Şile · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiŞile ilçesi
%53,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
23.988 geçerli oy · katılım %91,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şile ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %53,0 ile birinci; 23.988 geçerli oy, katılım %91,3.
Şile
Kayıtlı seçmen 26.912 · Oy kullanan 24.572 (katılım %91,3) · Geçerli 23.988 · Geçersiz 584
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 12.711 | %53,0 |
| Muharrem İnce | 8.036 | %33,5 |
| Meral Akşener | 2.129 | %8,9 |
| Selahattin Demirtaş | 835 | %3,5 |
| Temel Karamollaoğlu | 217 | %0,9 |
| Doğu Perinçek | 60 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmetli Mah. | 4 | 1.312 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,4 |
| Akçakese Mah. | 1 | 351 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Alacalı Mah. | 2 | 461 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,7 |
| Avcıkoru Mah. | 1 | 91 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Ağaçdere Mah. | 1 | 87 | %98,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Ağva Merkez Mah. | 4 | 1.515 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,1 |
| Balibey Mah. | 6 | 2.203 | %88,3 | Muharrem İnce | %51,0 |
| Bıçkıdere Mah. | 1 | 219 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Bozgoca Mah. | 1 | 91 | %98,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Bucaklı Mah. | 1 | 303 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| Darlık Mah. | 1 | 91 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Değirmençayırı Mah. | 1 | 354 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |
| Doğancılı Mah. | 2 | 604 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Erenler Mah. | 1 | 85 | %102,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,0 |
| Esenceli Mah. | 1 | 68 | %105,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Geredeli Mah. | 2 | 526 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,9 |
| Gökmaşlı Mah. | 1 | 185 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,9 |
| Göksu Mah. | 1 | 291 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,3 |
| Göçe Mah. | 2 | 537 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Hacı Kasım Mah. | 3 | 791 | %89,0 | Muharrem İnce | %49,2 |
| Hacıllı Mah. | 1 | 195 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,1 |
| Hasanlı Mah. | 1 | 184 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Kabakoz Mah. | 2 | 474 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |
| Kadıköy Mah. | 1 | 151 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Kalem Mah. | 1 | 191 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Karabeyli Mah. | 1 | 179 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Karacaköy Mah. | 1 | 226 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,1 |
| Karakiraz Mah. | 1 | 238 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Karamandere Mah. | 1 | 248 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Kervansaray Mah. | 1 | 243 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Kızılca Mah. | 2 | 423 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Korucu Mah. | 1 | 166 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Kumbaba Mah. | 2 | 612 | %88,7 | Muharrem İnce | %46,7 |
| Kurfallı Mah. | 1 | 244 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 |
| Kurna Mah. | 1 | 129 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Kömürlük Mah. | 1 | 181 | %99,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Meşrutiyet Mah. | 1 | 321 | %87,2 | Muharrem İnce | %51,8 |
| Oruçoğlu Mah. | 1 | 294 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Osmanköy Mah. | 1 | 212 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Ovacık Mah. | 1 | 110 | %99,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Sahilköy Mah. | 2 | 645 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Satmazlı Mah. | 1 | 283 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,6 |
| Sofular Mah. | 1 | 240 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Sortullu Mah. | 1 | 85 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Soğullu Mah. | 1 | 164 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Teke Mah. | 2 | 390 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Ulupelit Mah. | 1 | 149 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Yaka Mah. | 1 | 170 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Yaylalı Mah. | 1 | 55 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 |
| Yazımanayır Mah. | 1 | 181 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 337 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,4 |
| Yeşilvadi Mah. | 1 | 127 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,5 |
| Çataklı Mah. | 1 | 184 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |
| Çavuş Mah. | 19 | 6.640 | %88,3 | Muharrem İnce | %42,6 |
| Çayırbaşı Mah. | 2 | 723 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,7 |
| Çelebi Mah. | 1 | 141 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Çengilli Mah. | 1 | 161 | %99,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Üvezli Mah. | 1 | 279 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| İmrendere Mah. | 1 | 207 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,7 |
| İmrenli Mah. | 1 | 239 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |
| İsaköy Mah. | 1 | 110 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Şuayipli Mah. | 1 | 216 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,3 |