Sarıyer · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSarıyer ilçesi
%48,5
Muharrem İnce birinci
216.334 geçerli oy · katılım %88,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sarıyer ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %48,5 ile birinci; 216.334 geçerli oy, katılım %88,3.
Sarıyer
Kayıtlı seçmen 248.940 · Oy kullanan 219.735 (katılım %88,3) · Geçerli 216.334 · Geçersiz 3.401
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 104.843 | %48,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 93.274 | %43,1 |
| Meral Akşener | 10.109 | %4,7 |
| Selahattin Demirtaş | 5.993 | %2,8 |
| Temel Karamollaoğlu | 1.648 | %0,8 |
| Doğu Perinçek | 467 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ayazağa Mah. | 67 | 25.059 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Bahçeköy Kemer Mah. | 5 | 1.733 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| Bahçeköy Merkez Mah. | 8 | 2.825 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,3 |
| Bahçeköy Yeni Mah. | 10 | 3.777 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,9 |
| Baltalimanı Mah. | 11 | 4.101 | %89,6 | Muharrem İnce | %55,2 |
| Büyükdere Mah. | 20 | 7.203 | %87,9 | Muharrem İnce | %55,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 23 | 8.439 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,9 |
| Darüşşafaka Mah. | 18 | 6.813 | %90,1 | Muharrem İnce | %80,3 |
| Demirciköy Mah. | 3 | 953 | %88,0 | Muharrem İnce | %64,5 |
| Emirgan Mah. | 19 | 6.907 | %85,8 | Muharrem İnce | %51,1 |
| Fatih Sultan Mehmet Mah. | 32 | 11.884 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Ferahevler Mah. | 30 | 11.145 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Garipçe Mah. | 1 | 317 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Gümüşdere Mah. | 5 | 1.632 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,1 |
| Huzur Mah. | 17 | 5.803 | %90,1 | Muharrem İnce | %62,1 |
| Kazım Karabekir Paşa Mah. | 18 | 6.336 | %88,1 | Muharrem İnce | %51,6 |
| Kısırkaya Mah. | 1 | 289 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,4 |
| Kocataş Mah. | 10 | 3.500 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,1 |
| Kumköy (KİLYOS) Mah. | 7 | 2.506 | %90,0 | Muharrem İnce | %55,8 |
| Kireçburnu Mah. | 15 | 5.428 | %88,5 | Muharrem İnce | %58,2 |
| Maden Mah. | 30 | 10.169 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,3 |
| Maslak Mah. | 14 | 5.101 | %88,7 | Muharrem İnce | %74,2 |
| Pınar Mah. | 23 | 8.253 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 |
| Poligon Mah. | 13 | 4.902 | %90,2 | Muharrem İnce | %52,2 |
| Ptt Evleri Mah. | 10 | 3.550 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Reşitpaşa Mah. | 30 | 10.892 | %87,2 | Muharrem İnce | %50,0 |
| Rumelifeneri Mah. | 5 | 1.635 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Rumelihisarı Mah. | 20 | 7.213 | %88,9 | Muharrem İnce | %68,4 |
| Rumelikavağı Mah. | 8 | 2.836 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Sarıyer Merkez Mah. | 29 | 10.077 | %86,9 | Muharrem İnce | %45,8 |
| Tarabya Mah. | 38 | 13.655 | %88,7 | Muharrem İnce | %59,7 |
| Uskumruköy Mah. | 15 | 5.624 | %90,4 | Muharrem İnce | %76,1 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.702 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 |
| Yeniköy Mah. | 33 | 11.749 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,6 |
| Zekeriyaköy Mah. | 37 | 13.395 | %89,0 | Muharrem İnce | %76,2 |
| Çamlıtepe Mah. | 12 | 4.463 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,1 |
| Çayırbaşı Mah. | 11 | 3.903 | %85,1 | Muharrem İnce | %49,4 |
| İstinye Mah. | 34 | 12.171 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |