka Köyü | 1 | 135 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,0 |
| Sallar Köyü | 1 | 67 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,2 |
| Sofular Köyü | 1 | 193 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Söbüçimen Köyü | 1 | 79 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Tamışlar Köyü | 1 | 74 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Topçalı Köyü | 1 | 39 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Yamanlar Mah. | 2 | 740 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,4 |
| Yazıboyu Köyü | 1 | 96 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Yazıkavak Köyü | 1 | 59 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.337 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,4 |
| Yeşiller Köyü | 1 | 74 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Yürecik Köyü | 1 | 58 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Çandırlar Köyü | 1 | 67 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |
| Çaylı Köyü | 1 | 54 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |
| Çömlekçiler Köyü | 1 | 60 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Üçevler Köyü | 1 | 237 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| İmanlar Köyü | 1 | 65 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,1 |
| İnceboğaz Köyü | 1 | 65 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| İstasyon Mah. | 1 | 278 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Şevkiler Köyü | 1 | 130 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |