Afşin · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAfşin ilçesi
%71,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
45.236 geçerli oy · katılım %85,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Afşin ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %71,6 ile birinci; 45.236 geçerli oy, katılım %85,7.
Afşin
Kayıtlı seçmen 54.233 · Oy kullanan 46.474 (katılım %85,7) · Geçerli 45.236 · Geçersiz 1.238
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 32.392 | %71,6 |
| Muharrem İnce | 7.206 | %15,9 |
| Meral Akşener | 4.815 | %10,6 |
| Selahattin Demirtaş | 409 | %0,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 339 | %0,8 |
| Doğu Perinçek | 75 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Afşinbey Mah. | 9 | 3.223 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,5 |
| Alemdar Mah. | 1 | 377 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Alpaslan Mah. | 7 | 2.448 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Altaş Mah. | 3 | 813 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Altınelma Mah. | 5 | 1.511 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Alimpınar Mah. | 2 | 419 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Anzorey Mah. | 1 | 222 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 |
| Arıtaş Mah. | 11 | 3.412 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Armutalan Mah. | 1 | 133 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Ağcaşar Mah. | 1 | 91 | %85,7 | Muharrem İnce | %79,5 |
| Bakraç Mah. | 3 | 818 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Başüstü Mah. | 2 | 409 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Berçenek Mah. | 1 | 146 | %95,2 | Muharrem İnce | %95,0 |
| Beyceğiz Mah. | 11 | 3.811 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Büget Mah. | 1 | 163 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 |
| Büyüksevin Mah. | 1 | 360 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Büyüktatlı Mah. | 2 | 760 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Binboğa Mah. | 1 | 177 | %81,4 | Muharrem İnce | %56,3 |
| Dedebaba Mah. | 7 | 2.388 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Deveboynu Mah. | 1 | 186 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,0 |
| Dokuztay Mah. | 1 | 138 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Efsus Turan Mah. | 12 | 4.408 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Emirli Mah. | 1 | 224 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Emirilyas Mah. | 1 | 362 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 |
| Erçene Mah. | 2 | 465 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Esence Mah. | 2 | 492 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 12 | 4.044 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,4 |
| Gerger Mah. | 1 | 136 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Gözpınarı Mah. | 1 | 87 | %73,6 | Selahattin Demirtaş | %56,5 |
| Güzelyurt Mah. | 1 | 299 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Haticepınarı Mah. | 1 | 98 | %99,0 | Selahattin Demirtaş | %43,6 |
| Hurman Mah. | 2 | 524 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Hüyüklü Mah. | 3 | 978 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Kabaağaç Mah. | 3 | 762 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Kale Mah. | 8 | 2.758 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Kangal Mah. | 1 | 121 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Karagöz Mah. | 1 | 328 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Kaşanlı Mah. | 2 | 441 | %83,0 | Muharrem İnce | %70,1 |
| Koçovası Mah. | 1 | 284 | %76,4 | Muharrem İnce | %61,1 |
| Kuşkayası Mah. | 1 | 241 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Kötüre Mah. | 1 | 156 | %70,5 | Muharrem İnce | %86,8 |
| Marabuz Mah. | 2 | 580 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,1 |
| Mehre Mah. | 1 | 234 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Nadır Mah. | 2 | 645 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Oğlakkayası Mah. | 1 | 61 | %88,5 | Muharrem İnce | %92,6 |
| Pınarbaşı Mah. | 6 | 1.944 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Soğucak Mah. | 1 | 143 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Söğütderesi Mah. | 1 | 59 | %105,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Tanır Mah. | 5 | 1.449 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,8 |
| Tatlar Mah. | 2 | 481 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Topaktaş Mah. | 1 | 138 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,4 |
| Türksevin Mah. | 2 | 387 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Türkçayırı Mah. | 1 | 306 | %77,8 | Muharrem İnce | %72,7 |
| Yazıdere Mah. | 1 | 170 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,9 |
| Yazıköy Mah. | 1 | 75 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Yeşilyurt Mah. | 13 | 4.484 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Çağılhan Mah. | 1 | 142 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Çobanbeyli Mah. | 6 | 2.021 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |
| Çomudüz Mah. | 1 | 207 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,9 |
| Çoğulhan Mah. | 3 | 886 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,4 |
| Çukurpınar Mah. | 1 | 156 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Örenderesi Mah. | 1 | 42 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Örenli Mah. | 1 | 91 | %96,7 | Muharrem İnce | %61,8 |
| İnci Mah. | 1 | 74 | %93,2 | Muharrem İnce | %84,1 |
| İncirli Mah. | 1 | 180 | %81,1 | Muharrem İnce | %79,6 |
| İğdemlik Mah. | 1 | 65 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |